Torpedo

Jesam skoro svaki dan prčkao oko njih bar 5_6god onda su stigli MTZ njih nevolim sto su uvek masni a i novi delovi sumljivog kvaliteta, a i sve je isto ko na starim 1960g
A još ruske modernizacije
A glavni posao mi je bio teški traktori, kombajni , sejačice, ultovi telehendleri,, a kao kad nema toga radiš šta ima onda torpedo MTZ oni novi VTZ, zalivni sistemi i čuda razna


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Probaj dok motas cimnuti ručku spoljne hidraulike, ako ide lakše riknula cigla na pumpi
Retki su sa hidro volanom

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Ako je problem u ventilu dali ga smem voziti a da mi nenapravi neki drugi kvar. Primetio sam kad ga upalim volan nereaguje tek kad se zagreje funkcionise ali otezano.
 
Ako je problem u ventilu dali ga smem voziti a da mi nenapravi neki drugi kvar. Primetio sam kad ga upalim volan nereaguje tek kad se zagreje funkcionise ali otezano.
Neće drugi kvar napraviti ali postoji mogućnost da ti u sred vožnje otkaže to se meni desilo u temerinskoj ulici u NS. Vukao dve Zmaj 511 sajlašice pune šljunka i otkaže mi volan
Nekako stanem zakačim ručku od spoljne hidraulike da tera ulje na volan i nastavim preko drumsko zelezničkog mosta put Bukovca pod Crveni Čot da izvučem materijal dok sam stigao gore zapalio pumpu,
E tad sam stavio na sve TANDEM PUMPE duple
Mnogo bolje resennje od ventila prioriteta je tandem pumpa



Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Dotjero 48icu . 100km pješke , dotjero momak što radi kod mene .4 sata vožnje .
Zapušten što se tiče instalacije i hauba izlupana pa farbana ... inače ok . Farovi isto totalka sjenila loša . Jel može da se stavi nova maska od adriatica sa četvrtastim farovima i bočne rešetka na ovu haubu ?
 
Ima neki Tihomir iz Bijeljine ili okoline sto rastura Torpede. Na zalost nemam njegov broj.
A ako imas volje mozes i u tvoju haubu ubaciti frove od Zastave 101. Radio sam ja (tj. majstor sto je farbao) a i jos neko od forumasa. POsle to zamaskiras preradjenom maskom hladnjaka od keca i to bude top :osmeh:
 
Majstor Luka, rece mi veceras majstor da odvrnem on u veliku maticu sa ventil I izvucem klip. Zatim uzeti vodeni smirgl I dobro ispolirati i vratiti ga na mesto.
 
Dotjero 48icu . 100km pješke , dotjero momak što radi kod mene .4 sata vožnje .
Zapušten što se tiče instalacije i hauba izlupana pa farbana ... inače ok . Farovi isto totalka sjenila loša . Jel može da se stavi nova maska od adriatica sa četvrtastim farovima i bočne rešetka na ovu haubu ?

Momo gdje si kupio mašinu da nisi u mom kraju
 
Ne .:haha: Zanimljivo je , jeste sjever Bosne i jeste 100km od mene i jeste Novi Grad ali totalno kontra od tebe , znači tebi je 200km :haha: . Zagonetka

- - - - - - - - - -

Danas sam ustanovio da kada pokušam da kipam na onu malu ručicu sa desne strane sjedala (to je za kipanje tj vanjski izlaz hidraulike jel tako ) lije ulje ispod tog ventila , te kockice gdje je ta mala ručica . Činimi se nabrzinu da je puklo to malo kućište ventila . Jel skupo to , možda pokušam zavariti .
 
Skini pa proveri odakle lije ulje? Ventil za kipu je prvi posle pumpe i sigurnosnog pa proveri šta je da ne zakolješ pumpu ako je sigurnosni neispravan.

Oko 16000 je dvoradni međuventil.
 
Majstor Luka, rece mi veceras majstor da odvrnem on u veliku maticu sa ventil I izvucem klip. Zatim uzeti vodeni smirgl I dobro ispolirati i vratiti ga na mesto.
Kolega ja sam LOVAC LUKA sto Kaze nas narod možes zlatnu šmirglu uzeti!
Da da Bog da ti uspe !!!
Ali CIGLJA je xurva izvinte me što psujem
Mije bilo 75_90 da ga nije CIGLA OSEMENJAVALA!!!!

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Puštanje ulja na ventil kipe , riješeno , puštao na spoj cijevi i kućišta . Cijev pogrešno okrenuta pa se nije moglo dotegnuti.Nova bakarna podloška , dotezanje i to je to. Zasad mi od problema ostalo jaku zujanje hidraulike prvih desetak minuta kada se hladan upali . Izgleda da cijev hidraulike od pumpe prema poklopcu jako vibrira i zuji , samo neznam zašto . Kad se ugrije prestane.
 
Nazad
Vrh