Torpedo

Ima li neko soferku i zadnje staklo od siroke kabine za 75-icu, ili zna li nekogde ima da se kupi
 
matkoviczoran1 je napisao(la):
pozdrav,da li neko zna ili ima za rx 100 spojničku šuplju osovinu i sinhrone za menjač.
hvala unapred :ppozdrav:
druze tesko ces naci da kupis bilo koji nov deo menjaca za rx.i ja sam imao isti problem prosle godine.Vecinu delova sam pravio kod savije u petrovaradinu(sinhroni,zupcanici,distant platne,plocice sinhrona.....),a ostatak delova sam pronasao na otpadima u vajskoj.
 
babela je napisao(la):
matkoviczoran1 je napisao(la):
pozdrav,da li neko zna ili ima za rx 100 spojničku šuplju osovinu i sinhrone za menjač.
hvala unapred :ppozdrav:
druze tesko ces naci da kupis bilo koji nov deo menjaca za rx.i ja sam imao isti problem prosle godine.Vecinu delova sam pravio kod savije u petrovaradinu(sinhroni,zupcanici,distant platne,plocice sinhrona.....),a ostatak delova sam pronasao na otpadima u vajskoj.
Post je spojen: [time]1277354299[/time]
_________________________________________________
dali mi možeš nabaviti broj telefona od tog savije iz petrovaradina
 
worm je napisao(la):
Gde bi mogao da se nabavi katalog za TD 9006 ili ga neko od vas ima vec u elektronskom obliku pa da mi posalje :sta:
ankdip.jpg

Evo ti jedna slika opstih podataka za modele 45,55,75,90......

IMA LI NEKO MOZDA OVAKVE PODATKE ZA RX SERIJU , Hvala unapred........... :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Torpedo zakuje ako se pregrije ispusis 2 cigara i teraj dalje a to se desi ako je zapusen filter zraka i rebra na celindru prljava-masna ovako nema sanse ga ugrijati a na -25 pali na zub sa 75ah bez grijaca koji je otkopcan jer mu je nepotreban.Orginal od 539 sat i prikljucki pasu za pritisak ulja ja sam prosle godine provizorno 1 dan stavio i na hladno na leru je bio pritisak 4 pod gasom ide na 6br kad se usije na leru 1,5 na 150 3br a da se serafi tu nema dileme stalno nesto zvoni i lupa a nista se nesaspe osim nekad.Getriba boljka motor izvrstan.
 
Pozdrav svima. Interesuje me kakav je posao skinuti desnu poluosovinu na prednjem pogonskom mostu kod Torpeda 7506? Imam knjigu rezervnih delova, ali nije bas najbolje slikovito objasnjeno, mozda neko ima radionicki primerak. Podigao sam prednji desni tocak i vidim da ima lufta u zglobu. Tkodje me zanima ko najpovoljnije remontuje te poluosovine. Zvao sam KND u Novom Sadu kod njih je 80e. Unapred hvala.
 
VetMed, da bi skinuo poluosovinu: prvo skineš točak, zatim na glavčini sa čela malu deklu (onu sa tri šrafa), tu ima seger koji drži poluosovinu. Zatim skineš 4 šrafa sa gornje i 4 sa donje strane koji drže akšenke, pa ih izbiješ čekićem. Onda skineš celu glavčinu, pa izvučeš poluosovinu iz mosta.
Možeš da zameneš samo krst kardana, nema potreba da kupuješ celu poluosovinu. Ako nisi nikad to radio odnesi kod nekog majstora.
 
Hvala puno, tako cu da uradim, videcu da li je krst kada izvadim posto vidim da ima lufta kada odvojim tocak od zemlje. Javicu se sa rezultatima, pozdrav. :D
 
VetMed
ako ima lufta onda to nije krst nego su caure i bolcnovi osteceni. zamenis caure a bolcnovi se po potrebi navaruju i obradjuju na meru. kad ga budes sklapao moras voditi racuna o donja cetiri sarafa da budu dobro stegnuti i osigurani jer se desava da se odvrnu. meni se to vec desavalo pa sam ugradio brezone umesto ta cetiri sarafa.
 
Nazad
Vrh