Torpedo

Meni je prodavač iz Knd-a reko da bi Hidraulika Kutina (Hrvatski) trebo bit najbolji, ja sam od njih uzeo razvodnik onaj ispod pumpe radi bez greške vec 3 godine ! :)
 
Ima li posebno da se kupi nepovratni ventil za taj razvodnik hidraulike ili mora komplet sa razvodnikom? Radio sam servis hidraulike na mom TD. Hidraulika cupka i dalje, ali dosta manje nego pre. Taj ventil mi je najsumljiviji. gumica oko njega je bila pukla, nju sam zamenio, ali nepovratni ventil izgleda da i on malo popusta.
---------------------------------------------------------
Jos nesto:osmeh: Da li je isti razvodnik hidraulike na Torpedu TD 4506 i na TD 7506 ili 9006? Vidim po oglasima sam pise razvodnik (regulator) hidraulike pa me malo buni ima li razlike, tj da li je veci na TD7506?
 
Poslednja izmena:
Malo Torpedo 75/90 ima ulja u hidrauličnom sistemu, samo 12L, tu da je stavit dodatni rezervoar sto sam ja i planiro samo kako i gdje ga spojit, na kojoj visini mora biti, i jos jedna stvar ako se stavi dodatni rezervoar 20l, kada se on napuni kuciste hidraulike ce biti puno ulja, dal ce to ulje izbijat negdje, jel radio to netko i dal zna sta o tome, meni je majstor iz Pik-a gdje sam radio reko da su devedesetke imale hladnjake ulja da su bili smjesteni unutra u turbini u sredini spirale tvornički da je to postojalo sad dal je nije ne znam tako mi je covjek reko :ppozdrav:
 
Kolege paori kupio sam motor torpedo trocilindricni da pravim agregat za navodnjavanje.Interesuje me vase iskustvo o tim motorima,potrosnja izdrzljivost itd.Motor je vojni ima 26kw na 1700 obrtaja.
 
Potrosnja je veoma mala, takoreci smesna. Kaze jedan prijatelj da trosi manje od fergusona. Sami motori su veoma izdrzljivi i pouzdani. Traze malo bolje odrzavanje, tj suve i ciste cilindre i vazdusni filter. Kako pumpa najcesce radi leti, najbolje sipati kvalitna ulja u motor, sae 30, sae 40iili sae 15w40.
Reci mi samo gde ima da se kupe ti motori i ako im se krecu cene. Mogao bi nesto da kupim i meni da imam za rezervu jer moj nije neko zlato...
 

upload




Stigla stara strojka.
Niš posebno, traktor ko traktor. Radit će lagane poslove. Ima još sitnica za dotjerat ga.
Taman guma ošla kad sam išao na tehnički s njim pa ga iz dosade uslikao. :sram:
 
Evo zabave na Torpedu koja ce kostati preko 500eura.
dsc01020.jpg

dsc01030.jpg
 
Naručena danas pumpa hidraulike za 9006,19+11ccm TKK Italijanska,cena sitnica, 52000RSD sa PDV ::jako_besan::
Caproni kod mene nekad izdrži godinu,nekad ne,dosta mi je,probao i PPT,samo je vena kvalitetna :zli:
Razvodnik smo odradili rupu na specijalu (Deutz iz sretnih vremena) i uradili drugi ventil,termički obrađen,ručno upasovan,kaže majstor da će biti bolje nego original nov :osmeh:
 
NIKAKO da resim hidrouliku na Torpedu75vadio sam razvodnik zamenio gumicu [onu vecu]ulje novo. pumpa nova hidroulika radi dobro bez gasa dize dvobrazni plug obrtac radi precizno ali samo 1 sat odprilike dok se ulje ne zagreje i zapeni onda mora gas na 1800 obrtaja da bi ga podigao i drzao,napominjem da je ulje sae30 novo neznam sta me zaje... i stvara mi probleme pri oranju i drljanju ako neko moze da pomogne hvala mu ////
 
Naručena danas pumpa hidraulike za 9006,19+11ccm TKK Italijanska,cena sitnica, 52000RSD sa PDV ::jako_besan::
Caproni kod mene nekad izdrži godinu,nekad ne,dosta mi je,probao i PPT,samo je vena kvalitetna :zli:
Razvodnik smo odradili rupu na specijalu (Deutz iz sretnih vremena) i uradili drugi ventil,termički obrađen,ručno upasovan,kaže majstor da će biti bolje nego original nov :osmeh:
Znas li mozda da li su isti razvodnici hidraulike na Td 75, 90 i malim torpedima (Td 45 i ostala familija)?
 
Za 90ku i 75icu znam da imaju identicnu hidrauliku. samo kuciste hidraulike na 75 i 90 je vece nego na malim Torpedima, buni me sto gledam kataloge i ne pise za koji je model razvodnik. Pise samo Torpedo razvodnik hidraulike, ali ne pise za koje modele. Po oblku izgledaju isto, ali ne znam da li su iste velicine.
 
isti su svi imam i mali i veliki torpedo

- - - - - - - - - -

Naručena danas pumpa hidraulike za 9006,19+11ccm TKK Italijanska,cena sitnica, 52000RSD sa PDV ::jako_besan::
Caproni kod mene nekad izdrži godinu,nekad ne,dosta mi je,probao i PPT,samo je vena kvalitetna :zli:
Razvodnik smo odradili rupu na specijalu (Deutz iz sretnih vremena) i uradili drugi ventil,termički obrađen,ručno upasovan,kaže majstor da će biti bolje nego original nov :osmeh:

kako si rješio dovod ulja u pumpe dali vuku iz istog crijeva ili češ posebno rješit za volan ili nešto treće?
 
i ja imam 5-6 razvodnika koji imaju problem tog ventila volio bih kad bi minđušar malo pojasnio kako je rješio problem ventila jer ga ni ja nisam nigdje uspio naći posebno
 
Nazad
Vrh