Torpedo

Gde se moze nabaviti polovan a dobar zupcanik konusno tanjirasti za Torepdo 7506 duplak,otisla 4 zuba na diferencijalu?! Ovaj na njemu je 39/8,da li ako ne nadjem takav mogu staviti neki drugi posto ima vise razlicitih dimenzija,ili moram samo takav kakav je na njemu?!
 
Jedno pitanje, na torpedu 90 imam tri rućice za kipu i sada curi mi ulje tamo dolje gdje su crijeva zavrnuta u elemente, pošto sam ta dolje crijeva skinio i one niple odšarafio, moram promjenit bakrene platne, kako se elementi skidaju dali se popuste samo ona 3 šarafa, i dali se mora ulje ispuštat iz hidraulike da se to napravi, i šta ima unutra u elementima, pretpostavljam da imaju gumice, dali su to obicni O-Ringovi iili nesta specijalno, sada vec kad sve radim da i to napravim posto mi tamo ulje bali po dobošu pa mi traktor loše koči
 
@savato И ја тренутно радим то на мојој 90ки. Сад, ја не знам да лу су зупчаници исти али по броју зуба су индетични, тај твој 8/39 је спори а имаш и 9/38 што је брзи. Ја овај спори нисам могао да нађем (а био је такав код мене) па ћу ставити брзи. У том случају се на редуктуру предње вуче мења један зупчасти пар. Сад шта успеш лакше и јефтиније да урадиш. Ово причам за случај да је индетично на 75-ци и 90-ки.
Код мене се испоставило још једна занимљивост, да је на њему био КТ спори а тај поменути пар зупчаника у редуктору од брзе варијанте. Лудница.
Возио га тако од када сам га купио, 6 година.:udri:
 
Нисам, из једне беде у другу... Први мајстор што ми је радио први пут изгледа није добро наштеловао КТ, претегнут био и поново га разбуцао.::lose::
 
To ti je tako druže, vecina majstora samo hoce zavrnit kod nas je s majstorima katastrofa zato gledam da vecinu posla sam odradim, nikoga ne placam vise od lešinara po selu osim jedan kolega, koji je maher, al on nece da mi radi ono sto mogu sam on kaze stas me đabe plačat kad mozes sam to, meni je jedan gov*ar uzeo 2000€ za mjenjac od devedesetke ja ga dotero u avliju posle remonta zakacio plug i oso orat kukuruziste za pšenicu ubacio u 3 radnu da cu krenit rucica iz radnih iskoci, zapalit sam htio majstora, ja ga zovnem kaze on meni pa ori prvom brzom zdravije je, na šta sam mu reko sta te briga kojom cu orat ako cu i 4, brzom nije tvoja briga, i eto i dalje imam traktor koji iskace iz radnih a laksi sam za 2k€ dodje mi da se ubijem, al šta ću prekrizio sam ga za citavi zivot !
 
@ratarhr И код мене је исто тако било. Кад ми је црко КТ и већ га расклопио ја хајд да замени све што види да треба, на крају цех 1700 еврића. Када је стигао кући он искаче из рикверца и прве. Шта ћу возим га даље док нисам у једном моменту убацио у брзину а он уместо да крене удави мотор, једва сам потрефио оне ручице цимајући да изађе из ток црног захвата, да може кренути и тада сам га отерао поново код тог мајстора. Расклопи га опет и намести. После непуне године од првог ремонта опет оде КТ. И ето сад је код другог мајстора већ пар месеци, пати се и он и ја.
 
Ако већ хоћете тракторе тих димензија и мало јаче снаге,продајте то и купите Рајке 120 да видите шта је наковањ који врло тешко можеш да покидаш а може да се среди да буде у кабини као у неком европском трактору,плус ЗФ мењач,и ручица са стране.чист под.
 
A evo ga moj torpedo 9006 pre 2-3 godine uradjen remont menjaca (kako valja u mom dvoristu) Tanjira velikom vucenom tanjiracom, ore, sprema, transportuje, pravi silazu... jos nijednom nije izbacio niti iz jedne brzine. Jedina mana u kabini kao u tenku...
 
@Savle znam kako Vam je, @putin, Pa clan Mindjusar je sredio Torpeda kakvog na zemaljkos kugli nema u kabini mu je kao u nekom novom zapadnom traktoru, Rakovica neka hvala ne volim te traktore :)
 
Ратар кабина мање више,није торпеду мана кабина мада ко је већих габарита зна да прави проблем улазак,него неке друге ствари...Поготово 90 тка....али свакоме је његов трактор најбољи и то треба поштовати.
 
Kombajner sve se da srediti ,ali ljudi znaju za taj problem i beže od njega . To im je slaba tačka i nisam čuo ni jednog vlasnika 90-ki da se nije bar jednom požalio na njega .Veliki propust ste strane šteta za taj model...
 
Kombajner sve se da srediti ,ali ljudi znaju za taj problem i beže od njega . To im je slaba tačka i nisam čuo ni jednog vlasnika 90-ki da se nije bar jednom požalio na njega .Veliki propust ste strane šteta za taj model...

Apsolutno tacno, sta vise oni koji najvise pricaju na temu "los menjac" ni neznaju o cemu se tu zapravo radi, cak vecina ni nije vozila taj traktor... Na kraju krajeva nije ni bitno, ja sam moj sredio za mene i kako valja iako priznajem bio sam skeptican po pitanju da nece popustiti posle toga ali posle dosta radnih casova i uglavnom u teskom poslu idalje je kao i prvog trenutka posle sklapanja. I jos samo da napomenem za sve koji imaju torpedo i oni koji mozda zele da kupe 9006, ako nekad budu radili menjac, nije resenje samo kupiti zubcanike i lezajeve ma koliko god bili kvalitetni pa ih napakovati, opet ce popustiti, treba resiti problem "u korenu" ...
 
Treba da skidam linijsku PVP na Torpedu 4506 dotrajali elementi. Koja je procedura kod skidanja? Treba li na nešto posebno obratiti pažnju i postupak kod vraćanja, ukratko.
 
Da li može da se na IPM-ovu PVP koja ide sa membranskom AC pumpom promeni i stavi klipna AC pumpa? Ako može onda kontam da ide drugačije povezivanje, jel sada mi ide iz rezervoara u filter iz filtera u AC pumpu a iz nje u PVP, a video sam da kod ovih klipnih ide crevo iz rezervoara direktno u nju iz nje u filter a iz filtera u PVP .Drugi put je već menjam zbog onog pogonskog nosa koji naleže na bregastu istrosi se i nema kapacitet pumpa,a i membrana zna zezati,pa sam hteo staviti klipnu ako već može.
 
Nazad
Vrh