Torpedo

Jedan Torpedo 75 iz sela je rađen u Padini.Godinu ipo dana je bio tamo.Krajnja cifra je 6.500 eura i prilikom ovogodišnje setve pšenice otpade mu točak.Sva sreća pa je urađen kako treba. :haha:
 
torpeda za razliku od imt bi trebalo milovat ko zenu ko hoce da ga sluzi...a sto se tice posta kakve imt 577 i rakovica 65 ima gume to sam rekao za standardno izdanje tj fabricko...znam i ja da mogu na imt 577 16,9 30 samo sto ih fabrika bas nestavlja ili vec druge dimenzije
 
Matic glavni hejter torpedo traktora.

Ima nas i gorih...

Zbog daaaavnih prepucavanja s pojedincima izbjegavam komentiranje u ovoj temi ali samo da se oglasim da cim sam vidio na forumu sto je Kico doterao kuci da sam ga nazvao i rekao mu da je prodana dusa... Sve se po avliji crveni i sad ovo zeleno cudo dovuce...
 
Nikad nisam radio sa Torpedom pa znam da ce bit faza privikavanja ali kako stvari stoje imace on drugog sofera, meni je drazi crveni englez. Ako ne zadovolji u radu dvojica vec cekaju u redu da ga prodam cak mi u sali kazu da nestavljam makar kakve dijelove vec da ga slozim kako spada. hehehee vidicemo
 
@Bobo zasto ti se ne sviđaju Torpedo traktori cito sam na Hr forumu kada ste pisali za evedesetku da motor se hoce grijat i ovo i ono, pa ja sam ljetos ga za probu zakačio za lemkenov gruber 11 radnih tijela, cijela dan radio s njim na +35 1. brzom, nista sat temperature nemam, ali ni lampicu izveo sam si sat pritiska ulja pa njega pratim pritisak stalno dobar, sto se mjenjača tiće ja sam zadovoljan, naravno da nije za neko ratarenje od 100 hektara gdje ce on sve sam preorat, mada je bilo i takvih moj kolega nažalost pokojni je godinama radio 100 hektara sa torpedom i rakovicom 60, ne znam zašto su po tebi oni loši al oke, naravno da imaju nekih mana al uz neko održavanje mogu trajat i trajat, ko i svaki traktor !
 
Раковице са Батује кабином,бар уђеш као човек,мени са скоро 2 метра треба компас како да уђем у торпедову кабину...Мени су то добри трактори за површинске радове,за теже могу ал су свилени пуно..
 
U planu mi je kupovina Torpeda 4806 Adriatik.
Imam par pitanja u vezi dimenzija i odrzavanja.
Interesuje me sirina spoljna i unutrasnja na zadnjem delu.
Da li ga neko koristi u vocarstvu.
Kolika je snaga izlaznog vratila.
I kakvo je odrzavanje kako je sa rezernim delovima.
Unapred hvala.
 
U planu mi je kupovina Torpeda 4806 Adriatik.
Imam par pitanja u vezi dimenzija i odrzavanja.
Interesuje me sirina spoljna i unutrasnja na zadnjem delu.
Da li ga neko koristi u vocarstvu.
Kolika je snaga izlaznog vratila.
I kakvo je odrzavanje kako je sa rezernim delovima.
Unapred hvala.

Razmak osovina 2000 mm
Duzina 3470 mm
Sirina 1660 mm
Razmak prednjih kotaca 1290-1890 mm
Razmak zadnjih kotaca 1220-1720 mm
Visina do volana 1550 mm

Prikljucno vratilo 540 o/min pri 2070 o/min motora s maksimalnim zakretnim momentom od 1470 Nm

Nadam se da ti je pomoglo, imam TD48 doma.
 
Ne da si mi pomogao nego sve je tu sto mene interesuje.
Po meni moze on u voce.
Nema neku sirinu a nije toliko los traktor.
U svakom slucaju puno hvala.
 
Torpedo traktori su odlični, jedini problem kao što je Dr.Gruja rekao jesu nekvalitetni delovi za menjač koji se danas nalaze na tržištu. Posedujem dva Torpeda, RX120 i TD 4506 A, ovaj mali je izuzetno okretan i ekonomičan traktor, ima 3 cilindra i svaki cilindar može zasebno da se otvara i radi, ako ikada za to i bude potrebe...RX120 je zverka od traktora, moćan, jak, i masivan traktor, udoban, i po meni koji imam 2 metra i 110kg kabina prostrana i udobna, vrata kabine su velika i lako je ući i izaći iz njega (govorim o modelu iz 91 godine). E sad, kod ove serije menjač zna da napravi problem, i kad se to desi nastaju problemi vezani za rezervne delove, teško je naći kvalitetne delove...Meni se desio ovakav problem i sad pokušavam da iskopam valjane delove za menjač ali ne ide...Mota mi se po glavi opcija da izbacim kompletan menjač i da mu stavim ZF menjač (kao što ima Deutz-fahr), ovaj što je sad kod mene u traktoru je Italijanski, ali to košta...
 
Nazad
Vrh