Torpedo

Vec sam vam o tome pisao da nije pvp (pumpa visokog pritiska) pogresno uzubljena.pokusajte sledece.skinite deklu ventila na 1 cilindru, okrecite polako motor dok vam se ventili na tom cilindru ne pocnu vagati (klackati)tj. izduvni ventil da dode skroz gore da zatvara a usisni pocinje da se otvara.kada dovevete motor u ovu fazu ona vam je 4 cilindar u fazi paljenja.Skinite cev za dovod goriva u 4 cilindar sa pvp, malko vratite motor u kontra smeru do smera okretanja u radu pa ponovo pocnite okretati u smeru okretanja motora u radu i na 4 elementu pvp.bi tada trebalo da se primeti kako daje gorivo 4 cilindar posto je on u fazi paljenja.ako vam ne daje tada gorivo onda vam je pogresno uzubljena pvp.ako nesto nije jasno oko ovoga slobodno pitajte pokusacu da pojasnim nejasno.
 
očigledno ako ima goriva u cilindrima, a dizne su složene tj. 100% ispravne očigledno nama zraka u cilindru u pravom trenutku kako bi se postigla visoka temperatura....
-pvp dobro uzubljena? jel ispravna???
-jel ti onaj ventil (šuplji vijak s oprugom i kuglicom) tamo na povratu goriva s pvp (prema diznama-rezervoaru) drži pritisak punjenja pvp?
-bragasta dobro uzubljena?


jel ste ušlajfali glave prema stublinama?? dobro je stavit malo ulja okolo na klip dok je u stublini da bolje zadihta za prvo paljenje
pretpostavljam da si stavio karike na klipove :osmeh:
 
Poslednja izmena:
Glave smo šlajfali na staroj stublini znaći to je odrađeno, problem je što neće da upali a jos veci problem tamo gdje je turbina ona rebra puna goriva ne znam odkud se to gorivo sljeva ?
@kokolo hvala probat cu uradit kako ste napisali.
 
ajd da je ulje pa niz gumice slivni cijevi ali nafta može doći samo sa glave,jel sve mokro ili samo na jednom klipu??Nema mi logike i da je nešta cvrknulo pri montaži opet bi upalio samo bi imao čudan zvuk.po meni samo paljenje a ti opet tvrdiš da nije onda nemam pojma,rade li ti ventili????
 
Glave smo šlajfali na staroj stublini znaći to je odrađeno, problem je što neće da upali a jos veci problem tamo gdje je turbina ona rebra puna goriva ne znam odkud se to gorivo sljeva ?
@kokolo hvala probat cu uradit kako ste napisali.

provjeri da ne pušta na onim bakrenim pločicama na vijcima što stežu lajtung (onaj šta ide s dizne na diznu) na diznu....
jes ga probo sa sprejem za paljenje zadržat upaljenog?
 
Poluga u redu nije mi jasno zasto nece da upali nema cudnih znakova prilikom paljenja, sve glave mokre kao da si ih zaljao gorivom sutra cu palit i snimit video da vidite, pokaže i dima na auspuh al đane kad neće -.-
 
Ima tu milijun stvari.
Nemože to nikako preko foruma riješit.

Pitanje tko je radio generalku ? Moguće je da ste zamijenili polumjesece na radilici, pa je pretegnuto i nemože ga okrenit.
Moguće da vam je alnaster slab pa da nemože ga zavrtjeti.
Možda faza nije dobro podešena, to se sa komparatorom namješta.
Možda se zračni čep stvorio u bosch pumpi, to je najbolje ošarafit sve dizne gore i gledati kako baca gorivo. Mada je to linijska bosch pumpa ona se sama ozrači.

Zovite nekog majstora da vam to pogleda, ako imate majstora već onda ga menjajte.
 
Ima tu milijun stvari.
Nemože to nikako preko foruma riješit.

Pitanje tko je radio generalku ? Moguće je da ste zamijenili polumjesece na radilici, pa je pretegnuto i nemože ga okrenit.
Moguće da vam je alnaster slab pa da nemože ga zavrtjeti.
Možda faza nije dobro podešena, to se sa komparatorom namješta.
Možda se zračni čep stvorio u bosch pumpi, to je najbolje ošarafit sve dizne gore i gledati kako baca gorivo. Mada je to linijska bosch pumpa ona se sama ozrači.

Zovite nekog majstora da vam to pogleda, ako imate majstora već onda ga menjajte.

ma pvp se uzubi skoro u stupanj dva i bez komparatora, a i da je plus minus 5 stupnjava on pali...
 
Ma vrti motor kao mutav alnaser repariran njegov cekam da mi se majstor iz bolnice radi, inace lik radi u ovlaštenom servisu landinija za hrvatsku zna radit kombajn mi je sredio, ne znam skido sam baca na cijevi gorivo tu nema price, cekat cu pa cu javit sta je.
 
sto moj torpedo 75 krci kad se salta, lamela nova, pipci na korpi novi, pipci malo odmaceni od druk lezaja ? sta moze biti sto se lose salta ?
 
Moze biti da lamela nije dobro nastelovana ili su pojedeni sinhroni.Ako krci u svakoj brzini onda je lamela.
 
Nazad
Vrh