Torpedo

Za ovu zabavu treba skinuti poklopac mjenjaca(dio sa rucicom za saltanje) i poklopac hidraulika.Nemora se polati.Tacnije gornji snop zupcanika se vadi nazad prema dif.Za zupcanik rikverca se odvaja mjenjac kod kucista spojnickih(dio spojen za mjenjac sa 6 vijaka).Kod motora se pola samo kad se izvode radovi na spojnickim.
Ovako izgleda kad vadis gornji snop zupcanika.Mislim ako je problem u gornjem snopu zupcanika.
i05698-kopija.jpg
 
Ljudi kako se okrece lamela to jest lamele kod malog torpeda 45ks gde ide onaj duzi deo srca lamele jel prema motoru ili prema diferencijalu?
Jooj ja sam to zaboravio a menjao sam letos lamelu. Vidi postove iz Jula i Avgusta, imao sam isto pitanje ppa je bilo slika i odgovora:osmeh:
___________________________
Znaci li post#5237 kolege Lisnika sa slikom korpe i lamele
 
Danas sam na torpedu 7506A zamenio manzetnu na klipu hidraulika, gumicu koja dihtuje radni ventil hidraulike, spoljnu gumicu nepovratnog ventila onu malu unutar nepovratnog ventila nisam nasao u kompletu, sve vraceno na svoje mesto hidraulika radi ali prilikom dizanja poluge se tresu i cinimi se malo sporije dize nego ranije a ulje u hidrauliku puno mehurica vazduha, na usisnoj cevi hid. pumpe nigde ne curi ulje da bi tuda vukao vazduh. Da li je moguce da se poluge tresu zbog velike kolicine vazduha u sistemu i kuda bi mogao da ga vuce ili sam mozda sjebao nesto u radnom ventilu?
 
Hvala kolega lisnik, pronasao sam curenje na usisnoj cevi nikako da namestim da onaj mali prsten sa konusom lepo dihtuje na usisnu cev tako da mislim da je to uzrok seckanja prilikom dizanja, ako i dalje bude zezao kad otklonim problem na usisu pogledacu i ovo sto si mi ti predlozio mada sam siguran da nije tu problem posto sam to otvarao prilikom zamene gumica i bilo je cisto. Inace nakon zamene gumica poluge vise ne padaju kad je traktor ugasen (proslo je oko 30-ak sati nije trunke popustio) tako da mislim da je resen i problem popustanja i ponovnog dizanja priklucka u transportu koji bio ucestao i bas me nervirao jer cimne stvarno jako na vecem gasu skoro pa poskoci prednji kraj kad je tezi prikljucak.
 
cemu sluzi ona rucka ?de se sipa ulje u hidraulik pozadi sediste kod poklopca?
to je granicnik hidraulike. Kad je dignes gore, okrenes ka nazad(za 90 stepeni) i potopis dole, poluge se dizu na malo nize od visine izlaznog vratila ili kardana. Pogodno kad radis sa balirkom ili masinom koja koristi kardan i kaca se na poluge.
 
Pozdrav ljudi, novi sam na forumu i nemam baš nekog iskustva sa forumima i sa pisanjem na njima pa se nadam da ćete mi pomoći oko moga problema???
Pošto sam skinuo katalog rez. dijelova sa ovog foruma za torpeda a i sam imam BILTEN SERVISNE SLUŽBE ZA TORPEDO 4506-9006 (radionički priručnik), pa se osjećam dužnim to nekako vratiti a i vjerujem da će mnogima trebati pa sam ga skenirao i postavio na google drive u pdf formatu ali neznam kako to postaviti na forum.
Stoga bih zamolio sve koji znaju kako to riješiti neka mi objasne ili neka me kontaktiraju na p.m.
Ako slučajno nisam na dobroj temi zamolio bih administratore da prebace gdje treba jer ja stvarno neznam jesam li uopće pogodio temu... (vidio seljačina temu torpedo i to je bilo to).
Hvala!!!
 
Poslednja izmena:
Pozdrav ljudi, novi sam na forumu i nemam baš nekog iskustva sa forumima i sa pisanjem na njima pa se nadam da ćete mi pomoći oko moga problema???
Pošto sam skinuo katalog rez. dijelova sa ovog foruma za torpeda a i sam imam BILTEN SERVISNE SLUŽBE ZA TORPEDO 4506-9006 (radionički priručnik), pa se osjećam dužnim to nekako vratiti a i vjerujem da će mnogima trebati pa sam ga skenirao i postavio na google drive u pdf formatu ali neznam kako to postaviti na forum.
Stoga bih zamolio sve koji znaju kako to riješiti neka mi objasne ili neka me kontaktiraju na p.m.
Ako slučajno nisam na dobroj temi zamolio bih administratore da prebace gdje treba jer ja stvarno neznam jesam li uopće pogodio temu... (vidio seljačina temu torpedo i to je bilo to).
Hvala!!!
To je lepo od tebe:bravo:. Obrati se moderatoru "novii" i on ce ti objasniti sta i kako.
Andro, cemu svetlo na papuci? To jos nigde nisam video.
 
tomić toma:kad radim po noći upalim dok se okrečem da vidim gdje trebam uć u idući prohod!
arkadije:to je transportni položaj na njivi se izvuku iz grede!
 
Nazad
Vrh