Torpedo

Imam probelemčić na torpedu 7506. Nakon zamjene Ac pumpe primejtio sam da mi često izbacuje višak goriva na cijevi na boš pumpi. Dok je bila stara Ac pumpa ne sjećam se da je izbacivao gorivo. Danas sa mjerio (podbacio sam flašu) na 2 sata rada bilo je 1 dcl izbačenog dizela preko viška na boš pumpi.
 
Imam probelemčić na torpedu 7506. Nakon zamjene Ac pumpe primejtio sam da mi često izbacuje višak goriva na cijevi na boš pumpi. Dok je bila stara Ac pumpa ne sjećam se da je izbacivao gorivo. Danas sa mjerio (podbacio sam flašu) na 2 sata rada bilo je 1 dcl izbačenog dizela preko viška na boš pumpi.
Koliko ja znam, u tome i jeste uloga prelivne cevi- da visak goriva vraca u rezervoar. Stara je verovatno bila oslabila, pa je ubacivala manju kolicinu goriva od nove te zato nije bilo preliva:ppozdrav:
 
Imam probelemčić na torpedu 7506. Nakon zamjene Ac pumpe primejtio sam da mi često izbacuje višak goriva na cijevi na boš pumpi. Dok je bila stara Ac pumpa ne sjećam se da je izbacivao gorivo. Danas sa mjerio (podbacio sam flašu) na 2 sata rada bilo je 1 dcl izbačenog dizela preko viška na boš pumpi.[/QUOT
Ako ne prestaje da izbacuje naftu-ulje na cevcici znaci da je membrana pokidana,propusta gorivo
 
Membranska je pumpa IMP nova kupljena. I ja na nju najviše sumanjam. Morat ću sutra da je skinem, više se ni u kakav kvalitet ne može pouzdati.
 
Ako ne prestaje da izbacuje naftu-ulje na cevcici znaci da je membrana pokidana,propusta gorivo[/QUOTE]

Kod mene je izbacivala naftu na cevi ali nije bila pukla membrana,ventilčići su bili u pitanju.Zamenom AC pumpe prestalo je curenje na odušku.Primetio sam da na iberlaufu i manje duva paru. Stalo je i kapljanje ulja iz njega ,samo mi nije jasno kakve veze ima AC pumpa s tim...:sta: Simptomi dotrajalih elemenata u PVP pumpi (izbacivanje nafte na odušku) kao i da je traktor pred generalnu (curkanje ulja iz iberlaufa) su nestali zamenom AC pumpe,i moje raspoloženje je promenjeno a kućni budžet sa više::novac::
 
Poslednja izmena:
Ne izbacuje stalno gorivo na odušku boš pumpe. Najčešće kad se radi pod visokim gasom lak posao. Već sam napisao za 2 radna sata bilo je 1 dcl iskapanog goriva. I boš pumpa je nova metnuta prije 3,4 godine. za početak ću da vratim staru Ac pumpu pa vidjeti kako će se ponašati
 
Pozdrav ljudi, opet ja:osmeh:
Danas kad mi je majstor stelovao zazor ventila, prokliza mi onaj sraf za stelovanje zazora i nista od posla i paljena motora::samo bes::
Odgovara li tu sraf od klackalice nekog drugog motora, ili mora bas za ovaj FL912? pitam zato jer mi sto pre treba, a delova za Deutz- Torpedo motore nema u Loznici, vec u Sapcu, tako da bi deo mogao imati tek u utorak, a ja bih da to resim ukoliko je moguce sutra:osmeh:
 
Tu ti je matica koja nosi navoj M10x1.
Ako ne nabaviš drugu možeš koristiti od nekog krajnika automobila, od IMT-a od capica kvačila, od bicikla od osovine .......
 
To je onda drugo, nismo se razumjeli.
nemam ideje da bi pasalo od nečeg drugog jer taj šaraf ujedno ima funkciju šupljeg vijka
 
Danas mi stgli srafovi za stelovanje ventila. Ja se obradovao, reko ajd da ga zamenim, pa posle majstor da nasteluje, kad ono kardan... Izvadim stari sraf i pogledam on ima kanale za ulje sa podizaca pa sto podmazuju klackalicu, a ovaj novi nema!!! Ne znam sta da radim. Da busim ovaj novi ili da trazim drugi??
Stari sraf
Novi sraf
 
Imam ja tih vijaka oko 60-70 komada s maticama sto sam nalazio takvih glava po otpadima, pa uvijek skinem i u đep stavim da si blize poklonio bih ti garnituru cijelu za motor :)
 
Kod nas pa opet neznam jesam li na otpadu video bilo koji Deutz ili Magirus motor. Bilo je Famosa, Mecki, Manova, IMrova, ali Deutz nikad. Retko koji Torpedo je kod nas u kraju. Ide 1 na 10 Imt-ova ili Rakovica:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh