Torpedo

Nisi me razumeo mada ni ja nisam lepo objasnio nema osovina lufta vec ima dobos na toj osovini I to podosta lufta ... Ali moguce nikad se ne zna. Mada onda bi lupao I u rikverc dok u mom slucaju kada idem unazad nikako, I takodje kad malo zategnem gurtne tj stisnem kocnicu prestaje skroz
 
pa imati lufta onaj tanjir kako da ti objasnim, dobos.to je sasvim normalno da ima lufta.da bi skinuo dobos trebas da skines seger prsten i skines dobos.dobos je na nutevima jel da?to ti je normalno.kod mene su simptomi bili sledeci:kad vozim sporo, recimo 1.crni zec, sporo ides i ne cuje se udaranje.cak ni u drugoj mislim da se nije cuo.ali zato u 3. razbija a u 4. ne smes da ubacis... :)znaci ako vozim sporo u oranju ili kultiviranju ne cuje se lupanje, samo u transportu...
 
Imam torpedo sa 8000+sati na kojem dobosi nemaju ni najmanji luft, cak kada sam promenio gurtne zive muke dok sam ih izvadio, a na ovom mislim da sutra kad budem skidao seger I ako je malo traktor nagnut na tu stranu pasce sam :D ... Inace kod mene je kontra u prvoj se cuje najjace a u cetvrtoj skoro nikako blago, uglavnom to lupanje asocira da jako "Klapatara" dobos I udara u gurtne ili sta vec kad malo zategnem gurtne one se lepe I stezu ga on je "miran" I nista se bukvalno ne cuje... A dobos je na nutovima da...
 
Danas skinut dobos kao sto sam rekao, opran benzinom kao i gurtne , proverio sam da li osovina sa nutovima ima lufta i ispostavilo se da nema nikakvih luftova, sem sto sam primetio da su na dobosu nutovi malo potroseni, montirao sam dobos nazad, malo pritego kocnicu posto hvatala skroz na kraju, nema nikakvog lupanja trzanja niti bilo cega!!! Sta li je razlog nemam pojma ali eto pomoglo, moguce da je bio neki kamencic ali ne bi trebalo da je mogao uci, evo slike dobosa.
2nrobx4.jpg
 
Ja sam danas skinio pumpu hidraulika na torpedu nervira me kad na uvratinama moram dodat gas skoro do kraja da pocne dizat jedva prazan sanduk od zmajevke je dizala, pumpa je stradala, kad sam ju skinio rastavio sam ju, osovinice na kojima su ona dva zupcanika u pumpi na krajevima imaju kao neke caure te caure su popucale pohabane su, zadnji poklopac pumpe je ostrugan jako od osovinice, aluminijsko kuciste pumpe je puno riseva, a ni zupcanici nisu bog zna sta, ujutro idem kupit novu, odmah sam skinio poklopac ispod sedista, ispustio sam ulje prije svega ocistio kuciste hidraulika sve pokupio i sredio izvadio filter koji cu takodjer zamjenit, i naravno novo ulje usipat, a skinio sam i onaj dio gdje je spojen vanjski cilindar uzet cu i novu mandzetu klipa, jedino razvodnik nisam vadio jer nisam strucan da to izvadim :)
 
Nikako da resim problem sa hidroulikom,kad se ulje zagreje bez veceg gasa ne dize poluge a kad podigne i smanjim gas poluge[zakacena drljaca]padaju,pumpa je nova sad sam zamenio manzetnu i sipao novo ulje za mene me resiv problem pozzzzdrav
 
Nikako da resim problem sa hidroulikom,kad se ulje zagreje bez veceg gasa ne dize poluge a kad podigne i smanjim gas poluge[zakacena drljaca]padaju,pumpa je nova sad sam zamenio manzetnu i sipao novo ulje za mene me resiv problem pozzzzdrav
Da li si ocistio filter ispod sedista?
Da li si zamenio filter ulja?
Da li je nesto radjeno sa razvodnikom?
 
Filter ulja stavljen nov ,razvodnik skidan opran benzinom produvan kompresorom i vracen na mesto i nista drugo nije radjeno
 
A da cemu svrha vaditi i prati u benzinu razvodnik ako mu neces promijeniti sve gumice i tako rijesiti problem sa hidraulikom?


DSC03075.jpg
 
Jel zna neko gde u NSu ili BP ima original auspuha za TD90 ? Zvao sam KND i kod njih je 50e original,a 20e mala privreda. Jel znate gde jos ima ?
 
Ovo je od jovana cvijica prema klisi druga levo pa na drugom cosku ima prodavnica al provericu sutra.
 
Nazad
Vrh