Torpedo

Dobijas ujednacenije gazenje u prolece, dobijas bolji odnos snage koja ce da se iskoristi za vucu masine za pripremu zemlje u odnosu na snagu potrebnu da samo se traktor krece po njivi. I u setvi sa 12r sejalicama sam vidjao uduplane zadnje uzane tockove. Tu je logika da izmedju tockova prolazi jedan red useva, a da sabijanje zemljista bude manje. Ima sve to smila, samo sto je skupo. Dok su radile masine do 100ks nije bilo potrebno uduplavanje tockova.
 
Hahaha,neću da viđam svoje slike kojekude,kome šta treba,nek me pita,nije problem,sve se da dogovoriti,al bez znaka na intermek,ni jedna slika neide
 
IMG_20160315_134722.jpg

Koliko ti je lit. ona cisterna iza zajedno sa sve aparatom ,imal neželjenih gostiju da hoće se samousluže ili imaš neprobojni štit oko dvorišta u vidu nekih zubatih karakondžula:osmeh:
 
Potrišile se pracne (capice) na TD 4506 ali su se i rupe razlokale tamo gdje idu bolcne od pracni. Kolega mi savjetuje da se izbuši i stave čaure u korpu a nove bolcne i pracne. Majstoru se ideja ne sviđa jer ima malo mesa na tim ušima na korpi za bušenje i kaže da bi nova korpa bila najbolje riješenje. Slično razmišljam kao i majstor pa sam se dao u potragu za korpom. Na Juselovom sajtu nema ništa. Na KND ima ali nema cijene. Ako neko zna gdje još da potražim i možda nekoga tko dolazi sad u nedelju u Rumu. Ako miže broj telefona pa da dogovorim da ponese. Pomagajte.
 
Nova korpa bas i nije jeftina. Mislim da bi mogao da navaris i popunis rupu a zatim nanovo izbusis na meru. Nove pracne ili cape su oko 4000 dinara, a korpa ne znam koliko kosta.
 
Lamele znaci. Mi smo preprosle godine menjali vucnu a kardanska je kao nova, pa smo je ostavili.
Primetio sam da mi malo curka ulje na prednjem semeringu radilice. Kakva je procedura zameniti ga i kako skinuti remenicu? Izdrzace sad prolecne radove, ali resio bi to nakon zavrsetka setve:osmeh:
 
Na koliko da stelujem ventile na torpeda 75. Cuje se nesto kao da zvoni ili lupka pa reko da vidim ventile, koliko znam da je u knjigama 0.15 i jedni i drugi, steluje li neko drugacije i da li stelujem na hladno?
 
Na koliko da stelujem ventile na torpeda 75. Cuje se nesto kao da zvoni ili lupka pa reko da vidim ventile, koliko znam da je u knjigama 0.15 i jedni i drugi, steluje li neko drugacije i da li stelujem na hladno?
Mi smo stelovali na 0.15 i usis i izduv, hladan motor. Bas pre 15 dana smo ih prestelovali. Ako je los zazor, hoce da se na vazdusnom filteru cuje bobotanje ili sobotanje, kako god.
 
Ako se neko od kolega razume, može li da prepozna sa kog je Torpedovog motora ovaj anlaser? Na koji traktor odgovara?



Znam samo da je ovo originalni (fabrički) anlaser za Torpedo. Broj radnih sati tog motora je bio jednocifren (vidi se sa slika kakvog je stanja elektropokretač).
 
Mi smo stelovali na 0.15 i usis i izduv, hladan motor. Bas pre 15 dana smo ih prestelovali. Ako je los zazor, hoce da se na vazdusnom filteru cuje bobotanje ili sobotanje, kako god.

Eh kod mene se cuje to bobotnje na vazdusnom filteru naprijed. Majstor mi je to stelovao al po IMT fazonu, kao znam ja kako to ide... Znaci skinem dekla ventila i sve postelam na 0.15?
 
Moras da znas redosled vaganja ventila. Kod motora 4 fl 912 nisam bas siguran,kada okrenes radilicu oni ventili koji se vagaju oni se steluju.Dok kod sestaka ide suprotno.Ako se vagaju ventili prvog cilindra podesavas ventile sestog cilindra.Pise tamo negde u prospektu ali ne mogu naci podatak
 
Nazad
Vrh