Torpedo

Ovaj je gotovo džabe ako je uredan. ja neki dan gledo kod nas jednog 7506 (za kojeg su mi govorili da je DEUTZ) solo, uska kabina, dosta dobar. Hoće čovjek za njega 4600€.
 
A sto ne bi imao pojma?mozda je covek kupio noviji traktor,a ova oce da proda,a ne da se vuče po oglasima 2godine,pa opet ga proda za sitne pare,a veruj mi ovde kod nas znaju ljudi sta je torpedo,skoro svako ima torpeda,i to i po 2-3 komada
 
zvacu ja coveka i pitat ista je i kako je, pa ako budeo hteo u zamenu mog VTZa mozda bi ga uzeo .. i jos ako bi neko mogao da postavi onu listu gde pise koliko je trator tezak, visok, sirok i td.. hvala
 
Ljudi treba mi pomoc..trazim felne od torpeda prednje sa 8 rupa,a centralna 24cm,za gumu 13.6 r 24. Da li neko zna gde se to moze pronaci? pozdrav
 
Zna li neko da mi kaže zbog čega mi hidraulik trese malo ,kad orem i na ovratini podignem plug mala ručica je na plivajućem (Z) položaju, balans radi odlično, a kada je mala ručica u donjem položaju(poziciono) onda ne trese nimalo i dali je tačno da kad se nosi neko teško oruđe pozadi treba daje mala ručica gore(Z) položaju a topling u prvoj rupi gore, neznam sve o torpedu kod mene je oko 2-ipo godine, a vi vidim da znate dosta stvari o njemu.Poz. Zaboravio sam da napišem da je u pitanju 4506.
 
Nebi tocno znao.Imao sam torpeda TD 48 i hidraulik od kad je garancija prosla kad je bio kupljen novi je zablokirala,ovi nasi majstori su prckali po njoj i slozili da mi ne dize neki velik teret bez pola gasa,i to je samo dizal ili puštal i to je tako radil 15 godina.A kad je ta ručica bila bila dolje na regulaciji(za oranje,onda je donekle dobro radil).I kod torpeda se poteznica za prijevoz i rad uvjek kapci na gornju rupu,a za plugove da imaju regulaciju na donje dvije.Mislim da je skroz donja za mekane zemlje,a jedna vise za tvrde zemlje

---------- Poruka napisana u 18:53 ---------- Prethodna poruka je at 15:58 ----------

Imao sam i TD55A iz 1998 godine,prodao sam ga prije godinu i pola.Za raditi je bio odličan,i snažan je bio kad je imal prvi pogon.Ali smo tri puta getribu slagali kad su se zupčanici osipali,nekoliko puta mjenjač,spojnice za prvu vucu su se osipale,pa ležaji prve vuce otisli na jednom kotaču,karike otisle i prije prodaje opet nije imal kompresiju i skakal je mjenjač i mala ručica za reduktor iz brzine zato sam ga prodo jer je trebala generalka,hidraulik nije htio vise dizat,i motor je bio uvjek mastan koliko ga god slagali i dihtali i to sve u 5500 radnih sati.Od te serije torpeda bježite!!!Ovaj mali koji mi jos ostal 40 06 nikad nije imal problema sa mjenjacem,osim godinama rada nije ni cudo da je morala biti generalka.Kod TD48 sam cuo da hidraulici ne valjaju jer ih ima nekoliko u selu,ali getriba i motor su izdržljivi,to je provjereno. Toliko o torpedima,koje sam god ljude pital takvi su i TD75 osim onih preko 75 konjskih snaga su puno bolji i izdržljiviji,to je provjereno.Imal torpeda i vise nikada,barem se nadam!!!!!!!
 
Zna li neko da mi kaže zbog čega mi hidraulik trese malo ,kad orem i na ovratini podignem plug mala ručica je na plivajućem (Z) položaju, balans radi odlično, a kada je mala ručica u donjem položaju(poziciono) onda ne trese nimalo i dali je tačno da kad se nosi neko teško oruđe pozadi treba daje mala ručica gore(Z) položaju a topling u prvoj rupi gore, neznam sve o torpedu kod mene je oko 2-ipo godine, a vi vidim da znate dosta stvari o njemu.Poz. Zaboravio sam da napišem da je u pitanju 4506.

