Torpedo

Kakva je buka u ovoj kabini??
Dal taj majstor radi i za druge traktore to ili samo Torpedo??
I koliko je cijena takve ugradnje?

Zanimljivo da ga puno izolir-trake u kabini :)
 
[IMEvo jos nekoliko slikaG]
2mwfspk.jpg
[/IMG]
ncgn01.jpg
[/IMG]
fc65j5.jpg
[/IMG]
2en9emp.jpg
[/IMG]
xp7b7d.jpg
[/IMG]

blatobrani na oprugu...
2evg13k.jpg
[/IMG]
3358mkk.jpg
[/IMG]

jedan koji se trenutno radi...

2q0on0i.jpg
[/IMG]
2vulbgx.jpg
[/IMG]


i jedan koji uskoro ide u radionicu..
vy7ays.jpg
[/IMG]
 
Svrha federa je da blatobran ne udara u haubu kad namotas puni.
A stakla se sijeku na mjeru i buse rupe gdje god pozelis. Sigurnosna su, ono kad se razbije ide u mrve. Nije to ko nekad. Sad svako sa svacim radi.
 
Mislim da nisu ni na kedere nego su lepljena onim lepkom za šoferke ovo crno okolo je folija a ispod je lepak, vidi se na nekim slikama iznutra. U svakom slučaju vrhunske ideje i odradjeno do sitnica.

@jbrtka Pretpostavljam da cena zavisi od zelja vlasnika ali zna li se neka okvirna cena prerade? izrada kabine, prerada haube neka srednja varijanta? vidim da uopšte nije jeftin sport
 
me znam o ceni nista,zavisi sta se radi,da li i mehanika,ili samo farbanje,klima ,itd,itd......sadgledam,ovaj je na lepak,ostale znam da radi na kedere...
 
Da,ali verovatno je radjeno i nesto oko mehanike...stvarno nisam upucen u cene,ali d se odradi hauba,nova kabina,da se odvoji,ofarba negde oko 3000,ako ide klima to je dodatno ,instalacija...itd
 
Pa ako uzmes u obzir da neki naplacuju po 1200€ za one imt kabine klasicne odozdo otvorene sa rotacijom i par svetala ovo i nije skupo ako je 3000 dobijes nov traktor sa odvojenom kabinom, haubom, ofarban ceo i ne lici na tvoj stari traktor. Kad bi placao sve to posebno kvalitetno da se uradi izaslo bi vise
 
Ja sto sam video pojedine pravljene kabine pa to su obicne sklepotine za ovo. Jos se ljudima svidjaju. Sto kazes daju 1200 evra za obicnu kabinu. Ovo je stvarno nesto posebno i vredi covek da odradi tako. Ali verujem da je ogroman rad potreban. Ti bi Pesut mogo da odradis jednu veliku kabinu za tvoj 558. Ako se ne varam imas jos jedan bez kabine, a jedan ti je vec sredjen.
 
jbrtka hvala puo na slikama. Ja neam nikakva pitanja, eto samo naprijed s takvim preradom, meni se jako sviđaju.
Već po slikama vidim da je puno, puno bolje izveđeno nego kako je bilo i vjerujem da je i tiši i udobniji za radit.
 
Aco taj drugi nije bas moj tako da sad stoji tek tako i propada a deda je prvi vlasnik. Zato i kazem da znam koliko vredi ovo jer sam radio dosta ovakvih prepravki na svom "projektu". U principu najteze je prvi put dok pohvatas merke i vidis sta zelis posle ide samo od sebe. A da vredi vredi

jbrtka ocekujemo i te slike u temi :ppozdrav:
 
Jucer palio kombajn, motor kao na td75, nije radio 2,5 mjeseca, i okrenuo 3 kruga i upalio, temp oko nule, nema ugraden grijac....nisam mogao vjerovati da tako dobro upali
 
svaka ćast majstorima na odrađenom poslu!
slučajno sam naletio na motor deutz bf4l913c motor je od nekog kamiona,na pločici piše 94kw izgleda kao motor na kombajnu toplineru 4070 samo 4 cilindra ima interkuler na sebi! turbina od hlađenja je veća nego na običnom bf4l913 i ima visko spojnicu!
nisam ni na jednom traktoru vidio taj motor jel zna neko nešta više o njemu?
mislim da ide na šaraf u 75 ili 90 jedino neznam dali bi hauba mogla preko njega jer je i višlji i širi
 
Nazad
Vrh