Torpedo

Najcesci uzroci izbacivanja rucice za brzohodne brzine su:eek:steceni zubi na vucnoj spojnickoj(crvena strelica),Zajedeno vratilo na lezaju ili ostecen iglicasti lezaj(zelena strelica),prevelik zazor na distant podloski(plava strelica).Los lezaj na spojnickoj(ravno valjkasti na slici ispred zupcanika spojnicke )ili ostecena spojnicka na lezaju(lezaj namjenski).I ostaje najjeftinija varijanta da je ostecena osovina za saltanje i kuglica sa oprugom nema dovoljno sange da drzi vilcu.
dsc07210-kopija.jpg
 
i
I ja bih radio platio pravog majstora da mi zavsi menjac na mojo 75ici ali ovde u mojoj blizini nema niko da zna da radi oko torpeda.

I na mojoj 75ci majstor je radio menjac tri puta da bi posle rekao "neznam " , ubrzo sam nasao kompletan, ispravan i polovan menjac za manje pare nego sto sam ulozio u stari.
 
Sta se mucite drugari,Lisnik ce vam to napraviti covek koji zna,pogledajte slike na fb sa terena sta sve covek pravi! Dragane duga devetka je vrh kolko para si ulozio da je sredis tako?
 
Da li je majstor proverio osovinicu birača i onu malu oprugu i kuglicu koji služe da zadrže birač/viljušku u zadatom položaju kada se ubaci u potrebnu brzinu? Nisam baš najbolje pratio šta je sve pisano da je rađeno na traktoru, ali ovo se često javlja kao problem iskakanja menjača iz brzine, a opravka je laka i jeftina.

Zamijenjena je viljuska rikverca jer iz njega iskace ko blesav ali nije pomoglo. Na ostalim su ubacene oprugice milimetar duze da se dobije na krutosti i nove kuglice ali ne pomaze. Iskace iz rikverca, druge,cetvrte,prve s tim sto u prvoj i lupka a u drugoj ronda dok koci motor i uzasno za slusat. Nabaco sam se para majstorima koji ce to 'napraviti od sale'.. Zato mi sad se koristi da obic parcele i lakse poslove :)
 
Ma i ja bih najradije lisnika da mi sredi menjaca ali smo bas dosta daleko. Za moj menjaac bolje da ne nabrajam sta mu sve hvali ali cudi me da ce cuje samo 3.om kad ide ostalim se nista ne cuje.
 
Turneja bi bila idealna :),kod svakog da svrati. Jeste daleko ali on bi izasao u susret svima.
 
Meni je 4 majstora radilo na mjenjacu TD48 i nista ni jedan nije napravio. Sve novo u mjenjac stavljeno, svaki lezaj, zupcanici svi extra, osovina nova i dzaba, opet mi iskace iz brzina i kupim MF265 za teske poslove a TD48 samo drljaca,prskalica,sijacica...

Ниси звао оног правог,који то држи у малом прсту...Мало ти је далеко ал човек зна знање..Ако ти икад затреба,јави се да ти дам број,и за тог МФ исто...Платићеш пиво некад ако реши ти све проблеме.
 
na zadnjem cilindru na glavi imas urezan navoj tu sam stavio onu bakarnu sondu a za sat sam napravio nosac jel nisam hteo tablu da diram .mislim da je sat teleoptikov .mogu ti i slikati pa okaciti slike
 
Trebam pomoć oko pumpe goriva- Ac pumpe na Torpedo 7506. Stara mi nije regirala na ručno pumpanje. Danas kupim novu IMP tip 125.00.00.
Namontiram je, stegnem, probam da pumpam isti slučaj kao i sa starome, ne osjjeti se pod rukom da pumpa gorivo. Kad je odvojim na šarafima od boš pumpe. radi noramalno.
Znate li u čemu je kvaka?
 
Nazad
Vrh