Torpedo

Imam od devdesetke dosta djelova kao i 6 glava motora s motora koji am kupio ali su bile hrđave ocistio sam jednu i ošlajfo, rastavio ventile ocistio, i sve drugo e sad me zanima dal on ima gdje gumice kakve na ventilima jer ja nista ne vidim ? :sta:
 
Imam od devdesetke dosta djelova kao i 6 glava motora s motora koji am kupio ali su bile hrđave ocistio sam jednu i ošlajfo, rastavio ventile ocistio, i sve drugo e sad me zanima dal on ima gdje gumice kakve na ventilima jer ja nista ne vidim ? :sta:
Ne znam na kakve gumice mislis?
Jedine gumice oko ventila ima ispod cevki za podizace ventila.
 
Ljudi znal' neko kako rijesiti kocinice na TD48 ? Nove pakne al ni ne razmislja da stane :=) A i lijeva kocinica se ne vraca kada se pritisne, opruga je na mjestu. Dobosi su tokareni... Ne znam vise sta da radim ..
 
Ljudi znal' neko kako rijesiti kocinice na TD48 ? Nove pakne al ni ne razmislja da stane :=) A i lijeva kocinica se ne vraca kada se pritisne, opruga je na mjestu. Dobosi su tokareni... Ne znam vise sta da radim ..
Pretpostavljam da je na 48-ici isto kao na 45-ici,ako je tako osim opruga u dobošu imaš i spolja ispod onog lima gde ti stoji leva noga,meni se dešavalo na levoj pri oštrom pritisku na pedalu pakne spadnu sa onog ključa(okrugli deo na kojim leže krajevi paknova) imao je neki luft pa sam ja zavario komadić lima i nema šanse da više spadne,za štelovanje imaš zvezdu unutra,spolja možeš da malo doteraš na onoj šipki ispod leve noge na njoj je ona opruga što sam je malopre pominjao mada mislim da je ona za štelovanje visine pedale,možda grešim, neka me neko ispravi, ako ništa vidi onu debelu šipku koja izlazi iz doboša na kraju ima nutove možda tu nešto dobiješ zakretanjem one poluge za zub ili dva,moraš da probaš odavde može samo da se nagađa.
 
Ljudi znal' neko kako rijesiti kocinice na TD48 ? Nove pakne al ni ne razmislja da stane :=) A i lijeva kocinica se ne vraca kada se pritisne, opruga je na mjestu. Dobosi su tokareni... Ne znam vise sta da radim ..
Na mom caletovom isti simptomi kao kod tebe. Nikad nije kocio otkad je kupljen. Probali smo svasta, ali bez rezultata. Posle tolko godina vec je naviko, ako se desi nesto nepredvidjeno onda povuce rucnu. Ona radi odlicno.
 
Sve napisano sam probao, nasetelam je na zvijezdicama, i na polugicama, i na kronerima nazad na dobosu, koci dva dana i opet nula bodova. Pakne nove.. Imam onu zracnu kocinicu (pedalu) ali nema crijeva neko je poskidao, tako je kupljen, morat cu to osposobiti ako bude radila ta papucica(ventil) pa barem nek prikolica koci kako treba kad je pod teretom.
 
Mislio sam jel ima gumice siceva ventila na s 46 koliko znam ima ali ovdje nisam vidio :)

- - - - - - - - - -

Koliko realno vrijedi oslajfana i ispravna glava od torpeda 90 polovna naravno ?
 
Pozdrav na mom torpedu 75 ks usisni ventili su nastelovani na 0,25 a izduvni na 0,35 po fabrickom uputstvu pise 0,15 ,Posto kod mene u kraju ima samo par torpeda nema ni dobrih majstora,zanima me postupak stelovanja i redosled kod stelovanja,unapred hvala
 
Pozdrav na mom torpedu 75 ks usisni ventili su nastelovani na 0,25 a izduvni na 0,35 po fabrickom uputstvu pise 0,15 ,Posto kod mene u kraju ima samo par torpeda nema ni dobrih majstora,zanima me postupak stelovanja i redosled kod stelovanja,unapred hvala
kolega okreces na radilici i dovodis 4 klip na vagu i kad dodje na vagu stelujes onda 1 klip,posle toga okreces dok ne dodje prvi klip na vagu da bi stelovao 4,isti postupak radis i kod 2 i 3,kad je 2 na vagi stelujes 3,a kad je 3 onda stelujes 2,naravno i usisni i izduvni ventili idu na 0,15:ppozdrav:
 
Za ono na pumpi sam znao ali ovo na kipi nisam u svakom slučaju Dr Grujo imaš piće kad se vidimo.
 
- - - - - - - - - -

Pozdrav na mom torpedu 75 ks usisni ventili su nastelovani na 0,25 a izduvni na 0,35 po fabrickom uputstvu pise 0,15 ,Posto kod mene u kraju ima samo par torpeda nema ni dobrih majstora,zanima me postupak stelovanja i redosled kod stelovanja,unapred hvala





Uploaded with ImageShack.us

- - - - - - - - - -

Kako se menja semering na poluosovini na 4006 odnosno kako se skida caura koja se nalazi do samog lezaja?

Uzmes malu fleksericu i rasijeces cahuru.Ionako poslije mora ici nova koja se montira termicki(grijanjem)
 
Hvala na javljanju,dali cu posle stelovanja ventila imati bolji rad motora i manju potrosnju goriva ,hvala
 
Jel neko zna u cemu je problem sa kiper ventilom na TD48, samo opterecuje traktor kada podizem rucicu za kipanje ali ne podize prikolicu :S Nakon pustanja rucice poluge poskoce par centimetara ka gore. Znaci oce da ugasi traktor koliko ga tereti (na leru) ali ne dize nikako. Kada skinem crijevo vidim malo ulja curi iz holendera, ono standarno.. znaci salje ulje :S Pokusao na dvije prikolice ista stvar . Prije kipalo ekstra....
 
Probaj ti da skineš crevo sa prikolice pa probaj u neku kantu da budeš 100% siguran da šalje ulje na klip od prikolice, jer kako kažeš "šalje ulje" ispada da je kod traktora sve u redu nije valjda da je kod obe prikolice isti problem.
 
Nazad
Vrh