Torpedo

menjac je ok , i dosada nisu imali problema sa njim vidi se da nije otvaran zf menjac.solidan je brat od drugara mi rece da je samo sejao psenicu jer sve ostalo rade sa clasovima i visak im je . on radi kod tih ljudi pa je upucen.
 
treba da je jaci, i njemu nije falinka menjac, jer je ZF nemacki menjac isto je zf na rakovici kao i na jos nekoliko svetskih proizvodjaca koji su probijali trziste, i nisu hteli da se obrukaju kao napr IMT sa 5173.

- - - - - - - - - -

juce prilikom voznje kuci izgubio volan (okrecem volan ali se sila ne prenosi na tockove),kvar je bio trulo crevo koje spaja ulaz pumpe volana i menjac . problem resen kesom za prodavnicu i selotepom , doteran kuci.
 
na torpedu 45 sam mijenjao obloge pakni i sad kad idem unazad koči ko lud a kad idem naprijed slabo.Malo sam ih štelovao dole na onoj zvijezdi iza točka i onda jedno vrijeme koči dobro pa otpusti kao da se same raspuste.Kako da to riješim i u čemu je kvar.
 
ljudi jel ima neko da rastura Torpede,potrebna mi je suplja pogonska osovina(spojnicka) za 75-cu,posto nesto racunam mozda je bolje uzeti polovnu nego novu sa obizrom kako su danasnji novi delovi jako kvalitetni:sta::sta::sta:molim za pomoc broj moze i na pp
 
Ima u Vajskoj kod Dragana cigana zvanog Džonson,ali nemam njegov broj telefona.Možda neko od članova ima.
 
nije kolega sa ravnim zubima menjac vec sa krivim,ajde molim forumase ako ima neko broj tog coveka iz Vajske neka jave posto mi je bas hitno...
 
Kolega PRNJAVOR kod mene je ista stvar samo ja nisam menjao ferode debele su oko 5-6mm.samo sam ih štelovao desna koči kao šlog i neće da se raspusti leva kao da se sama popusti nesmem mnogo da je razvijam da mi ne greje paknove isto u rikvercu ako kočim koči kao da imam servo uređaj na samom vrhu a u napred sniža mi je kočnica.Zvezda za štelovanje neverujem da popusta može biti trebalo bi je markirati pa kasnije proveriti ali što leva pusta a desna ne,trebalo bi malo se oko toga posvetiti ali nema se vremena.
 
Jer se neko seća ovih modela, 6 cilindra i samo 75 ks, menjač ZF, to je mašina







nmn48k.jpg


- - - - - - - - - -

dr9mkk.jpg
 
Nazad
Vrh