Torpedo

Da li je to tesko zameniti,i mogu li ja to sam?A sto kaplje ulje na odusak? ako je tako onda extra.:osmeh:
 
To se sliva ulje sa cevi od podizača ventila
Ništa opasno,promeneš gumice i gas :ppozdrav:
Kako najjednostavnije vratiti cev podizaca sa federom? Ja sam radio tako sto u stegu sabijem feder i zavezem ga tankom zicom, a zatim navucem sabijen feder na cev i tako ugradim u leziste i posle samo osecem i izvucem zicu.
Za vadjenje same cevi najlakse je raditi sa zakrivljenim spicastim klestima. Malo se napne preko rebara cilindara i brega na samoj cevi. Posle samo cevku izvuci nazad i skinuto cas posla:osmeh:
Ja radim tako, a ima li neki jednostavniji nacin?
 
Izgleda da ja ne znam kako se radi moram zvati strucno lice mehanicara! Lako cu ako je to samo da nije reko pukla karika ne daj boze ili tako nesto! Moram da vas pitam jos nesto,nije mesto ovde ali tamo na stranici prednji utovarivaci nikog nema vec duze vreme. Ima li ko od vas prednji utovarivac na torpedu,od cega moze da se upasuje naravno uz prepravke stavio bi ga na 6206c za utovar rolo bala,trazim po netu nesto odgovarajuce ali nista ne nalazim...
 
Poslednja izmena:
Kako najjednostavnije vratiti cev podizaca sa federom? Ja sam radio tako sto u stegu sabijem feder i zavezem ga tankom zicom, a zatim navucem sabijen feder na cev i tako ugradim u leziste i posle samo osecem i izvucem zicu.
Za vadjenje same cevi najlakse je raditi sa zakrivljenim spicastim klestima. Malo se napne preko rebara cilindara i brega na samoj cevi. Posle samo cevku izvuci nazad i skinuto cas posla:osmeh:
Ja radim tako, a ima li neki jednostavniji nacin?

Nemoze to raditi svako.Posebno treba pazljivo sa cijevima jer su puno tanke i lako se pokrive.Alat za tu zabavu se napravi za par minuta.Treba ti komadic cijevi 30x30 i komad sipke.To ovako izgleda..

i05061.jpg
 
Nemoze to raditi svako.Posebno treba pazljivo sa cijevima jer su puno tanke i lako se pokrive.Alat za tu zabavu se napravi za par minuta.Treba ti komadic cijevi 30x30 i komad sipke.To ovako izgleda..
Prosle godine kad sam radio stavio sam nove cevi podizaca jer su ih prethodni vlasnici takoreci unistili da gumice nisu imale dobro naleganje. Kupio sam nove i pazljivo ih ugradio na moj nacin jer nisam imao alat. Moram napraviti ovo sa cevi. Bas je jednostavno.
 
Prebacim racicu na gore! Kada je velika rucica negde na broju 15-16 poluge stoje ravno! U oranju ne moze da se odrzava const dubina, ili preduboko ili plitko!

Jesam glup.... neznam ni odgovoriti na postove :udri: !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jesi li otpustio onaj vijak na klatnu davača snage (na onom dijelu gdje se kopča top-link) ???
 
Вијак на тракастој опрузи где се качи горња полуга (топлинг, топ-линк) за трактор, није ту ништа наштеловано, тај вијак је за транспортни и радни положај.
 
Prebacim racicu na gore! Kada je velika rucica negde na broju 15-16 poluge stoje ravno! U oranju ne moze da se odrzava const dubina, ili preduboko ili plitko!

Druze vidi ovako, moguce da je problem negde unutra u hidrauliku, meni se to desilo, ispala je neka "kajla" i ta rucica od plivajuceg nije imala nikakav otpor, hidraulik se isto ponasao kao tvoj, cas gore cas dole, zavrsio njivu uz pomoc tocka i kod majstora... I ono sto je TRex napisao obavezno da se otpusti onaj vijak, inace ce isto da se ponasa, to jest oraces bez plivajuceg....
 
Imam problem sa torpedom 90, curi gorivo na prelivima, ne vraca visak goriva u rezervoar vec curi pored dizni ma koliko dotezao srafove... nista nije zacepljeno, provereno vise puta :) Sta moze da pravi problem ???
 
Nazad
Vrh