Torpedo

I kod mene je sve na 0.15, samo brate mili dimi crno, nije mu dobro nikako. Vuce bolje sa diznama novim ali nije to ni blizu kako je vukao ranije.
 
Uputstvo za upotrebu Torpedo traktora:


screenshot2.jpg


- - - - - - - - - -

Evo još podataka:

screenshot4.jpg

screenshot3.jpg
 
Eto 0.15 kaze prirucnik, zbog cega sad dimi crno? Ranije je dimio plavo, dizne curile doslovno, sad nema trunke plavetnila ili bijelog dima, samo crn i lose ide u brdo..
 
Eto 0.15 kaze prirucnik, zbog cega sad dimi crno? Ranije je dimio plavo, dizne curile doslovno, sad nema trunke plavetnila ili bijelog dima, samo crn i lose ide u brdo..
možda da probaš skinut oba filtera zraka da nisu slučajno začepiti to se meni dogodilo skoro rastavio ispravan motor nemoj gledat jesu li čisti nego ih skini
 
Netko je ranije spomenuo dizne i elemente pa da pitam upućenije:
BOSC H DLLA 28 S 656 i 943 (939) piše na dizni
0 433 271 322-824
DLLA 28 S 656
Made in Turky piše na kutiji.

Jel to odgovara za moj 4506 ili za neki drugi TD ili ?
 
Motori sa zračnim hlađenjem podnose i imaju veču radnu temperaturu i na njima je uvjek zazor ventila manji.
Na navedenom modelu ventili idu na 0,15
 
Možda se otkopčalo polužje razvodnika ili zaštekal koji od ventila u njemu.
Treba otvorit poklopac i vidjeti
 
Pozdrav-danas mi zablokirao hidraulik u gornjem polozaju sa sve plugova i nece da spusti sta moze da bude radi se o 4506.
I tati se to desilo u prskanju, no on je dizao o spustao rucicu za podizanje poluga i hidraulika je proradila. Ovih dana cu je celu pretresti i promeniti gumice razvodnika i cilindra, jer mi neprestano cupka i nezgodno mi je u oranu, a i u transportu jer skace kao jarac kad naglo podigne poluge:ppozdrav:
 
Danas na popravku dosla hidraulika... Kad sam skinuo poklopac(osim pocrnelog ulja), imao sam sta i videti: 1 buson koji se zavrce na dovod ulja u klip i ide kako sam video negde kod granicnika hidraulike, bio je izbacen iz upotrebe, a umesto njega stavljena obicna matica M10 kako bi se buson mogao normalno zavrnuti!!! Zna li neko moze li se taj buson vratiti na svoje pravo mesto, ili je mozda zbog nekog kvara izbacen iz upotrebe.



Evo i slika. Nadam se da neko zna o cemu se ovde radi::pomoc:;Ovaj moj TD kao da od kako je kupljen nije video pravog majstora. Toliko budzevina da je to za nepoverovati. Izgleda da su ga sredjivali neki "strucnjaci" sto su skole zavrsavali kopajuci profesorima kanale:haha::haha:
 
Taj lajtung koji je otpojen ide nazad na onaj dio (onu ručicu) koji možeš izvana okrenuti.
najvjerojatnije je otpojen jer je zbog njega hidraulik spuštal.

Ujedno odgovor onom forumašu s kojim sam pp-al oko ovog hidraulika da kvar može biti u orinzima i u ovom ventilu o kojem smo pričali.

 
Tako je, samo to malo ljepše izvedi.
Kupi krači šuplji vijak i izbaci onu maticu, nove ili popuštene bakrene pločice se podrazumjevaju
 
Pomoc!!!
Kako da izvadim klip hidraulike na TD4006? moram li da raskacinjem klipnjacu, ili moze onako da se izvuce, skinuo sam deklu ispred klipa i nema za sta da se uhvati da se izvuce. Savet mi je sto je pre moguce potreban
--------------------------------------
Problem resen. klip izvadjen i ustanovljeno da je mandzetna dobta, bez ostecenja i mekana kao nova koju sam prethodno kupio, tako da je necu ni menjati. Izgleda da je uzrok cupkanja hidraulika puknuti O-ring kod nepovratnog ventila, prekosutra sledi sastavljanje hidraulike, pa cemo u narednom periodu videti rezultate rada:ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh