Torpedo

kupujem korpu,alnaser alternator kompresor za td7506 i jos sitnih delova potrebno ko sta ima nega ponudi na pp
 
Imam Torpeda tx 55, kad ide uzbrdo na malo vecem gasu iskace iz prve i druge brzine, a nizbrdo ne iskace, sta moze da bude uzrok?
 
Torpedo TD48 mi dimi malo previse i nejak je. Prestelovani ventili i nove dizne i onda je radio malo bolje, osjetim promjenu samo kada izduvam filter zraka ali radi dan dobro ali ne opet kako je vukao ko lud, zatim opet nula, filter star godinu. Jel se smije on oprati, ne kupuje mi se trenutno novi jer kosta 45 eura. Kada upali zadimi onako prljav dim, ne znam kako da opisem. Plavkasto/bijelo dimi pod teretom... Pali super, ali se prepada brda.
 
To mi smrdi na filter goriva i sistem za napajanje goriva. Ocisti taloznu casicu i zameni filter goriva(on je oko 5-6e). Ne bibilo lose produvati creva za dovod goriva. Imao sam skoro slucaj na kamionu. Krenuli mi natovareni i brdo uz koje je uvek izlazio 2. samo zagusi i nekako izadje 1. Osetilo se da vuce slabije, narocito u brdu. Odmah odem i kupim filtere za gorivo. Promenim najpre onaj do rezervoara(predfilter) kao na casici ac pumpe i casicu AC pumpe. Posle toga sve OK. Stari filter sam ocistio i u njemu je bila supena kasicisa talogakao kafa, dok filtere goriva nisam ni menjao.
Poslusaj moj savet pa javi rezultat. Ne verujem da si za godinu dana skroz isprljao vazdusne filtere:ppozdrav:.
 
Vidis, sad sam isao gledati casicu i opet puna nekog taloga.. Kad bolje razmislim, svake sedmice u casici vidim talog. Filter goriva je isto godinu star, poslusat cu te, skinut cu sva crijeva, ispuhati i filter zamjenit, kao i filter u casici. Pali na akumulator od 60ah ko mina i suh je kao barut. Detaljno cu sve poskidati, izmjenjati, ocistiti.AC pumpu sam mjenjao i stavljena nova sa Deutz kamiona(zelena) jer se gusio i gasio. A na usisu zraka, kucistu filtera, ima mrezica i propeler od kojeg ide kruto crijevo koje je samo fiksirano ka remenici, jel treba tako ili ? Propeler se ne okrece..
 
Sto se tice vazdusnog filtera, to tako i treba da bude. To je, kako sam ja skontao nekakav ciklonski predfilter koji vuce deo prasine ka turbini za hladjenje(turbina stvara vakum u crevu i povlaci prasinu koju taj propeler spusta na dno kucista u onaj kao mali levak). Kod mene su to prethodni vlasnici pokidali, tako da nema te cevi.
Ne bi bilo lose oprati rezervoar. Meni je na kamionu(ovom sa avatara:osmeh:) prljav, a rekao bi da ima i malo korozije i cesto menjam taj filter(imam 2 komada i kad se 1 zaprlja, stavim drugi a ovaj prljav ocistim i isperem benzinom. Ne ostane nista taloga u njemu) na rezervoaru jer nemam vremena da ga isperem. Taj filtercic zamenim za 2 minuta, druknem koji put na AC pumpu, pali i teraj:ppozdrav:.
 
kolege jel moze neko da mi napise tacan postupak stelovanja vucne lamele kod torpeda 7506,jer skinuo sam staru sad hocu da nastelujuem novu pa da bi bio siguran da sam dobro uradio:ppozdrav:..unpared hvala
 
kolege jel moze neko da mi napise tacan postupak stelovanja vucne lamele kod torpeda 7506,jer skinuo sam staru sad hocu da nastelujuem novu pa da bi bio siguran da sam dobro uradio:ppozdrav:..unpared hvala
Najjednostavnije ti je da zazor na polugama(capama) podesis tako da sve poluge u istom momentu potiskuje druk lezaj. Meni je majstor tako podesio i sve je za sada OK. Kvacilo razdvaja lepo i ne proklizava. Ima negde uputstvo za pravilno podesavanje zazora, ali kod mene je uradjeno ovako i sljaka:ppozdrav:
 
sta znaci ova buksna na prvom cilindru
fotografija-0140.jpg
To nije nikakv merač već samo indikator pregrejanosti motora..mislim da se pali na +117C :osmeh: Treba ti samo jedna lampica i nista vise......
 
Imam zamerku: zasto na par mesta pise deutz ako je vec torpedo? Jeste da je radjen po deutz licenci ali ipak nije deutz. Kao kad bi na imt-u napisali mf. A za cenu ne znam sta da mislim. Sredio ga je pa sad misli da vrati ulozeno? Tesko ce to da ide...
 
tema skoro zamrla,izgleda da se ne kvaru više torpedori!
ja polako kad imam vremena radim na svom,evo par slika:









a dobio je i novo srce deutz f4l 913
 
A ja se bas pitam sta li si radio sa tvojim TDom:osmeh:
Otkud danisi generalisao F4L912?
I ja mog moram sad otvarati. Otisao dihtung glave. Sad cekam majstora da ovih dana resi nesto na kamionu pa prelazi na traktor:ppozdrav:.
 
iskrsnio ovaj motor a rađen je! a i zainteresiralo me je što če biti malo jači nije puno na 2500okr/min bi trebao imati oko 80ks
 
Nazad
Vrh