Torpedo

Moj nece bez starter spreja da sastavi ni kada je +5...
 
Ima na usisnoj grani mokri grejac povezan na elektromagnetni ventil koji pri ukljucenju grejaca otvori dovod nafte iz bos pumpe a grejac tu naftu isparava i pretvara je u gasovito stanje. Traktori koji to imaju upale i na velikom minusu.
 
Ja imam cevni grejac,ne moze da omane i na minus 15 pali bez greske,vuce malo vise struje ali ako sa njim ne upali moze samo baklja da mu pomogne.

Послато са GT-I9060I уз помоћ Тапатока
 
Ja imam cevni grejac,ne moze da omane i na minus 15 pali bez greske,vuce malo vise struje ali ako sa njim ne upali moze samo baklja da mu pomogne.

Послато са GT-I9060I уз помоћ Тапатока
Svaki grejac koji ima cev za naftu pretvaraju je u gasovito stanje a grejaci sa uzarenom spiralom u usisnoj grani samo zagrevaju vazduh.
 
Moj je sa uzarenom spiralom i postavljen je u usisnu granu i zagreva vazduh,pali mnogo dobro.

Послато са GT-I9060I уз помоћ Тапатока
 
Meni je cevni grejač ,"crkao" pa bih ugradio na naftu,jer imam jedan ispravan od IMT-ea ili Rakovice,neznam tačno,znam da korak navoja na grejaču nije isti kao na Torpedu probao sam na komšijinom Torpedu muči me samo el.ventil neznam dal može od plinskog uređaja sa auta imam jedan u rezervi ostaje samo da bušim usisnu granu i da se uradi navoj, malo cevi i to je to trebalo bi da je izvodljivo šta vi ljudi mislite?
 
A koliko zimi koristite traktor?. Kod mene isto nema grijača, do oko -2,3 pali bez ikakavih problema. Ako su jači minusi skinem zračni filteri u usis uguram fen sa toplim zrakom. Da je vani neznam kolkiko hladno pali moglo bi se reći na zub.
 
Prvi put sam u ovoj temi i ako imam dosta veliko iskustvo sa TD traktorima, naime nesto nisam ljubitelj Torpeda, smatram da su jako dobri dok su mladi a kasnije dosta komplikovani za odrzavanje, ko je kupio novog i bar malo ga pazio isao je sigurno 10 000 rc a kasnije delovi skupi a kvalitet nikakav

Danas mi covek dotera na opravku kamioncic MAGIRUS a motor ladno isti kao sto nosi Torpedo75 4 cilindra turbo 87ks na 2500rpm i razmisljam jer iko ikad ubacivao takav motor u torpedo traktor bas bi bio ZVER a drasticno manji potrosac od 90, dobio bi bolju okretnost manju potrosnju slicnu snagu naravno da bi imao manji obrtni moment od 90 ali imao bi razne prednosti
Na zalost motor od kamionceta produvao, dobro gura ulje na odusak kompresor smo odma raskacili da ga eliminisemo, skinuli ventil dekle i ne pusta na glavama ali zato KARIKA ILI NEMA ILI SI SKRUNJENE. Turbo mu je bas lep suv
 
U ovaj je ubacen takav motor.85ks
6iyw5g.jpg
[/IMG]
 
Hoće li se javiti jedan član koji je danas ženi za dan zaljubljenih kupio jednog torpeda?
I to još Brtkin Padinac....
 
U bezi motora 4cil i 90ks turbo,sam i ja ovde pisao,ima kod komsije tri komada...odlično imaju snage a ne kidaju menjac zbog drugačijeg obrtnog momenta....
Al sestak je sestak,i dan danas volim taj zvuk motora..
 
Nazad
Vrh