Torpedo

problem kod novih je to,sto su vec potroseni nutovi na vratilu ,gde nadolazi dobos,i odmah i nov ima puno lufta,i jako brzo razbije nutove na dobosu,moj kolega remontuje,ubacuje celicnu cauru,i napravi da ide malo teze na vratilo,pa samim tim i mnogo duze traje,provereno mnogo puta,ako nekog interesuje,mogu mu dati broj,
 
Evo par slika sa danasnje setve...
9ljt54.jpg
[/IMG]
2ns6xj6.jpg
[/IMG]
6iyw5g.jpg
[/IMG]
2rfroko.jpg
[/IMG]
160rmo5.jpg
[/IMG]
dcrlw7.jpg
[/IMG]
6q9kl4.jpg
[/IMG


[video=youtube_share;LndKuHIVMxI]https://youtu.be/LndKuHIVMxI[/video]
 
Bas tako, ni sebe ni svoje misli...:sjasi: morace se nesto uraditi po tom pitanju...
 
Ja sam Tomo gledao jedan 45 sa doljnjim auspuhom i bio je tih. Medjutim kad sam zagledao oko auspuha vidim da je lonac ubacen verovatno od nekog opela. Probaj i ti sa loncem od merca i verujem da ce da bude tisi.
 
Velik problem kod Torpeda je lego princip sastavljanja, pogotovo kabina.... ono i nije kabina, ono je traktor bez kabine na koji su dodali roll bar, na roll bar su dodali krov a na krov su dodali stakla i zamandrljili sve sa par limova. Ne znas sta vise lupa i trese.

Al sve se to da resiti sa par kila elektroda :D.... prvo sve posrafiti, resiti auspuh, zatvoriti i izolovati kabinu, mozda cak i podici na gumene amortizere. Od svega na leto sigurno ide sredjivanje auspuha i zatvaranje rupe gde rezervoar ulazi u kabinu, najedem se polusagorelog dizela samo tako.
 
Ova sejalica je bas teska kako li je nosi ovako lagano? Nema dalje kako je uradjen koliko li je kostao ovakav remont?
 
Nazad
Vrh