Torpedo

Isti slucaj i kod mene,slabo ima Torpedo.Taj je trazio 5000e i traktor je na oko dobar i ima sve 4 dobre gume,ali ja dok sam otiso covek se predomisli i kaze da ipak nece da ga proda i tako ostanem bez TD 55 A.
 
Pa to nije puno para, moj je 88. godiste i stvarno me odlicno sluzi, ne bih ga nikad dao za te pare.
 
Pa naso sam bio jedan i za 4000e,ali nije imao papire pa sam odustao.Kazu da imaju probleme sa menjacima i hidraulikom tako da mislim i da ne vrede vise od toga,ali mi se ipak svidjaju ti traktori.
 
Nema on problem sa hidraulikom, isti je kao i svaki drugi Torpedo. A za menjač to stoji da se nije proslavio.
 
td 90 i 75 iamju isti hidraulik i koliko sam upoznat ide 12l ulja u njegov sistem, ulje se inace sipa isto koje je i u motoru zato sto se moze desit da ti vrisne semering na pumpi hidraulike i gura ti to ulje iz hidraulika u motor iz tog razloga se sipa isto uljem :ppozdrav:
 
Ne verujem da za te pare mozes da nadjes dobar traktor, ja sam moj platio 6500e, uradjen mu menjac, imam racune 1300e kostalo sve, a ja sam mu hidrauliku radio, promenio neki ventil i gumice i radi bez greske.
 
Pa ovaj sto je bio 5000e znam da je dobar zato sto mi je tu u selu i vidjam coveka cesto kako radi sa njim,on mu je ubacio ili prepakovao menjac od dajca 4506 i sredio mu hidrauliku.Ovaj drugi od 4000e mozda i nije bio dobar,ali mene je najvise odbilo sto nema papire.U principu svasta moze da se nadje samo treba covek da trazi i uglavnom su po oglasimi dosta vece cene pa je bolje preko ljudi da se trazi.
 
Pa ovaj sto je bio 5000e znam da je dobar zato sto mi je tu u selu i vidjam coveka cesto kako radi sa njim,on mu je ubacio ili prepakovao menjac od dajca 4506 i sredio mu hidrauliku.Ovaj drugi od 4000e mozda i nije bio dobar,ali mene je najvise odbilo sto nema papire.U principu svasta moze da se nadje samo treba covek da trazi i uglavnom su po oglasimi dosta vece cene pa je bolje preko ljudi da se trazi.
Mozes li da obrises poruke iz inboxa, ne mogu poruku da ti posaljem, izvinite za :off_topic:
 
Posle skoro 2 meseca stajanja, konacno sam sastavio i upalio mog Torpeda. Nikako da skupim vremena da sve kompletiram:osmeh: Cak sam i obrtomer namestio, ali na nagovor mehanicara nisam stavio nove podloske izmedju kucista dizne i tela dizne, pa mi tu gubi kompresiju::samo bes::, no to cu sutra ujutru resiti.
Ne mogu da verujem sta je nova lamela. Pri saltanju kad naglo dodam gas traktor jednostavno skoci od snage(msm na tockovima) i krene, dok sa starom, turaza isla gore, a traktor ostaje u mestu. Za hidrauliku cemo videti kad zakacim tezi prikljucak da li cupka, ali sto je naj bitnije dize poluge.
Ostalo jos volan da promenim jer je stari bas ispucao, namestim cev za kipovanje prikolice i zavrsim signalizaciju.
 
Gde moze da se nadje dupli izlaz hidrauluke,za torpeda 6206,ili kako pise u katalogu dvoradni.?
 
pozzz drugaru na 90tki se desilo da je traktor sam sebi dao gas on ga ugasio i sad nece da upali a na bos pumpi na onom cepu gde se sipa ulje je izbilo sta moze biti
 
Trebao bih da mijenjam doboše kočnica na Torpedu 7506. Traktor koči dobro samo su doboši dobro potrošeni, odnsno ne mogu više da dotegnem kočnice. Ovdje u BiH ne mogu da nađem nigdje kakave zamjenske, jedino Deutz orginal ali po paprenoj cijeni. Da li se mogu naći u Srbiji po nekoj noramnoj cijeni, znate li šalje li ih i jedna firma za BiH.
 
Nazad
Vrh