Torpedo

nemam sliku iz kataloga ali znači ta glavna ručica kojom dižeš je zavarena na osovinu koja ide kroz aluminij i na drugom kraju te osovine je mala polugica koja je nabijena na osovinu i osigurana elastičnom čivijom!

- - - - - - - - - -



- - - - - - - - - -



- - - - - - - - - -



- - - - - - - - - -



Malo je musavo curi jedna utičnica od hidraulike a nije ni prano posljednih 300 radnih sati
 
Pitanje za poznavaoce Torpeda: imam motor oznake A4L514, koji stoji u dvoristu vec jako dugo, preko 20 god.
Kupljen je sa namerom da se ugradi u agregat za navodnjavanje ali nikada nije.
Sada bih to da uradim pa me interesuje kakav je motor, gde pronaci kvalitetne delove za njega.
Pronasao sam na netu podatke koji variraju po pitanju snage od 50 do 55 ks, zna li neko sta je tacno.
Na tablici motora samo mogu da procitam oznaku (A4L514) i godinu proizvodnje 1964.
Bilo kakav savet, imaju li ti motori neku urodjenu manu na sta treba da se pripazi, svaki komentar je dobro dosao.

Unapred hvala
 
Narode, ima li netko shemu električne instalacije za torpedo 4506???
Ako netko ima bio bih mu zahvalan kad bi mi na neki način poslao, svagdje sam googlao ali ne mogu nigdje naći kompletnu shemu samo neke dijelove.
 
Narode, ima li netko shemu električne instalacije za torpedo 4506???
Ako netko ima bio bih mu zahvalan kad bi mi na neki način poslao, svagdje sam googlao ali ne mogu nigdje naći kompletnu shemu samo neke dijelove.
Ja imam ovo iz uputstva za rukovanje pa možda posluži:
fotografija0207.jpg
[/IMG]
 
nastavilo se raditi danas razbucan je u komade!
krenilo se rasklapat zadnji kraj jer je stao u oranju,ispostavilo se da je križ u diferencijalu se potrošio do kraja i pukao!
evo par fotki:










na redu je motor ful generalka i onda križevi na prednjim poluosovinama i čaure sve na prednjoj vuči i još šta nađemo usput!
 
Svaka cast. Radi se sve kako treba bez ikakvog fuserenja. Treba za ovo imati volje, znanja, vremena,strpljenja a i para:osmeh:
Jel motor nacisto produvao? Ako jeste, sigurno se lepo naradio...
 
i sam se divim sebi u koliki sam se posao opet upustio al za bolje se nema a i nije potrebno ovako 5000 eura sam ga platio i još oko 5000 eura uložim u njega i koristim ga bez brige!
jeste motor je dosta loš čim se upne u brazdu krene ulje na odušak a dok radi lakše poslove onda samo dimi na odušak
mjenjač je u jako dobrom stanju što me je najviše i brinulo par distanci i bit če ok!
uzeo sam već sve ostale djelove za šminku:tapacirunge,prednje blatobrane,podove i još dosta toga slikat ču sve dok se bude radilo,plan je do 9 mjeseca sve završit!
 
Remont je veoma ozbiljna stvar ako se radi kvalitetno. Ako se uradi kako treba, onda masina traje dugo. Ovako za 10 000e dobijes takoreci nov traktor i sto je bitno znas sta je unutra, dok kad kupis "remontovan", to neretko bude spolja gladac, a unutra jadac:ppozdrav:.
 
i sam se divim sebi u koliki sam se posao opet upustio al za bolje se nema a i nije potrebno ovako 5000 eura sam ga platio i još oko 5000 eura uložim u njega i koristim ga bez brige!
jeste motor je dosta loš čim se upne u brazdu krene ulje na odušak a dok radi lakše poslove onda samo dimi na odušak
mjenjač je u jako dobrom stanju što me je najviše i brinulo par distanci i bit če ok!
uzeo sam već sve ostale djelove za šminku:tapacirunge,prednje blatobrane,podove i još dosta toga slikat ču sve dok se bude radilo,plan je do 9 mjeseca sve završit!

svaka cast na odluci da staro kompletno remontujes i imas skoro novo! milion puta bolje od novog kineza! samo to mogu da ti garantujem. sretno u daljnim radovima. :ppozdrav:
 
Na mojoj 75ici otisao prednji diferencijal, skinuo 3-4 zuba sa tanjirastog. U KND narucio novi, oko 350e. Pukao bez ikakvog tereta, isao sa praznom prikolicom niz livadu.
 
On se po malo cuo da lupka od kad sam ga kupio, verovatno da je jedan zub bio nacet a ja sam mislio da poluosovina ima lufta pa lupka po malo. Mislim da je pukao zato sto je ohvatio to parce nekog zuba od pre i polomio ostale. A cuje se da bas jako lupa kad naidje na taj deo gde su skinuti zubi. Jos ona kraca poluosovina je usukana onde na kraju zubica koji idu u diferencijal, verovatno ni ona nece dugo.
 
Sada kad je ovo polomio cuo se da lupa jako i kad je ugasena prednja, a pre to lupkanje se culo samo kad je upaljena prednja.
 
na mojoj 75 ici kad idem u rikverc sa uklj.prednjom vucom,zadnji slajfaju[okrecu] a prednji samo drhte,stresaju se,ali ne okrecu.da li ima neka lamela posebno za prednje tockove?
 
Nazad
Vrh