Torpedo

Zna li neko ko radi remont zglobova prednjeg tocka od torpeda ili da li ima da se kupe novi?

ja sam sad radio remont poluosovina u indjiji 60e po komadu

- - - - - - - - - -

Sada sam proverio, nemaju vise, bilo ih je i prodali su, ne znaju kad ce dobiti druge.Moram potraziti na drugoj strani.

onda knd novi sad 4600din komad
 
bas tako u indjiji 60 e po komadu,u Knd das staru i uzmes novu uz doplatu od 9000 sem ako u medjuvremenu nije poskupelo,a i Srboauto iz beograda radi remont tih polusovina ali su preskupi,sve u svemu najbolji izbor Indjija a za kvalitet ne znam,ja zimus dok nisam jos znao za ove iz Indjije uzmem u Knd remontovanu i posle dve nedelje ona rikne,ja poludim iz razloga sto sam tad ceo trap uradio da nema gram lufta kad je vec rastureno i da to vise ne cackam,i ajmo ponovo,odnesem u Knd oni zagledali pa im nije jasno ali zamenise mi i dobih drugu koja za sad radi a koliko videcmo,pa sad kolega odluci sam:ppozdrav:
 
pozz! da li je netko ugrađivao motor od tam-a 110 na torpeda 75...znači motor f4l413 na mjesto motora f4l912? zanima me, koliko je to komplicirano, da li je uopće moguće..i sl..
 
Moguce je sve.Tu bi problem bio nosivi karter.Treba biti gusani i na njega sa kaci prednji stel sa dva vijka.Ostala cetiri idu na blok a oni sami to nemogu drzati.Ako nemas karter morao bi praviti sasiju.
 
Treba da promenim mandzetnu na klipu hidroulike na 75 ici,nisam to radio pa me zanima nacin na koji se to radi i dali bih mogao sam to da uradim pozdrav svima
 
Ispod sedišta imaš maticu za koju ti treba alat,sa 4kraka,pa uđe u one rupe,odvrneš i sve ti je u kancelariji,ako nemaš alat,jednom može i sekačem,ali trebaće i drugi put da se odvrne
 
kako na torpeda ugraditi dupli izlaz hidrauluke i gde naci potrebene delove? u pitanju je 6206c hvala :)
 
Pozdrav drugari moj torpedo 62-06 u cetvrtoj brzini nebitno spora ili brza cuje se od skoro neko puckanje tak ,tak , od prilike na svake 2 sekunde .Ne vozim ga cetvrtom plasim se da nesto se ne zezne sta bi to moglo biti?
 
cvud.jpg
 
Poslednja izmena:
ljudi pomagajte! na torpedu 9006 sa prednjom vucom menjac iskace iz rikverca sve ostale rade normalno sta moze biti?HVALA
 
SKini poklopac mjenjaca i pregledaj zupcanik rikverca.Vjerovatno je otisao iglicasti lezaj na osovini zupcanika.
 
Drugari imam pitanje za vas, pred kraj zimskog oranja sam osetio blago lupanje u "menjacu" bilo je jako blago pa sve jace I jace drma I udara u svim brzinama sem u rikverc, znajuci da je menjac perfektno uradjen, samo ja ga vozim, znam koliko I sta je radio od tad siguran sam da nije menjac, kao sto I nije, danas sam malo zagledao oko njega a vec mi je palo na pamet da mogu biti dobosi, provozao sam ga , lupanje I udaranje je dosta jako , dok se vozi I lagano pritisnem levu kocnicu nestaje bilo kakvo lupanje I sasvim normalno radi... Sutra planiram da skinem dobos I da vidim u cemu je problem, ali rekoh cisto da pitam da li se nekome to vec desavalo, inace dobos na svojoj osovini sa nutovima ima lufta nije kao na drugom torpedo zategnut. U svakom slucaju javicu sta je bio problem, ali zeleo bih da cujem vase misljenje mozda mi olaksate????
 
Poslednja izmena:
i meni je lupalo pa sam tako terao pa je sve jace i jace lupalo i ja sam terao dokle god je islo tako.na kraju je toliko lupalo kao da ce da se otkci zadnji deo.kad sam ga otvorio u diferencijalu imas 2 velia zupcanika svaki ima 66 zuba, zove se medjuzupcanik.njega pokrece osovina na kojoj su dobosi.mozda ti je crko lezaj na osovini gde su dobosi i dobio luft i onda okrunio neki zub na zupcaniku....kod mene se to desilo....
 
Nazad
Vrh