Torpedo

Poslednja izmena:
Ajd torpedaši sa pvp IPM i membranskom ac pumpom kako ste rešili problem onog "nosa" na ac pumpi kojeg skine bregasta pvp ?Problem je sa ac pumpom od kako imam traktor,ne mogu da ih se namenjam. Dođe mi da nađem benčićevu pvp i nju stavim.

Bio sam juce kod Ivana,i pitao ga,on kaze da na IPM moze bez problema da se namontira klipna pumpa,uz malu preradu,svaki traktor koji ima membransudku,a on ga preradjivao,namontirao mu je klipnu,i to radi bez problema,ako zelis,mogu ti dati njegov broj,
 
Jel to čuveni Ivan što prepravlja Torpeda ,može broj da mu odnesem pa ako može neka čovek prepravi.Pričam sa jednim majstorom iz sela njegovo mišljenje je da je pvp uzrok tj.bregasta ona za kratko vreme sredi pogon na ac pumpi.
 
Drugaru na 75-ici kaplje nafta na anlaser,kao da je sa usisne ili izduvne grane.Sta to moze da bude(dizne radjene skoro)
 
To sam i ja rekao,skinuli grejac sa grane upalili traktor i nevidi se da grejac pusta

- - - - - - - - - -

Ali vec par dana razmisljam mozda grejac pusti kada se traktor zagreje
 
Skinuli smo rukavce na td 45 da bi menjali ležajeve jer se volan teško okretao. Ležajevi izgledaju dosta dobro, ali ćemo staviti nove. Šta još može da bude uzrok teškog volana?
 
Jel ste sipali ulje u mehanizam nekada?
Oce nafta da kaplje ako dizna pusta na velikoj platni, na pola dizne, pa je vetar oduva na drugu stranu, to je i kod mene bilo kad smo radili dizne, pa smo tu istu diznu opet dali bosisti, i posle je bilo sve suvo.
 
Danasnji posao promenjene gumice na razvodniku hidraulike stavljen novi filter hidraulike i sipano novo ulje.NIje nista strasno ali oduzelo vremena.
 
Ako može pomoć oko hidraulike na 75ci:

1. Imam dva razvodnika, ovaj skroz levi je za kipovanje (jedan izvod) i radi. Šta je ovaj drugi? Nije povezan na izvode i ima ovaj lim koji ga blokira, kada se lim skloni može da se prebaci u položaj nazad ili napred i da stoji u tom položaju.



2. Curi ulje na ovaj veliki šraf ispod kog bi trebalo da je sigurnosni ventil (ima dve podloške i opruga, nisam vadio ventil), da li tu ide neki dihtung?

Danasnji posao promenjene gumice na razvodniku hidraulike stavljen novi filter hidraulike i sipano novo ulje.NIje nista strasno ali oduzelo vremena.
@biber: gde si uzeo filter i gumice?
 
Poslednja izmena:
Na mom traktoru postoji samo ta prva rucica koja kod tebe moze da se blokira.. kod mene ona sluzi za hidraulicne izvode pozadi.

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Druga ručica treba da ima 2 creva: na jedno diže a na drugo spušta npr tanjiracu, tj podesiš dubinu i prebaciš u neutralni položaj i blokira tim limom.
Da li neko ima ideju oko mog pitanja?
 
Ako nameravaš da koristiš neki priključak sa klipom koji ima dva creva onda je potrebno samo to što kažeš.
Nisam skontao da je meni odgovorio. Naravno, sipano je ulje.
A što curi ulje... stavi bakarnu platnu.
 
Treba mi za prskalicu koja ima svoj razvodnik.

Da li se menja taj ventil dole što je ispod tog šrafa? Vidim da je komplet u KND-u sa nekom gumicom. Ovde je nema.

0366-620x464.jpg
 
Nazad
Vrh