Torpedo

Kod mene je relativno laka zemlja i viđao sad 90-ke da oru sa trobrazdni prevrtačem i to im je maximum.
 
Nije tajna 800 eura,plus prevoz 250,carina,100 ukupno 1150. I imao sam malo posla oko njega,mislim da ga sredim i to
Moj kum ubacio u 90-ku MAN-ov motor od 120ks četrvtak sa intercolerom! PREDE! Još ga nije pustio u rad,remontuje prednju vuču stavlja od Štajera kaže da je izdržljivija. Ma taj ima da vuče 4 brazde ko od šale

malo glupo pitanje al može neko da mi objasni kako da ubacim sliku,pa da vidite moj Torpedo sa Regent plugovima!

Edit by Čugi:nemoj pisati više postova uzastopno u kratkom vremenskom periodu, ako si nešta zaboravio i hoćeš da dodaš u post, u gornjem desnom uglu svakog svog posta imaš opciju izmeni, ja sam ti sada spojio ova tri u jedan.
Što se tiče slika, nije glupo, sve je objašnjeno u ovoj temi- http://poljoinfo.com/index.php/topic,118.0.html
 
Čuj balgch pozdravi kuma te mu reci da počne tražit rezervni diferencijal, a i mjenjač za tu 90-ku NHF. :osmeh: Pa ona inače u težim uvjetima boluje na diferencijal i mjenjač, a di pod motorom od 120 ks. Jel prilagodio bosh pumpu traktorskom režimu rada?
 
uze mi rec iz usta,kad taj pusti dajca u rad sa 120ks ima da mu se razbeze oni silni crni a i beli zecevi u menjacu,to je slab menjac i za 90ks a kamoli 120ks,nisam bas siguran nek me neko ispravi ako gresim ali koliko znam da je u 90-ki menjac od 75-ice i zato crkava na 90ks a gde tek 120ks,moj kolega ima 90-ku pa mu stalno ti zecevi u menjacu klepecu, malo malo pa remont,vec mu ga je pun.......taman sredi menjac on propuca na glavama,sredi glave ode menjac i tako u krug......
 
Imam drugara koji ima i 75-cu i 90-tku.
Uglavnom nema sa njima prevelikih problema, ali kaže da je 75-ca mnogo bolji traktor od jačeg burazera. :D

A opet ima i ovde biser koji je ubacio neki motor od 110 konja i dosada orao sa tri brazde, a planira da počne sa četiri. Budala.
 
Da isti su menjaci,ma 75petica kuburi sa menjacem a 90ka da ne govorim....I kako onda neko moze da kaze da je 90desetka super traktor?Sto kaze danger malo malo pa lete crni i beli zecevi :haha:A da ne govorim o vazdusnom hladenju......Jeste okretan je do mojega treba mu avionska pista da mozes da se okrenes ::lose::
 
Torpedo je malo mekan traktor no nije loš. Njemu treba lagan ruka i noga i on onda ide fino. Motor netreba forsirati, kao i svaki drugi, treba redovno čistiti rebra na cilindrima, lagano šaltati brzine, nepreopterećivati ga van njegovih mogućnosti zato što je to 6-ak pa on može to sve.
Sve u svemu ima ljdi koji su jako zadovoljni sa njima samo kažem lagano i nema frke. I dosta njih je kupilo rabljeni Torpedo sa ekonomij na kojog ga je dužio neki bajo polupijan i polupismen koji "zna" šta se sve može i nemože i kako održavat traktor.
 
branko je napisao(la):
@ Bećarina pusta:
"I dosta njih je kupilo rabljeni Torpedo sa ekonomij na kojog ga je dužio neki bajo polupijan i polupismen koji "zna" šta se sve može i nemože i kako održavat traktor."

Ovde ima PD "Napredak". Kada su pre nekih deset godina kupili nekoliko novih JD - napravili su opšte veselje. I ajde sada da direktor provoza jedan novi traktor, kad ono neće da upali. Nakon određenog vremena su shvatili da traktor ima senzor alkohola... :haha:
 
izes takav traktor''mekan'' lagano saltaj brzine lagano daj gas lagano zakaci 3 glave i ori max.15cm,malo duvaj glave malo ladi motor,malo ovo malo ono ::lose::,ma nebi dao ruju za 10 torpeda,al svako ima pravo na svoje misljenje :cao:
 
@ danger kod mene u selu i okolini ko hoce da rmba sa traktorom kupi rusa da'l 52 ili 82,jes da su bucni i trose,al to vuce i ne crkava
 
danger je napisao(la):
izes takav traktor''mekan'' lagano saltaj brzine lagano daj gas lagano zakaci 3 glave i ori max.15cm,malo duvaj glave malo ladi motor,malo ovo malo ono ::lose::,ma nebi dao ruju za 10 torpeda,al svako ima pravo na svoje misljenje :cao:

Imam i sam rusa tako da znam šta je rus. Nije to baš tako kod Torpeda, no...
 
sa prednjom je moja 90!!!i ima da vuce hoce nece !!!a ko kaze da torpedo nije dobar nije ni seo u njega pa da vidi sta ume!!!i andrej ocigledno da nisi vozio torpeda pa neznas kakav je!!! :sta:
 
Vozio sam i 45icu i 90tku! 45ica jako lenja na kardanu brzina kretanja da ne govorim Imt 549 ga u 3 obilazi,vazdusno hladeni motor,po meni je Imt 539 za njega azdaja!A 90tka isto to plus neokretan i menjac pusi samo tako!I sta je tu onda dobro?Da popravljam menjac svake 2 godine?Jel to dobar traktor?Svasta :haha:Ruja 820 je za 90tku avion!
 
pa ti si promasio traktor!!!!ocigledno!!!! sa 45 orao cale sa drugom bez problema i dobro sad ima vec preko 8000h i nide isto ko tad!!!jedina mana rucna ne funkcionise i jednom je pukla neka kailka kod druk lagera i to je to sada je vec zreo za osvezenje!!a 90 alo ljudi ima li neko ko ima to:haha::haha:??ako neko kaze da je neokretan torpedo:haha: rakovica je 10 puta neokretnija!!!!i da 45 je lenjna kardan!!!i mogu vam reci bez problema je 90 vukla dve dvoosovinke pune zemlje i menjac izdrzao samo sto se podigo i kad pao prednji trap na zemlju popustio je gde se vezuje ali sada je sredjen mislim traktor se stvarno tera i ne popusta uopste !!!!
 
rakovica (sa servom) je jedan od najokretnijih traktora ! okretniji je od fergusona bez serva! tako da mrcina 90-tka nema sanse da bude okretnija od rakovice! to je apsurdno sto govoris...


svaki cigo svoga konja hvali ! :ppozdrav: :haha:
 
Dragan18 je napisao(la):
rakovica (sa servom) je jedan od najokretnijih traktora ! okretniji je od fergusona bez serva! tako da mrcina 90-tka nema sanse da bude okretnija od rakovice! to je apsurdno sto govoris...


svaki cigo svoga konja hvali ! :ppozdrav: :haha:

A to su bome i dva potpuno različita traktora. Jedan 4-ak, a drugi 6-ak, jedan bez, a drugi sa prednjom vučom.
 
pa rakovica se smatra bar kod nas za jedan od najlosijih traktora ja ga imam!!!i znam sve sve je kose osim snage ide dobro!!!!a torpedo ako ga neko ima zna sta govorim!!!! pozdrav becarska pusta :cao:
 
onda kombajner nije trebao da uporedjuje dva traktora iz razlicitih klasa ! ko kad bi uporedjivao formulu 1 i ladu nivu :D :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh