Torpedo

Prodat je danas navodno kaze gazda za 3000 sa plugom imt756...e sad koliko bi jos trebalo uloziti u njega to je pitanje...
 
Jel ima netko na devedesetki na kompresoru remen bez onog španera, ako netko zna broj remena bez španera da mi kaze španer mi je katastrofa i nemogu ga sredit pa bih to upakovo bez njega. Hvala! :)
 
Jel na devedesetki isti pogon kompresora (bez spanara) kao i na TD4006? Posto su isti motori (samo 90ka ima 3 cilindra vise) , pretpostaavljam da je i pogon kompresora isti.
Sad ne mogu reci dimenzije jer ne mogu pronaci rezervni remen, ali ako ne nadjes nista, videcu sutra na mom td u pa javljam:ppozdrav:
 
Kupio danas remen prodavac me uvjerava da ide 9,5x1030li i normalno kratak ako itko zna dimenziju molio bih da napise, jer mi spaner ne valja a drugi nigdje ne mogu pronaci pa bih stavio bez njega hvala :ppozdrav:
 
Sve sam pogledao a remena nigde nema. Onaj sto je na traktoru ne mogu da se procitaju dimenzije jer je remen ofarban ::jako_besan::. Kako me secanje sluzi, dimenzije su iste ili slicne kao sto si ti naveo. i kod mene je remennapet. Rekao bi da mu je knap
 
imam torpeda 6006 ,i ne mogu da nadjem gde mu stoji blokada ,dali je uopste ima jel zna neko.
 
Kupio danas remen prodavac me uvjerava da ide 9,5x1030li i normalno kratak ako itko zna dimenziju molio bih da napise, jer mi spaner ne valja a drugi nigdje ne mogu pronaci pa bih stavio bez njega hvala :ppozdrav:
Uzmi neki kanap debljine 5mm i izmeri obim kruga izmedju tih remenica pa kanap izmeri sa metrom i dobices dimenziju remena. Oznaka " li " na remenu znaci spoljni obim kruga remena[ ili unutrasnji] ali to nisam bas siguran.
 
Koliki je posao zameniti zubcanik za cetvrtu brzinu kod torpeda 6206 i koliko isti moze da kosta ?
 
Da li moze neko da mi pomogne u vezi zazora u menjacu na 75-ici sa prednjom vucom, tacnije sa snopom na kojem se nalaze kornjaca, radne i rikverc kao i na gornjem (pogonskom) snopu?
Prosle zime promenjeno gornje (pogonsko) vratilo i svi lezajevi na njemu (zajeo nutuve ispod zupcanika od 4 brzine), kao i svi lezajevi, zupcanik rikverca i radnih na snopu prigona. Problem je u tome sto u mojoj okolini ima jako malo Torpeda mogu se na prste nabrojati i majstori neznaju da ih rade, delovi su samo zamenjeni i vraceni sa postojecim podloskama bez ikakvog stelovanja, cak je majstor potpuno izbacio podlosku sa snopa prigona tako da je luft nenornalno velik kod strugara moram praviti novu ali neznam koliki zazor treba da bude na tom snopu. Pogonski snop ima sve podloske njega bih samo prekontrolisao. Ako nezelite javno mozete mi poslati pp.
 
Koliki je posao zameniti zubcanik za cetvrtu brzinu kod torpeda 6206 i koliko isti moze da kosta ?


Iz mog iskustva, skida se kabina, kuciste hidraulike, polovi se traktor na pola jer ne moze se bas zgodno izvaditi gornji snop da bi zamijenio zupcanik i treba paziti da se sinhron ne saspe u mjenjac pa valja dobro pretrazit da ne ostane sta u kucistu. Ja sam placao nesto oko 75E taj zupcanik.
 
Iz mog iskustva, skida se kabina, kuciste hidraulike, polovi se traktor na pola jer ne moze se bas zgodno izvaditi gornji snop da bi zamijenio zupcanik i treba paziti da se sinhron ne saspe u mjenjac pa valja dobro pretrazit da ne ostane sta u kucistu. Ja sam placao nesto oko 75E taj zupcanik.
I majstora za rad jos 100-150e. Pa opet mnogi urade, a on opet iskace iz brzina (slucaj kod prijatelja)::lose::
 
Mala pomoc gde mogu naci zupcanike za menjac
trba mi 1,2brzina i jos neki .
Dali ima neko da su u dobrom stanju ili adresa gde mogu da nadjem u Srbiji .
Upitanju je Torpedo 4506
Hvala Unapred
 
@Tomic Toma Ne znam koji majstor ce uzeti toliko novca za taj posao. Ja sam placao majstora za kompletan servis mjenjaca 200E sto je ukljucivalo da sve iz kucista ide van na stol i mijenja se sto nije uredu. A ovaj posao oko zamjene 4te brzine nista spram onog posla koji treba obaviti prije toga (skidanje kabine,polovljenje, skidanje hidraulike), to sam moze sebi uraditi do majstora. Nece iskakati ako je sinhron dobar i ako spojnicka nema lufta.
 
Izvlacio neki brodic.... :pecanje:
20140926112945.jpg


- - - - - - - - - -

Prevoz kukuruza... ::traktor::
20141015144550.jpg


- - - - - - - - - -

20141028125727.jpg
 
Nazad
Vrh