Torpedo

Slike od pre par dana....
img20140404150708.jpg


- - - - - - - - - -

img20140327153112.jpg
 
Pozdrav svima juce sam kupio dajca 4006 u odlicnom stanju,interesuje me dali cu moci sa njim da radim sa presom class 50,ako neko ima iskustva sa tim traktorom svakako ce mi trebati hvala!
 
Potrebna mi je mala pomoc za 48cu oko menjaca,potreban mi je broj tel. majstora iz okoline koji izlazi na teren. Hvala.
 
Meni je 4 majstora radilo na mjenjacu TD48 i nista ni jedan nije napravio. Sve novo u mjenjac stavljeno, svaki lezaj, zupcanici svi extra, osovina nova i dzaba, opet mi iskace iz brzina i kupim MF265 za teske poslove a TD48 samo drljaca,prskalica,sijacica...
 
Ja sam vezao kanapom malu palicu i evo godinu dana neizbacuje ali planiram da ga prodam pa mi zao da ode sa felerom.
 
I ja bih radio platio pravog majstora da mi zavsi menjac na mojo 75ici ali ovde u mojoj blizini nema niko da zna da radi oko torpeda.
 
Meni je 4 majstora radilo na mjenjacu TD48 i nista ni jedan nije napravio. Sve novo u mjenjac stavljeno, svaki lezaj, zupcanici svi extra, osovina nova i dzaba, opet mi iskace iz brzina i kupim MF265 za teske poslove a TD48 samo drljaca,prskalica,sijacica...

Da li je majstor proverio osovinicu birača i onu malu oprugu i kuglicu koji služe da zadrže birač/viljušku u zadatom položaju kada se ubaci u potrebnu brzinu? Nisam baš najbolje pratio šta je sve pisano da je rađeno na traktoru, ali ovo se često javlja kao problem iskakanja menjača iz brzine, a opravka je laka i jeftina.
 
Nazad
Vrh