Torpedo

@ Vivak Svaka cast na predlogu, tog traktora se nisam setio.
 
Ja kad sam kupovao traktor naletim na jedan 4806 relativno blizu. Traktor '89. ili '90. godiste, hidroulicni volan, kabina, dosta dobre gume, prva farba i sve to za 3400 evra. Nisam ga uzeo najvise zbog toga jer sam razmisljao o tome sta li mu sve hvali, a citao sam da su delovi skupi i slabog kvaliteta. Posle sam se malo i pokajao jer kad gledam cene po oglasima vidim da bih te pare lako vratio ako mi ne odgovara.
 
Da li je gotov? Hoces ubaciti koju sliku za kolege? :)
Evo slike koje sam obećao: moj Torpedo koji je konačno stigao sa remonta posle pola godine , još treba instalacija da se sredi i može na njivu :osmeh: . Za sada sam zadovoljan kako je ispao a o utiscima i preporukama dali se ova investicija isplati malo kasnije kad ga malo isprobam.
Prve dve slike sam slika pre nego što je otišao na remont, treća četvrta i peta je za vreme remonta, a ostale su sada slikane.










 
jeli ljudi ovde je neko pisao da moze menjac od veceg traktora na manji.dali bi moglo od 60 konja na 48 da se stavi
 
Lepo sredjen traktor svaka čast. Kabina siroka komforna.

Послато са GT-I9300 уз помоћ Тапатока
 
@ mikulas svaka cast. Jako lep traktor.
Da li je radjena samo limarije, ili je pretreseno sve kompletano? Motor, hidraulika, menjac? Koliko je ulozeno para?
 
@ mikulas svaka cast. Jako lep traktor.
Da li je radjena samo limarije, ili je pretreseno sve kompletano? Motor, hidraulika, menjac? Koliko je ulozeno para?
Na traktoru je rađena samo limarija, ostalo je sve u odličnom stanju i nije trebalo ništa da se radi, inače traktor je moj, moj deda ga kupio novog. Osim limarije je još ojačan hidraulik sa dva pomoćna klipa i blokadom hidraulike i ručice menjača su izvedene sa strane kao na Belarusu

- - - - - - - - - -

Svaka čast,koliko košta ovakvo zadovoljstvo ako nije tajna?
Košta dosta a videćemo dali je opravdano kad počnemo da radimo sa njim. Nova kabina, kutije za alat, i kutija za akomulator, rezervoar za gorivo, hauba i farbanje, 3200 e ojačavanje hidraulike sa pomoćnim klipovima i blokadom 300e, menjač sa strane 200e, radni farovi oko100e i još instalacija će me koštati oko 200e
 
Na traktoru je rađena samo limarija, ostalo je sve u odličnom stanju i nije trebalo ništa da se radi, inače traktor je moj, moj deda ga kupio novog. Osim limarije je još ojačan hidraulik sa dva pomoćna klipa i blokadom hidraulike i ručice menjača su izvedene sa strane kao na Belarusu

Košta dosta a videćemo dali je opravdano kad počnemo da radimo sa njim. Nova kabina, kutije za alat, i kutija za akomulator, rezervoar za gorivo, hauba i farbanje, 3200 e ojačavanje hidraulike sa pomoćnim klipovima i blokadom 300e, menjač sa strane 200e, radni farovi oko100e i još instalacija će me koštati oko 200e

Hvala za slike, koliko je manja buka u kabini sada? I da li je ostalo vazdusno "grejanje" ili ste pravili nesto novo?
 
Hvala za slike, koliko je manja buka u kabini sada? I da li je ostalo vazdusno "grejanje" ili ste pravili nesto novo?
Što se tiče buke tu je najveća razlika u odnosu traktora pre sređivanja i sada , buka je svedena svega na jednu trećinu (kabina je u potpunosti zatvorena i stavljena je zvučna izolacija) a što se tiče grejanja nije ništa menjano klasično ide vazdušno sa motora ali je stavljen ventilator turbina između motora i kabide koja će terati topli vazduh u kabinu kako će raditi neznam. A hladenje kabine je sa dva ventilatora od Golfa 3 postavlena gore u kabini
 
Nazad
Vrh