Zeza te sigurnosni ventil u razvodniku.
 
kako doći do njega,treba li skidanje hidraulika,dali se on menja ili nekako čisti otkako je kod mene nisam ništa dirao oko hidraulika i onaj filter što ima dali se čisti ili menja i ako se menja na koliko vremena otprilike?
 
Izvinjavam se na pogresci.malo me umor savladao kad sam pisao.
Problem ti jest ventil u razvodniku ,al se zove nepovratni ventil.Probacu naci slike dijela.Za pregled moras skinuti sic,poklopac ispoda sica.Razvodnik ti je oznacen na slici.Za skidanje moras imati nekog ko se razumije u mehaniku.DA BI RIJESIO PROBLEM MORAS SKINUTI RAZVODNIK.



Na slici ti je oznacen nepovratni ventil koji se nalazi na regulatoru hidraulike(razvodnik).
img9737d.jpg

By kemolisnik at 2012-04-05

Kad ga skines vidjeces da unutra ima opruga i kuglica na vrhu.Obicno komadici o ringa podlete pod kuglicu i tad hidraulik trza.
img9733a.jpg

By kemolisnik at 2012-04-05

Ako zelis da ti objasnim detaljno kako se skida regulator hidraulike kod Torpeda nije problem samo zatrazi.

Uploaded with ImageShack.us
 
Poslednja izmena:
Izvinjavam se na pogresci.malo me umor savladao kad sam pisao.
Problem ti jest ventil u razvodniku ,al se zove nepovratni ventil.Probacu naci slike dijela.Za pregled moras skinuti sic,poklopac ispoda sica.Razvodnik ti je oznacen na slici.Za skidanje moras imati nekog ko se razumije u mehaniku.DA BI RIJESIO PROBLEM MORAS SKINUTI RAZVODNIK.



Na slici ti je oznacen nepovratni ventil koji se nalazi na regulatoru hidraulike(razvodnik).
img9737d.jpg

By kemolisnik at 2012-04-05

Kad ga skines vidjeces da unutra ima opruga i kuglica na vrhu.Obicno komadici o ringa podlete pod kuglicu i tad hidraulik trza.
img9733a.jpg

By kemolisnik at 2012-04-05

Ako zelis da ti objasnim detaljno kako se skida regulator hidraulike kod Torpeda nije problem samo zatrazi.

Uploaded with ImageShack.us


za promjenu ovog ventila ne mora se skidat niti sic niti poklopac. skinu se sa strane uređaji vanjske hidraulike odšarafi onaj konus i onda se od naprijed odšarafi onaj imbus ( mislim da je 6mm), ventil se zakrene 90 stupnjeva i onda se lagano povlači napred tak da ga sa klučem 17 lagano zakrećeš liveo desno i šarafcigerom preko kluča španaš prema napred. jedino treba pazit kad se montira sve na mjesto...
 
za promjenu ovog ventila ne mora se skidat niti sic niti poklopac. skinu se sa strane uređaji vanjske hidraulike odšarafi onaj konus i onda se od naprijed odšarafi onaj imbus ( mislim da je 6mm), ventil se zakrene 90 stupnjeva i onda se lagano povlači napred tak da ga sa klučem 17 lagano zakrećeš liveo desno i šarafcigerom preko kluča španaš prema napred. jedino treba pazit kad se montira sve na mjesto...

Imbus je 8mm.Sve si dobro objasnio za skidanje regulatora.Problem je kad ga vracas nazad.
Bas bih volio da mi detaljno objasnis kako pomjeris poluge unutra kad vracas regulator i kako uvrnes imbus vijak ako se unutra pomjeri cijevcica.




Uploaded with ImageShack.us
 
Poslednja izmena:
Imbus je 8mm.Sve si dobro objasnio za skidanje regulatora.Problem je kad ga vracas nazad.
Bas bih volio da mi detaljno objasnis kako pomjeris poluge unutra kad vracas regulator i kako uvrnes imbus vijak ako se unutra pomjeri cijevcica.




Uploaded with ImageShack.us

Upravu si lisnik, vracanje je veci problem od vadjenja, voleo bih da vidim tog strucnjaka koji ce cev od klipa da stegne a da nije skinuo deknu hidraulike
 
Nazad
Vrh