Torpedo

Da li neko zna gde ima da se kupi konusno tanjirasti prednje vuce u pitanju je Torpedo 90, zvao sam jusel nemaju na stanju, zvao Aleksandra iz Opova nema, zvao sam KND imaju na stanju i cena je samo 35000 dinara ::jako_besan:: mislim da cu njih da zaobidjem u velikom luku... Ako neko zna gde ima da se kupi, a da nije Knd nek javi... Nesto razmisljam mozda neki polovan, kaze majstor da je kvalitetniji od ovoih novih... Svaki predlog je dobrodosao...

Kolega izguglaj u NSu imas prodavnicu Torpedovih delova ulica je kod ulice Novosadsko Sajma,ne secam se imena tacno ali su svasta imali.
 
Tako je kod torpeda retko kad je ulje crno , valda odlicno sagorevanje pa ne garavi .
Isto sam i ja zapazio juce. Ulju je oko 120 rč i izgleda kao na imt539 posle 10rč. Ulje je optima 20-50. Izgleda visa radna temperatura pa bolje sagorevanje.

- - - - - - - - - -

Poskakuje mi hidraulika na torpedu. Kadaa je ugasen brzo spusti prikljucak. Kada je u radu podignut prikljucak pored poskakivanja cuje se neko jako pistanje. To traje vec duze vreme. Podize i topao i vruć sasvim ok. Kupio sam set gumica ali ne znam da li ću umeti to sam da zamenim. Ulje sam menjao u hidraulici sipani sae30.
 
Isto sam i ja zapazio juce. Ulju je oko 120 rč i izgleda kao na imt539 posle 10rč. Ulje je optima 20-50. Izgleda visa radna temperatura pa bolje sagorevanje.

- - - - - - - - - -

Poskakuje mi hidraulika na torpedu. Kadaa je ugasen brzo spusti prikljucak. Kada je u radu podignut prikljucak pored poskakivanja cuje se neko jako pistanje. To traje vec duze vreme. Podize i topao i vruć sasvim ok. Kupio sam set gumica ali ne znam da li ću umeti to sam da zamenim. Ulje sam menjao u hidraulici sipani sae30.
Imas vise puta objasnjeno na forumu kako se to radi. Ja sam to radio prosle godine, ali bez uspeha, tako da mi se smesi novi razvodnik jer su sve gumice ok, a manzetna na klipu je kao nova. I vruc dize Beckericu na leru, ali samo cupka. Ne znam ni ciji razvodnik da kupim jer je skoro sve loseg kvaliteta...
 
Motoremont Rajkov nema, danas sam ih zvao, M&V ima i tu su negde sa cenom kao i KND... Danas je traktor oteran kod majstora pa cemo sutra videti tacno sta je otislo...:sjasi:
 
Meni je otisla prednja vuca treci put za 3 godine na td 90. Zvao sam sve redom i zupcanike ili nemaju ili su oko 35000rsd. Kupio sam u MV trade. Ima firma iz Ade koja ih pravi po uzorku i kosta oko 200e ali se ceka 3 nedelje za izradu. Posto sam izgubio poverenje u stare majstore oterao sam traktor kod jednog momka skoro samoukog. Kada smo sastavili difrencijal nesto mu se nije svidjalo kako ide pa smo ga stavili na stubnu busilicu kao na probni sto i odmah se videlo da tanjirasti zupcanik nije u centru i da baca oko 1mm. Odneli smo kuciste kod lokalnog strugara koji ima svakakve masine i on ce pokusati nesto mada nisam bas ubedjen da ce nesto uspeti. Zna li neko gde bih mogao naci polovno kuciste.
 
