Torpedo

Ovo je klasicna Adriatic kabina koja je odvojena od menjaca. Vidi se da je preradjivano, ali bi rekao da je radjeno kod drgog majstora. Ovaj sto radi kolega Mikulas bi trebao da izgleda kao Mindjusareva 90ka, no i ovaj sa oglasa izgleda dobro:ppozdrav:.
 
http://www.polovniautomobili.com/traktori/7098550/torpedo-td9006a
Da li je i ovaj traktro radjen kod njega, da li ima uopste fabricki vako da izgleda? Nisam u toku pa da pitam odakle je majstor?

Nije rađen kod istog majstora ali oba su rađena u Padini, dobro izgleda na njemu je kabina ostala fabrička samo je malo preuređena, malo udobnija i izolovanija. Inače taj traktor prodaje moj komšija. A ovaj moj bi trebao da izgleda kao ovaj koji je isto sređivan u Padini :
http://www.polovniautomobili.com/traktori/6873170/torpedo-9006a
 
sve pohvale za torpeda sviđa mi se kako majstor radi! po mom ukusu bi samo smanjio kutiju ovu sa ljeve strane i rezervar sa desne strane ostalo za pohvalu koliko košta takav remont cca? može i na pp

i moj je gotov bio je malo i u brazdi





gume zadnje sam morao zamjeniti jer su ove bile niske
 
Odlicno sredjen Torpedo. Svaka cast. Odmah mi je bilo cudno u vezi guma jer sam citao da si mu kupio radialne, a vidim ove na njemu bas kao "balonke".

Jel neko od kolega mozda zna ovaj traktor ili nesto o njemu? http://www.polovniautomobili.com/traktori/7045293/torpedo-adriatic-55
Koliko kosta ova mehanizacija sto ide uz njega, onako okvirno? Vidim da je dosta zapusten traktor, a ipak razmisljam da pozovem coveka i da mu ponudim neku sumu za go traktor.
 
Aco, ovaj Torpedo kao da nije radio duze vremena. Verovatno da ima ulaganja. Sami prikljucci bi pojedinacno kostali oko 2000e, mozda malo vise.
Andro, sve pohvale za Torpeda. Steta sto si morao da vratis klasicne gume (rekao bi da su na prvoj slici one u pitanju). Jesi li mu stavio nove ili si vratio stare?
 
- - - - - - - - - -

Pozdrav.Kupio sam Torpeda 7506 dv adriatik i sredjivao sam ga malo,izmedju ostalog ubacio sam i nove paknove i za rucnu i za noznu kocnicu.I sada kada kocim cuje se neko rondanje neki strasan zvuk kao da se cuje nesto u menjacu.Skinuo sam dobos sa desne strane i sada toga nema.Leva strana koci i ne cuje se nista .A kada sam skidao desni dobos podigao sam zadnji tocak i pokusao rukom da okrecem i tocak kao da je bio ukocen jedva se okretao zbog tih novih paknova.Sta bi to moglo da bude jel nesto oko menjaca posto kao da se odatle cuje ispod sedista ili sta vec ?
 
Sada vozim bez zadnjeg dobosa ,a paknovi su 5mm tako da ulaze na silu u dobos ,treba ih skinuti i osmirglati malo ali nemam vremena pa vozim ovako .Ali me buni taj zvuk kada je dobos montiran .Danas sam vozio sa podignutom rucnom i dobos se bas ugrejao sa leve strane ali osim mirisa nije se culo bas nista.
 
kod nas i nisu nesto na glasu,ima par komada u okolici i svi su vec par puta zadnji kraj skupa s mjenjacem radili,kazu prezestok motor a mjenjac kao na td 45,48
 
toga sam se i bojao da ima mjenjač kao manji modeli, nisam znao da je baš kao 45,48, al za 55 mislim da je isti.....za 4000-5000€ se mogu kupiti lijepi i očuvani primjerci......al na tim torpedima se svi žale na mjenjače, osim na manjim modelima i na 75ici......a gledam i te 75ice, sve su rasturene, kao i 90tke.....
 
Koliko znam, torpedo ima svega dva menjača: jedan koji ide u 45, 48, 55, 62 a drugi u 75 i 90. Za 45/48 i 75 su ok a za ostale snage motora su slabi. A čak i na 45 zna da pravi problem. Jednostavno previše slab menjač za taj motor osim ako ne misliš da ores i spremas nego da nosiš prskalicu, rasturivac i parac. Za ostale operacije ne dolazi u obzir. Možda nije baš sve ovako kako sam napisao ali si shvatio poentu.
90ka ima motor kao 75 +dva klipa više a menjač isti. A 62 ima klip više od 45 a menjač isti.
 
meni i treba za oranje i sjetvospremač, onda ništa od toga, a 75ice su uništene, za dobru, ako se nađe, treba i dosta €€€€€€
 
Koliko € treba za solidnu 75icu? Mislim da gresis kad kad kažeš da treba puno. Brat je pre god kupio 75 za 5000. Nije adriatik kabina, doduše. Ali je suv kao barut, ne troši ništa ulja a uzorao je desetak jutara i tokom leta je nosio stajnjak, svaki treći četvrti dan po prikolicu. Moguće da je ta cena bila jer je kupio u komšiluku. Ja sam zadovoljan. I više nego što sam očekivao. A tek što ima ajnslag... Može da se okrene gde god hoće.
 
Nazad
Vrh