Torpedo



---------- Poruka napisana u 19:35 ---------- Prethodna poruka je at 19:28 ----------

Dobra mu je boja - ista kao na mojoj devedesetki, samo mi se čini da ti je kabina od IMT
34j9ic0.jpg
 
Hauba je bila trula pa smo ju srezali,a prednju šajbu je stari kad je baliro vočnjak razbio pa smu tu što je bila zadnja od IMT-a nekad privremeno stavli i ostala je.
 
Moja devedesetka je izgleda podvukla ležaj pod radilicu, ali imam jos jedan problem izbacuje mi iz brzih i radnih pod teretom, jel imo tko tih problema, tj. onaj lijevi mjenjac izbacuje onaj na kojem su brzine 1,2,3,4 nisšta ali ovaj iskace dal su to osli ležajevi osli zubi, osovinice ?
 
ZORANE jel ta devedesetka možda kupljena u Turiji.
Nije u Turiji nego u Vrbasu preprosle godine, a mozda ga je taj tip kupio u Turiji

---------- Poruka napisana u 18:09 ---------- Prethodna poruka je at 18:08 ----------

gdje si kupio deflektore za vogela i ja imam takve dvobrazne i tražim deflektire
Deflektore sam uzeo sa plugom u paketu, mada mi se vise svidja kombinacija sa crtalom

---------- Poruka napisana u 18:27 ---------- Prethodna poruka je at 18:09 ----------

Pre dvadesetak dana bilo je i kod mene popravke u menjaču. Naime odvrne mi se jedan šraf koji drži onaj lim što baca ulje na zupčanik od spojničke, i nesretnik baš padne između zupčanika na spojničkoj i napravi karambol. Na spojničkoj pikne jedan zub a na zupčaniku koji se uklapa sa njim puknu 2. U brzim brzinama je išao normalno, međutim u sporim, radnim i rikvercu je lupao pa sam morao to da promenim a usput sam zamenio i lamelu. Evo malo i slika sa te zabave
53ttvd.jpg

15doyed.jpg
 
kad stoje,oba troše isto
možda su u nekim operacijama pokazali štedljivi npr. u sejanju ali u transportu nisu sigurno jer sam se lično uverio,
letos sam vukao pšenicu sa TX 80 i u transportu troši više nego IMT 577 a u branju torpedo za nijansu manje
jedan kolega je poredio 75-cu u oranju sa rakovicom 60 super,torpedo vukao 3x12 a rakovica 2x12 plugove,zajedno počeli zajedno završili i potpuno isto potrošili samo što je torpedo uzorao više...
 
al usporedite topreda u košnji livada s ostalim traktorima? po rali i 539 troši više od njega...
 
pa hteo bi otprilike da znam, meni nebi trebao bas toliki traktor je kod mene samo vuse tu jednoosovinku pa ako je on potrosac kao ursus nebi bio los
 
Mindjusar ti je vec odgovorio u predhodnim postovima torpedo(dajc)motori su opste poznati po maloj potrosnji.
 
Nazad
Vrh