Torpedo

Greska frenky 9415 kod 4 cilindricnog ako su na 1 cilindru ventili na vagi stelujes 4 cilindar i obratno a takodje i ako su 2 cilindra ventili na vagi stelujes 3 cilindar i obratno.Znaci u paru 1 i 4 ---- 2 i 3.
 
Zasto na odusak PVP-a curka nafta ? Koliko znam to je odusak za visak ulja u pumpi a sad mi nafta pocela kapati.
 
2r7t5l2.jpg
Malo da se osvezi 75-ca....
 
Promenicemo sve lezajeve, ima jedan par zubcanika 4-ta brzina,tanjirasti ima malo lufta.. i kardan mi izbacivao, stigli delovi iz knd...taman za berbu da ga spremimo..
 
Mora se, da ne dodje do vecih havarija pa da stane bas kad je berba... :). Bolje sad da se rasturi i namesti..
 
Pre 10 godina je radjen ali ne komplentno tad smo ga samo udesili da izdrzi par sezona... Uradi on 60ha setve, 20 ha branja..i bude u transportu malo...kod mene je sve podeljeno svaki traktor radi odredjene poslove..
 
Zainteresovan sam da kupim Torpedo traktor(konkretno 6202)pa me interesuje sve sto mogu da saznam o njima,rezervnim delovima...
Traktor bih koristio za oranje,frezerisanje,vucu stajnjaka,cisterne sa vodom...Ali i za obavljanje ostalih poslova koje je u mogucnosti da obavi.Narocito me interesuje kakav je sa cekrkom,tj.kakvo mu je izlazno vratilo...Uglavnom su svi forumi posveceni vecim traktorima(75 i 90)pa nisam nasaonista konkretno za malo manje traktore i njihove mogucnosti,mane...Pozdrav
 
Zainteresovan sam da kupim Torpedo traktor(konkretno 6202)pa me interesuje sve sto mogu da saznam o njima,rezervnim delovima...
Traktor bih koristio za oranje,frezerisanje,vucu stajnjaka,cisterne sa vodom...Ali i za obavljanje ostalih poslova koje je u mogucnosti da obavi.Narocito me interesuje kakav je sa cekrkom,tj.kakvo mu je izlazno vratilo...Uglavnom su svi forumi posveceni vecim traktorima(75 i 90)pa nisam nasaonista konkretno za malo manje traktore i njihove mogucnosti,mane...Pozdrav
Kolega nije 6202 nego 6206. I iskern savet. za sve te poslove koje ste nabrojali mislim da nije idealan. Kako zbog problematicnog menjaca i diferencijala (cije stanje ponajvise zavise i od gazde), tako i zbog snabdevenosti delovima, kojih ima najvise u Vojvodini. U unutrasnjosti Srbije ih je dosta teze naci.
Nak je sa srecom trazenje traktora, ali kada bi kupovao traktor te snage, mislim da on ne bi bio opcija. Ili 45 ili 75:ppozdrav:
 
Kolega nije 6202 nego 6206. I iskern savet. za sve te poslove koje ste nabrojali mislim da nije idealan. Kako zbog problematicnog menjaca i diferencijala (cije stanje ponajvise zavise i od gazde), tako i zbog snabdevenosti delovima, kojih ima najvise u Vojvodini. U unutrasnjosti Srbije ih je dosta teze naci.
Nak je sa srecom trazenje traktora, ali kada bi kupovao traktor te snage, mislim da on ne bi bio opcija. Ili 45 ili 75:ppozdrav:

Trazim traktor do 3000€,pa mi je ovaj izgledao dopadljiv...Kod mene nema Torpeda pa nikoga nisam imao da pitam za savet.Hvala na odgovoru.
 
Zainteresovan sam da kupim Torpedo traktor(konkretno 6202)pa me interesuje sve sto mogu da saznam o njima,rezervnim delovima...
Traktor bih koristio za oranje,frezerisanje,vucu stajnjaka,cisterne sa vodom...Ali i za obavljanje ostalih poslova koje je u mogucnosti da obavi.Narocito me interesuje kakav je sa cekrkom,tj.kakvo mu je izlazno vratilo...Uglavnom su svi forumi posveceni vecim traktorima(75 i 90)pa nisam nasaonista konkretno za malo manje traktore i njihove mogucnosti,mane...Pozdrav
Ako ces da radis sa cekrkom bolje uzmi neki C-355/360 jer za te poslove bolji nema. Narocito za te pare sa kojima raspolazes. Ako bas hoces Torpedo gledaj da budu oni stariji D4006 ili D4506 jer su oni najbolji, a ovi noviji su svi mekani, a delovi skupi. Delovi za njih su mnogo skuplji nego za Ursus i jos moras da ih narucujes. Znam jer sam i ja hteo da kupim neki Torpedo, a i dobar drug i jos po neki su ih kupili pa vidim kod njih sta se desava.
 
Ako ces da radis sa cekrkom bolje uzmi neki C-355/360 jer za te poslove bolji nema. Narocito za te pare sa kojima raspolazes. Ako bas hoces Torpedo gledaj da budu oni stariji D4006 ili D4506 jer su oni najbolji, a ovi noviji su svi mekani, a delovi skupi. Delovi za njih su mnogo skuplji nego za Ursus i jos moras da ih narucujes. Znam jer sam i ja hteo da kupim neki Torpedo, a i dobar drug i jos po neki su ih kupili pa vidim kod njih sta se desava.
To sam i ja mislio da napisem. Za te pare moze se naci samo dobar Ursus.
 
Da,ali ja nisam napisao osnovno...
Naime traktor mi je potreban jer planiram da prosirim zasad maline.Teren je nepristupacan za obradu pa mi cekrk treba da bih sajlao ralicu izmedju vrsta posle okopavanja i na sajli izvlacio stajnjak za djubrenje...
Uglavnom sam jurio imt540,ali sam slucajno primetio Torpedo 6206 i svideo mi se na oko...Pa sam samo hteo da se raspitam jer ih kod mene nema u okolin nigde.Nisam neki veliki poljoprivrednik i traktor mi je potreban mesec do dva meseca godisnje.Znaci za oko malina i pripremu sena za ovce?Tako da i ovo novca smatram prevelikim ulaganjem.
 
Nazad
Vrh