Meni je otisla prednja vuca treci put za 3 godine na td 90. Zvao sam sve redom i zupcanike ili nemaju ili su oko 35000rsd. Kupio sam u MV trade. Ima firma iz Ade koja ih pravi po uzorku i kosta oko 200e ali se ceka 3 nedelje za izradu. Posto sam izgubio poverenje u stare majstore oterao sam traktor kod jednog momka skoro samoukog. Kada smo sastavili difrencijal nesto mu se nije svidjalo kako ide pa smo ga stavili na stubnu busilicu kao na probni sto i odmah se videlo da tanjirasti zupcanik nije u centru i da baca oko 1mm. Odneli smo kuciste kod lokalnog strugara koji ima svakakve masine i on ce pokusati nesto mada nisam bas ubedjen da ce nesto uspeti. Zna li neko gde bih mogao naci polovno kuciste.
A da kojim slucajem nije kriv tanjirasti zupcanik? Mojom nekom logikom (nisam rastavljao traktorski nego kamionski diferencijal), da je kuciste krivo, zupcanik bi stajao ukoso i ne bi bacao u stranu. Polovno kuciste najverovatnije ces naci u Vajskoj:ppozdrav:
 
U vajskoj je Dobar dan 200€ I to preko telefona.Dodje mi da kupim par traktora i da prodajem u delove...
 
I ja sam pomislio da je zupcanik kriv ali mi je obrijao vec tri konusna i majstori se vadili na los kvalitet. Veca je verovatnoca da je iskrivljeno kuciste na koji se srafi tanjirasti zupcanik. Kada sam prvi put imao defekt zablokirali su mi prednji tockovi,ja sam ga malo cimao napred-nazad i tu je verovatno naisao zub na zub i malo ga iskrivio. Predpostavljam da je tako zato sto su od onda nastali problemi.
 
Objasnite mi kako radi dvoradni medjuuredjaj hidraulike? On se postavlja na mesto sadasnjeg jednoradnog a jednoradni se stavlja preko dvoradnog i steze se safovima,i onda cu imati dva izlaza hidraulike? Treba mi za rolo balirku jedno crevo je za vrata a drugo crevo je za pick up a trenutno imam jedan izlaz.
 
Objasnite mi kako radi dvoradni medjuuredjaj hidraulike? On se postavlja na mesto sadasnjeg jednoradnog a jednoradni se stavlja preko dvoradnog i steze se safovima,i onda cu imati dva izlaza hidraulike? Treba mi za rolo balirku jedno crevo je za vrata a drugo crevo je za pick up a trenutno imam jedan izlaz.
Stavlja se baš tako kao što si naveo, ali nećeš imati dva izlaza već tri, jedan sa jednosmernog i dva izlaza sa dvosmernog. Mada ti možeš i dvosmerni da koristiš kao jednosmerni, nemoraš ni izod da stavlaš ako ti netreba
 
Dvoradni ured*aj radi sa dvoradnim cilindrom. Kakve cilindre imas na balirki. Spominjes dva creva znaci da na balirki imas jednosmerne cilindre znaci da ti treba jos jedan jednoradni uredjaj ili da namestis na creva ventil da usmerava ulje.
 
Poslednja izmena:
Razumeo. Sve jasno kao dan,hvala puno. Na balirki su jednosmerni nebi petljao sa tim ventilom Jeste dvoradni skuplji kao sto rece mikulas mogu da ga koristim kao jednoradni a nekad ako zatreba taj treci izlaz za nesto lako ću ga otvoriti. Razresio sam dilemu sada ću sve lakse. A recite mi gde da kupim tanjirastu oprugu a da je u kvalitetu? Kakav je knd
 
Evo i ja da postavim par slika mog Torpeda 7506 koji je na remontu kod majstora Ivana. Prve tri slike su pre nego što sam ga oterao a druge tri su sada kad je na pola posla za mesec dana bi trebao da bude sređen.
20150613_112126-8087eb.jpg
[/URL][/IMG]
20150613_112136-a8886e.jpg
[/URL][/IMG]
20150613_112155-741391.jpg
[/URL][/IMG]
20151012_135423-3c9229.jpg
[/URL][/IMG]
20151012_135520-d88c43.jpg
[/URL][/IMG]
20151012_135540-138b11.jpg
[/URL][/IMG]
 
Bice to ekstra traktor, javi nam cenu do kraja.
Jel si mu prednje gume stavljao vece ili?
 
Nazad
Vrh