Torpedo

Ja zaboravio da ti poznajes Torpeda dobro. A kakav je 7506, na okretanju. Mislim da li je okretan? Da li je okretniji od 577? Pitam za traktor bez prednje vuce? Deluje mi duzi malo.
 
Je li ko radio pumpu Rikard Bencic na malom torpedu? Pali ko mina bez grijaca uvijek, ali dimi. Nema snage. Dimi u mjestu kada mu dam gasa. Na leru ne dimi. Sporo vraca gas. Kada ga upalim, da sebi malo gasa u vrati odmah..

Sent from my i6 using Tapatalk
 
E to kupujem kada prodam Zetora. Za berac I prskalicu nema boljeg.
Kako trosi u setv i sa cetvororednom pneumatskom I u spartanju sa cetvororednim spartacem?

- - - - - - - - - -

E to kupujem kada prodam Zetora. Za berac I prskalicu nema boljeg.
Kako trosi u setv i sa cetvororednom pneumatskom I u spartanju sa cetvororednim spartacem?
 
Danas mi se u voznji 4 crni zec po makadamskom putu traktor zakocio odjednom i video sam da su prednji tockovi kocili i poceli malo kretati unazad a bila je iskljucena prednja vuca.Ubacio u rikverc krenem 1m nazad i koci krenem napred 1m opet koci ,ukljucim prednju vucu i ubacim u prvu crni zec i traktor je krenuo .Posle toga sam vozio nekih sat vremena i sve je u redu nista se ne cuje iz menjaca ,radi prednja vuca. ovde se vidi se trag kocenja prednje vuce ,da li neko zna sta se to desilo?
2u59q3q.jpg
 
Poslednja izmena:
Interesantno i meni danas ista stvar ali u transportnoj brzini zakocio i prednji tockovi krenuli unazad i malo napred nazad i radio sve do sada zavrsio oranje pa sada potraga za majstorom.Da napomenem posle kad sam oduzeo gas iskakao iz brzina kad sa u transportu vozio preko pola gasa culo se meljava iz menjaca.Dajte neku dijagnostiku da bar cujem za koliko ce me izuti.Hvala i pozdrav
 
Upalo ti je nešto između zupčanika u kućištu prednje vuče ispod motora, jel ti to 75-ca ili 90-ka torpedo.
Torpedo 7506 .Rizicno je voziti ga ovako mada sam posle ovog kocenja traktor probao u svim brzinama i sa prednjpm vucom i ide normalno nista se ne cuje u menjacu.Skinucu to kuciste da proverim da li je nesto upalo .I sta moze tu da upadne matica....,
 
Meni je na imanju kod 90-ke upala rolnica od ležaja (odkud tu neznam, dal majstori nisu dobro očistili menjač kad je rađen) između zupčanika i za divno čudo nije ništa polomio samo rolnicu smo jedva izbili iz zupčanika.
 
Je li ko radio pumpu Rikard Bencic na malom torpedu? Pali ko mina bez grijaca uvijek, ali dimi. Nema snage. Dimi u mjestu kada mu dam gasa. Na leru ne dimi. Sporo vraca gas. Kada ga upalim, da sebi malo gasa u vrati odmah..

Sent from my i6 using Tapatalk

Ribaju ti elementi na PVP,.Skini poklopac na PVP(dva vijka kljuc 10).Zakreci elemente i spricaj sa WD-40.Mozda proradi..
 
Nisam izasao od kuce 100 metara na put kad sr to desilo ubacio u rikverc da se vratim kuci probao jo malo napred kad ono ide bez problema e posle sam primetio kad dodam skroz gas da nesto lupa ali na oranju i sa punim gasom radi normalno jedino na krajevima kad skinem gas izbacuje iz brzina
 
Deluje kao da vam je trkac zaribo jer kad zariba jedan tocak drugi krene unazad. Valjda.

Meni su oba prednja tocka kocila i krenula malo unazad.

- - - - - - - - - -

Ja sam vozio po makadamu i bilo je malo neravno a isao 4 crni zec malo brze moguce da je nrsto upalo izmedju zupcanika pa malo napred ,nazad dok to nesto nije ispalo ,ali moracu da skinem to kuciste prednje vuce da proverim...
 
Ribaju ti elementi na PVP,.Skini poklopac na PVP(dva vijka kljuc 10).Zakreci elemente i spricaj sa WD-40.Mozda proradi..
Pokusat cu, gubi mi i ulje iz PVP. Kada pumpam na AC pumpi onda u PVP cujem pistanje,zujanje, kako jace pumpam, glasnije se cuje.. To treba tako?

Sent from my i6 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh