Torpedo

Torpedo je fina masina i nije za svakog, posebno menjac, mora covek biti malo pazljiviji i ima da traje .....
 
Ma mante se tog menjaca sve zavisi ko ga vozi.To su traktori preko 20 god pa i treba da se kvare.Izgleda sve ostalo je super samo menjac se kudi.Mislim da imam pravo da komentarisem imam ga od 99 god i od pocetka iskace iz rikverca sve do pre neki dan pa sta.Motor radjen,menjane samo karike ja sam prezadovoljan .
 
Koliko citam ovu temu, jedini pogodjeni model je 7506. Zato i drze cenu na trzistu strasno.
 
Ima i drugih manjih ali od ''vecih'' 75 se moze reci da je dobro slozena ali tu je i RX 170 za ZF menjacam i prednjim vucom koji je odlican traktor. Mozda bi se lakse mogli nabrojati modeli koji imaju mane nego koji su dobri jer ih zasigurno ima vise
 
Ma drukčije bi se gledalo na torpede da prave kvalitetne djelove.
A onaj specijalac što kaže da je torpedo propao zbog lošeg kvalitete, nije istina. To je laž i izmišljenost.
Nego eto, ista sudbina se zadesila kao i kod imt-e.
Sve je to politika uništila.
 
Ista prica kao i kod nas IMT,rakovica i naravno ZMAJ a tu je i REKORD ,Na mestu nekadasnjeg zmaja trzni centar vozio sam se po bivsoj fabrici jesenas zali bog.Izvinjavam se zbog skretanja sa teme
 
ima kod nas u selu jedan 48 sa crnom rebrastom maskom napred, nema bas nesto mnogo radnih sati, al nije imao ni kvarova, jedna od tezih operacija mu branje zmajem 222 jedno 15-20god. nekih 40kj. al je berac vise brao bez tarupa nego sa njim...moze se reci podesen traktor...
mada je bilo kod nas i kombinacija imt549 sa zmajem222-tarup uvek radio, al mnogo vise lanaca 100-150 neznam bas koliko je radio u ono vreme, al i generalke su pljustale...
 
mi smo torpeda kupili 81godine novoga i djed se na njemu učio vozit i kako je bio niži rastom nikad nije mogao kvačilo dovoljno stisnit nikad ga nije prešalto da nije krčo i to jako.Ja sam se na njemu učio i kako sam imo oko 10 god u vožnji u 1 brzoj sam ga kad treba usporit šalto u sporu bez kvačila samo nogom bubnem dok nisam ručicu odbio i nikad mjenjač nije strado i izbacio iz brzine.
 
@worm: ja kupio cijeli motor znaci kompletan za 300€ klipovi odlični kao i karike samo posto smo motor rastavili promjenio sam karike i ležajeve, radilica je na 1. specijali znaci ja sam ga đabe dobio i to sam slucajno naletio kod kolege.
Ovako skinio sam poklopac mjenjača i rucica reduktora ima jako lufta, i sada dole na rucicama popustio tri vijka M8 ali ne mogu rucicu iscupat dal je netko nekad vadio ?
 
Pozdrav za sve forumaše a posebno za ljubitelje Torpeda,ovih dana sam na odmoru i pravio bih prednju hidrauliku,za moje potrebe ne nešto savremeno i masivno jednostavno da mogu do njive da odnesem 2 priključka da ne bude "duži hod nego rad" pa me zanima dali na razvodniku hidraulike postoji još neki priključak a da se njime komanduje ručicom za kipovanje,kipovanje mi radi pa ako nema tog priključka mislio sam da za tu PH koristim ovu postojeću ručicu sa kojom kipujem radi se o 45-ici.
 
Ko kaze da Torpedo ne valja taj ocigledno ni ne zna sta je traktor.Ja imam 45-cu nekih 5 god. sve lakse poslove radim s njim i nikada nisam imao problema.Pre godinu i po dana sam kupio i 90-ku takodje odlican traktor koji mi obavlja sve teze poslove,a ne stedim ga uopste jer je kupljen da radi.Posle nekih 400kj tanjiranja i 200kj oranja i kozna cega jos imao sam problem sa konusno tanjirastim.Pa jebiga polovan je traktor nije nov mora nesto i da se pokvari.Imam i rusa nekih 12 god.i mogu reci da je razlika kao punto i mercedes.
 
Dobra je 90 tica ali za moj ukus malo predugacka.. Imao sam prilike da vozim jednu sto je radila sve u sumi ali je bila polomljena na dva dela,i vlasnik mi je rekao da mu je to mana cim ga propne odmah ga slomi na pola,a ima pozadi vitlo ubi boze koliko veliko mozda ga i to kida,sad mu je ojacao to zvono sa nekim stanglama kao kod Rusa od menjaca do prednjeg trapa...
 
Jeste stvarno zglobas ima 90ks zaboravio sam,a drugo ja sam tog Torpeda video kako radi samo u sumi jer u mom kraju nema ni jedan torpedo od 90 ks ili jaci ima dva tri mala,i nemam nista protiv traktora nije imao ni jednu manu mogao je da spusti i da izvuce teret uz masnu banderu,da ne pricam koliko je vukao drva vitlom,nikad nije iskakao iz brzine ili slicno,gazda ga uzeo za sumu jer se tesko propinje ali kad se propne dva puta je zavrsio na pola pa je uradio ono sto sam napisao.. A izvinite ako sam nekog uvredio sa time sto sam napisao da bi voleo da imam 5270,ali to su samo snovi 99%.. Rekao sam da imam posla za njega rado bi ga uzeo ali nemam imam 40 hektara...
 
Nazad
Vrh