Torpedo

Molim pomoc, sezona sijanja tu a ja ne mogu mrdnuti..

Sklopljena hidraulika na TD48, polugice nisu dirane, znaci funkcionisu, pomjera onaj limeni profil na tockicem, nista nije dirano sem kronera i klipnjace. Naspem novo ulje, ukljucim traktor ona mala cijev koja ide pored desne noge ka razvodniku zuji i nakon 5 min utisa se.. rucicu gore poluge ne mrdaju, nista !! znaci ne funkcionise nista, ulje malo zamuckalo kad sam tek upalio ono par mjehurica (vrtlog mali), ali ne dize nista !! Na kiper ventilu kad povucem rucicu sa skinutom uticnicom (da vidim idel ulje) samo ona tanja cijev zazuji strasno ali ulje ne tjera...

Jel neko zna sta bi moglo biti ?? Nikako ne podize poluge, nula bodova znaci :(

- - - - - - - - - -

Molim pomoc, sezona sijanja tu a ja ne mogu mrdnuti..

Zar niko ne zna sta bi moglo biti ??
 
Prvo otpusti tanki cijev i provjeri ima li protok ulja do razvodnika.Zna se nekad desiti zracni cep pa pumpa nece da povuce ulje.Znaci otpustis prvo cijev deblju kod pumpe i sacekas da krene ulje.Zatim upalis traktor i otpustis tanku cijev kod razvodnika i sacekas da protece ulje.



Uploaded with ImageShack.us
 
Evo ovako torpedo radi, jucer sam pripremo cijeli dan, oranje je speklo pa mi je 4 radna prebrza al sam pripremo njom jer 3. je dosta sporija i zasmrdila mi je lamela, doso sam kuci otvorio poklopac sve se cini oke nastavio 3. radit cijeli dan i dalje sve oke kojom vi inace pripremate u pitanju je torpedo 9006 i da mjenjač mi iskače vozim se 30-50 m i onda iskoci dok pripremam iz radnih pa ga zadrzim lagano nogom dok se vozim i oke je jel moguce da ostetim nesta u mjenjaču ako tako pridrzavam ?
 
pozzz,imam problemčić sa hidraulikom,kipa veliki teret na leru,podiže najteže priključke na leru ali kad je ručica u skroz gornjem položaju cupka mi hidraulika u jednakim intervalima kad malo spustim na polugi1/3 onda necupka.Ulja ima dovoljno ali je postaro a filter nisam dugo mijenjao.molim pomoć
 
Prvo otpusti tanki cijev i provjeri ima li protok ulja do razvodnika.Zna se nekad desiti zracni cep pa pumpa nece da povuce ulje.Znaci otpustis prvo cijev deblju kod pumpe i sacekas da krene ulje.Zatim upalis traktor i otpustis tanku cijev kod razvodnika i sacekas da protece ulje.


Hvala Lisnik, proradilo je cim sam pustio da protece ulje i posle vratio crijeva na svoje mjesto radi sve super :bravo:
 
pozzz,imam problemčić sa hidraulikom,kipa veliki teret na leru,podiže najteže priključke na leru ali kad je ručica u skroz gornjem položaju cupka mi hidraulika u jednakim intervalima kad malo spustim na polugi1/3 onda necupka.Ulja ima dovoljno ali je postaro a filter nisam dugo mijenjao.molim pomoć[/QUOTE

Moraces skidati razvodnik.Zatim pregledati nepovratni ventil.
 
pomoc momci :)! kako da znam da li mi je na torpedu 4506 pumpa riknula ili je nesto drugo oko razvodnika ili ventila? pisao sam skoro u postovima misleci da je do pumpe a mozda i jeste,remont pumpe je izvrsen pre 400 do 500 sati rada! tesko dize na leru orudje,pod vecim gasom dize,kako se ulje greje sve teze dize !
 
pomoc momci :)! kako da znam da li mi je na torpedu 4506 pumpa riknula ili je nesto drugo oko razvodnika ili ventila? pisao sam skoro u postovima misleci da je do pumpe a mozda i jeste,remont pumpe je izvrsen pre 400 do 500 sati rada! tesko dize na leru orudje,pod vecim gasom dize,kako se ulje greje sve teze dize !
Najbolje da se izmeri,pa ce se tada videti pravo stanje pumpe.
Remont iste je kratkog daha.
 
Gospodine @KishRobert,
i ja imam isti problem pa ako možete doći do mene da izmerite tu pumpu pre nošenja na remont.Koliki pritisak treba da ima kada je ulje hladno, a koliki kada je ulju vruće?
 
pomoc momci :)! kako da znam da li mi je na torpedu 4506 pumpa riknula ili je nesto drugo oko razvodnika ili ventila? pisao sam skoro u postovima misleci da je do pumpe a mozda i jeste,remont pumpe je izvrsen pre 400 do 500 sati rada! tesko dize na leru orudje,pod vecim gasom dize,kako se ulje greje sve teze dize !
Drzi li teret kad digne.Mislim ugasen i upaljen traktor.
 
Skinuo sam pumpu sad pre pola sata,sutra je nosim da ispitami da vidim sta se desava! nego to sam lisnik isto hteo da pisem dobro me podesti,sto poluge u stanju mirovanja preko noci spuste do kraja? ili u radu po malo spuste,i kada malo spuste odmah pumpa podigne a kada je pod vecim gasom u transportu to cimne bukvalno jako!
 
to se podrazumeva,da treba da proveri ko ima instrumente i ko radi oko toga! ja cu sutra da nosim,samo moram prvo na posao i da nahvatam sefa da me pusti kuci,pa posle to da resim i gas u setvu!:cool:
 
Skinuo sam pumpu sad pre pola sata,sutra je nosim da ispitami da vidim sta se desava! nego to sam lisnik isto hteo da pisem dobro me podesti,sto poluge u stanju mirovanja preko noci spuste do kraja? ili u radu po malo spuste,i kada malo spuste odmah pumpa podigne a kada je pod vecim gasom u transportu to cimne bukvalno jako!

To moze zezati najcesce nepovratni ventil na regulatoru.Upadne ispod kuglice komadica gumice ili slicnog otpada.



Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

snap20130418at222028.png

moze i manđzetna na klipu hidraulike.
snap20130418at222141.png
 
ok,sve mi je jasno imam katalog taj lako cu,nego kako da izvadim taj regulator napolje gledajuci kao da je zaliven mislim na prvu sliku sa crvenom strelicom?
mazetnu na klipu menajo prosle godine! pumpa,danas odneta opiljak uleteo neki i zeznuo je!
 
Skines ventil za kipu.Cetiri vijka m8.Ispod imas suplji vijak koji moras odvrnuti jer on drzi razvodnik preko konusa na vrhu.Zatim odvrnes gornji imbus 6 vijak .Tad regulator moze van.Skines poklopac i sic.Mozes otpozada izgurati razvodnik.



Uploaded with ImageShack.us
 
Nazad
Vrh