Torpedo

Ma u Loznici na tzv. Gradilistu na otpadima gde otkupljuju staro gvozdje bude ponekad neki motor, ali vecinom od kamiona, redje od traktora. Svasta se tu da naci, od igle do lokomotive, samo treba cesto svracati, raznesu ljudi, a i radnici na otpadima pa prodaju po par puta vecoj ceni nego sto su kupili. do skoro su bile vojne gas maske sa filterom, plastom, nekim krpicama i plastom u torbici za 100 ili 200din, zavisno ko ti prodaje, gazda ili radnik:ppozdrav:
 
kolege potrebna mi je pomoc oko hidroulike naTorpedu75ici,naime hocu da proverim sigurnosni ventil pa da mi neko objasni kako se on vadi dali je potreban specijalan alat unaored hvala
 
imam problem, kad se ulje zagreje ne dize bez veceg gasa kad podigne i smanjim gas poluge padaju,pumpa je nova??????
 
imam problem, kad se ulje zagreje ne dize bez veceg gasa kad podigne i smanjim gas poluge padaju,pumpa je nova??????

Imaš verovatno problem sa razvodnikom hidraulike.Na njemu imaš tri radna ventila koja ti regulišu rad hidraulike i kiper ventila.Dešavalo mi se da neće da mi podigne oruđe pa sam ventil četvrtastog šrafa 19 ključ ga odvrće izvadio i produvao ušla prljavština.Kod tebe ne znam uzrok mogu biti i gumice ili manžetna u razvodniku.Pošto sam taj razvodnik menjao a imam stari original mogu ga slikati ako ce ti to pomoći da vidiš te ventile kako izgledaju
 
Poslednja izmena:
nije lose da slikas kazi mi sta je tebe zajebavalo,vadio sam razvodnik ocistio ga i produvao manzetnu sam isto zamenio
 
Kod mene je ceo razvodnik bio karikan ,zato nisam hteo da rizikujem da ga remontujem nego sam stavio novi.Razvodnik je specifičnog oblika i načina montaže. Ne znam da li si sam to radio ili iskusan majstor jel postoji mogućnost kod vraćanja da se ošteti gumica prilikom montaže.Ovo ne znači da je kod tebe bio slučaj ali ja navodim jednu od mogućnosti jel kažeš da je manžetna nova.
 
sa starom pumpom je bilo isto zato sam uzeo novu mislim da nije do pumpe,ali kako da proverim sigurnosni ventil,kakose vadi
 
Poslednja izmena:
I ja imam slican problem sa hidraulikom na svom TD 55 A, poluge podize samo kada dam jaci gas, cim smanjim gas poluge se spuste, takodje poluge ne reaguju dok rucicu za podizanje ne povucem do kraja, takodje neki teret moze da drzi samo kada se podigne do kraja a i tada pocinje da cima ceo traktor, ako je neko imao slican problem neka kaze sve sto zna, svaki savet je znacajan. Hvala!
 
Poslednja izmena:
Vijak na koji pokazuje gornja strelica se odvrne,a pozicija 219,na koju pokazuje donja strelica,se vadi seger klještima koja skidaju osigurač sa osovine,gurne se kljun odakle se izvadi opruga,koju stiska vijak odgore,stisnu se klešta i izvuče se nagore

NewPicture-1.png
 
problem torpedo 90 sa prednjom vucom iskace iz trece kada mu naglo oduzmem gas pri kretanju u voznji nista sta moze biti problem
 
Možda ima na jednoj od glava indikator na struju.
Ako nema onda između rebra utakneš i učvstiš sondu od budučeg sata temperature ili na mjesto gdje se ušarafljuje orginal.

Naprimjer ovak

 
  • Like
Reagovanja: far
Nazad
Vrh