Torpedo

Kad smo već kod okretnosti, jel ima negdje primjer ugradnje hidro volana na TD 45 ali neka jednostavnija varijanta ?
 
Kod mene drug ima onaj stari, mislim da je 4006, njegov deda kupio nov, mislim da su crvene felne, na celom traktoru pise DEUTZ, ljudi moji taj traktor se naradio kao ni jedan, covek ima mnogo stoke, a do skoro samo njega imao...
Samo jednom motor prekaricen do sad i nista vise od ulaganja, i da, skoro ga je kompletno ofarbao.

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока

To je orginal deutz i nema veze s torpedom.
Ovi što su rađeni u Rijeci nisu bili nešto
 
Kad bi jedan dan radili sa TD 48 Adriatikom obilazili bi 539 u širokom luku.
Jeste jos samo da mogu da udjem u Torpedo?
Ja stvarno ne znam sta vi radite sa torpedom kad ste zadovoljni?
Meni je nula spram 539, hoce vise mesta za okretanje sporiji kardan, nemogu ucu u kabinu!
A sa 549 necu Ni da ga poredim komsijin 549 hidro volan uznpomoc kocnica okrenes na dinaru

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
To je orginal deutz i nema veze s torpedom.
Ovi što su rađeni u Rijeci nisu bili nešto

7206 i 4006 su prvih godina sklapani u rijeci,i to su jako izdrljivi,komsija do mene ima 72,kupio ga novog,ima jako puno sati,ali ga vozili on i njegov pokojni tata,prosle godine mu menjao karike.drugo nista nije otvarano...onda,ko god je bio u mom selu,mogao je da vidi da svako domacinsvo koje se bavi poljoprivredom ima bar dva 75ice,i drugi traktor nema..to da nisu stedljivi nije istina jako su mali potrosaci,svi,koji se od davnina bave poljoprivredom,su imali pre imt 560,577,znaci 70ih i pocetkom 80ih.i malte ne svi zamenili sa torpedom,.mogu da garantujem da ni jedno selo u bivsov sfrj nije imala procentualno vise traktora torpedo.da nije dobar,ovde ga ljudi ne bi kupovali.a 75 je stvarno univerzalan,od setve,medjuredne,a i za berac pa ljudi su sve poslove zavrsavali sa 1traktorm.to da se kvari,kvari se,kao i svaki traktor,ali kad se izbegava u beli zec u oranju,i tezim poslovima,a u nasem tipu zemljista moguce je orati i 1 brzom.nema sta da se pokvari.,za teske zemlje mozda nije,ali kad ga savesno vozis,a ne kao po zadrugama,ne kvari se ni torpedo...a i udobniji je od imta,i okretniji i ima veci izbor brzina.
 
Tast ima 4006 sa crvenim felnama. Gura vec 12000 sati, poceo je motor ulje trositi pre mozda 1000 sati. Prezadovoljan je sa njim, kupio ga novog i kaze da je onda bio skuplji od 539 za 30-50%. Jednom mu je menjao lamelu ako se dobro secam. U oranju mu trosi oko 10 l/kj.
 
Ja sam 2,3 sezne brao kod druga.7506 i 222 zavisi od kukuruza,i 1.na kornjaci a bilo je i 3 beli zec.,kardan na 1100obrtaja i motor oko 1500,1600.
 
Rešio sam da stavim elektronsku ac pumpu od auta na Torpedo ,i izbacim njegovu membransku jel radio to neko? Ne mogu klipnu da stavim jer su različite pvp a više živaca nemam da mislim kad će stati i gde ostati.
 
Rešio sam da stavim elektronsku ac pumpu od auta na Torpedo ,i izbacim njegovu membransku jel radio to neko? Ne mogu klipnu da stavim jer su različite pvp a više živaca nemam da mislim kad će stati i gde ostati.
Stavljao sam ja na Zmaj kombajn
Spojio sam je na kontakt a rupu na bloku zacepio isekao plocicu 8mm I zavrnuo

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Gde da nađem od cormicka ,mislio sam od auta imaš ti negde tu kod tebe da mi možeš naći ,ne pitam šta košta?
 
Nazad
Vrh