Torpedo

Uzmes uljni od 560_558 kista komplet 30"40e nov stavis I miran budes

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока

uradjeno , uzeo sam imt filter od komsije pa sam stelovao obujmice al pasuje , sad kako se cisti uljani filter jel se menja ulje i kolko se stavi...




- - - - - - - - - -

dobro i da predstavim silu - TORPEDO sa velikom kabinom , dobar za prskanje voca!
 
Imas u donjoj casi lepo pise nivo ulja
Kad ga cistis provereno naj bolja metoda: prospes ulje ostane talog na dnu, uspes malo nafte uzmes chuku kocanjku (od klipa kukuruza) u dobro ogulis talog nafta ga jede a ti gulis kad je cisto obrises I sipas novo ulje bill koje motorno (uzmem naj jeftinije SOCIJALNO)
Zicani deo izduvas kompresorom, a gornji deo pecurku operes na cesmi

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
nesto ovaj merac zapusenosti filtera nije dobar od gume je i ide na navoj koji ima rupu u sredini , propusta malo vazduh ali pipak sa strane gde ide prikljucak ima masu nema + polaritet. izgleda ne radi ili fali neki deo.

 
Da li neko ima ideju šta može biti problem sa hidraulikom:

Ispumpano ulje iz kućišta hidraulika (10tak litara), skinuti razvodni ventili, promenjen filter, gumice na razvodnicima i na povratnom ventilu, očišćen uložak iza šrafa 17 na glavnom regulacionom, usuto novo ulje. Upaljen traktor, podigao poluge, ugašen... danas neće da podigne poluge. Tj podiže ali jedva, nikakav teret ne može da podigne. Volan radi, na izlazima razvodnika ima protok ulja.
 
nesto ovaj merac zapusenosti filtera nije dobar od gume je i ide na navoj koji ima rupu u sredini , propusta malo vazduh ali pipak sa strane gde ide prikljucak ima masu nema + polaritet. izgleda ne radi ili fali neki deo.

Kod mene ta pecurka ima 2 kontakta i izgleda drugacije. Ova mi deluje kao da je razbijena ili rastavljena. Ni kod mene nije povezana (nikako da resim instalaciju na traktoru), a ispravna je. Slikao bi ja ali nisam kod kuce.
 
Da li neko ima ideju šta može biti problem sa hidraulikom:

Ispumpano ulje iz kućišta hidraulika (10tak litara), skinuti razvodni ventili, promenjen filter, gumice na razvodnicima i na povratnom ventilu, očišćen uložak iza šrafa 17 na glavnom regulacionom, usuto novo ulje. Upaljen traktor, podigao poluge, ugašen... danas neće da podigne poluge. Tj podiže ali jedva, nikakav teret ne može da podigne. Volan radi, na izlazima razvodnika ima protok ulja.
Imas onaj sraf gde bidne iza njega ona caurica sa rupicom 1_2mm oce da zacepi I onda bidne mrtav hidraulik

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
zato ja samo dosipam hidraulicno ulje , ne menjam nista :sreca:

jasno mi je cim filter zapusi ,pocne tu da se uvlaci vazduh i pokrece neku membranu koja daje signal ,nego ima li slika te pecurke sa senzorom za vazduh i gde da se kupi???

- - - - - - - - - -

jos malo slika torpedo td 4506J , deutz motor



 
zato ja samo dosipam hidraulicno ulje , ne menjam nista :sreca:

jasno mi je cim filter zapusi ,pocne tu da se uvlaci vazduh i pokrece neku membranu koja daje signal ,nego ima li slika te pecurke sa senzorom za vazduh i gde da se kupi???

- - - - - - - - - -

jos malo slika torpedo td 4506J , deutz motor
Greska! Fabricki u hidrauliku ide motorno ulje SAE 30. Zasto? Da ne bi doslo do ostecenja motora ukoliko propisa semering na hidraulicnoj pumpi. Ne fali nista ni hidrolu, ali ja bi se ipak drzao preporuke proizvodjaca.
Sto se tice tog senzora, moze se ugraditi od fap kamiona. U tom slucaju nije ni potrebna struja vec samo plasticno crevo od gane do "senzora" :ppozdrav:
 
trebaju mi tegovi prednji za torpeda special sto se kace na vucnik....Ima li neko info ili neki predlog .Kupio sam vecu prskalixu pa me malo dize.
 
Malo se igramo sa jednim torpedom
Kvačilo hidraulika itd
74790ee1f5e3c9328e6a6d332d58e81e.jpg


Poslano sa mog Moto C koristeći Tapatalk
 
Sta se desilo nocas Luka pa si se setio lozinke?

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh