Torpedo

Danas drugaru stala 90-ka ubaci u brzinu počne da pušta kvačilo i kad počne da kreće lomi nešto u menjaču...predpostavljam da rasturanje ne gine,ili kako bi spolja mogao da vidi šta se desilo?
 
Nek ispusti ulje iz menjaca i skine onu okruglu deklu sastrane i plocu odozgo da vidi sta je. Mozda i ne mora secenje

- - - - - - - - - -

Ali kako to obicno biva sa dugom devetkom 99% secenje ne gine

- - - - - - - - - -

Obozavao sam taj traktor ali zbog menjaca mi se krvi napio pa sam se dva puta radovao, kad sam ga kupio i kad sam ga prodao :osmeh:
 
Danas drugaru stala 90-ka ubaci u brzinu počne da pušta kvačilo i kad počne da kreće lomi nešto u menjaču...predpostavljam da rasturanje ne gine,ili kako bi spolja mogao da vidi šta se desilo?[/QUO

Možda je ostao u dve brzine tjispao birač iz viljuške i sad kad ubacuje on u dve brzine , nek skine gornju deklu od menjača gde su ručice inek izbaci iz brzina i onda proba da ubaci samo u jednu i proba da pusti kvačilo.
 
Ja kada sam kupovao jednosmerni izlaz hidraulike za 6206 medju kocku bila je 4500din plus creva sa sve gumicama i srafovima taj izlaz je za jednosmerne cilindre tipa kao sto je na prikolici. Dvostruki izlaz je kada hidraulicni cilindar radi u oba smera pod pritiskom ili dvosmerna hidraulika i zato je 16500,e sada treba videti sta ces za njega kaciti kakve cilindre ima vasa masina dvosmerne ili jednosmerne.
 
Mićo pre svega izvinjenje nisam dugo bio na forumu pa tek sad sam video pitanje,koristim ulje iz hidraulika,nikakav dodatni rezervoar,a"nakačio" sam se na izlaz za kipovanje,u smislu nekog T razvoda jedna cev ide nazad za kipovanje a druga napred za kačenje instalacije za utovarivač.
 
Da se pohvalim,kupio sam sediste u knd za torpeda platio 8100 dinara.Sediste ravno nuli moracu staro da pravim i ako je prslo da nema sta da se pravi. Made in turska.
 
Trebaju mi rolne sa zubom za donji snop menjaca Torpeda 75. mozda neko zna gde ih ima.U trgovini nisam nasao, pa ako neko zna nekog da je rasturao torpeda neka javi, menjac je sa pravim zubcanicima.
 
Jel radio neko samo zamenu karika na nekom torpedu? Interesuje me kako se to pokazalo kod njihovih motora? Citao sam vise puta za IMR S44 da je stvoren za karicenje, a za ove motore ne znam. Znam da ne moze da bude motor kao nov, ali cisto da li moze da napravi par stotina sati da zaradi za generalku?
 
Komsija moj je to radio par puta,i za tih par stotina sati posluzi,naravno da to nije to,al on sam to radi,razume se dosta i to je radio na traktorima koji sejui bacaju djubre i tako te lakse stvari...ne znam kako bi to izgledalo u nekim tezim situacijama..
 
Ako bi ti rekao da sam pre par godina menjao karike a jos i danas sluzi ,ne trosi ulje ali mi curi na semeringu radilice.
 
Nama je jedan torpedo produvao 2007 u berbi,mi smo ga za manje od 24 sata prekarikali i te karike i dalje trce,potrosnja ulja mu je 1 litra od menjanja do menjanja.
 
kako vama trose traktori u oranju ?meni je u oranju za psenicu potrosio 12 13 litra po ha. ekto sipam .i to sto su parcele kratke.
 
Nazad
Vrh