Torpedo

poz ljudi. Imam jedno pitanje. Na 75ici kad povucem rucicu hidraulike ,ne reaguje,ne dize odmah,vec mu je potrebno 5-8 sekundi. Na onoj skali od 1-24 hidraulika pocinje da dize tek posle 13. pozicje...Zbog cega se to desava? Ulje je na skoro na maximumu sve filtere sam promenio i ne mogu da skontam zasto se to desava...hvala unapred :)
 
Normalno dize,ne cupka. Pumpa je skoro nova... Ako prebacim u drugi polozaj onda ne mogu uopste da precizno dizem,nego tad kad povucem rucicu dize do kraja...
 
Normalno dize,ne cupka. Pumpa je skoro nova... Ako prebacim u drugi polozaj onda ne mogu uopste da precizno dizem,nego tad kad povucem rucicu dize do kraja...
Prekontrolisi razdvojni ventil,onaj ispod sedista,nalazi se vise na desnoj strani.Ako nisi do sada ga dirao i ne znas,onda nemoj ni pipati,nadji nekog ko mpoznaje hidrauliku.
 
ma i to sam vec ocistio,pa promenio. Jel moguce da treba nesto da se steluje od pozadi na onom srafu izvan kabine?
Posto kad sam kupio traktor nije htela hidraulika skroz da se podigne,pa sam onda stegao taj sraf pa je sve bilo u redu...
 
ma i to sam vec ocistio,pa promenio. Jel moguce da treba nesto da se steluje od pozadi na onom srafu izvan kabine?
Posto kad sam kupio traktor nije htela hidraulika skroz da se podigne,pa sam onda stegao taj sraf pa je sve bilo u redu...
Imas i u rezervoaru ulja jeden filter,cetvtasti,koji ide na cev koja vodi do pumpe,jesi pogledao i taj.Ne verujem da je do tog srafa pozadi.
 
Pozdrav za sve ljubitelje i vlasnike TORPEDA javljam se iz okoline Kragujevca imam TD 4506 i zanima me ima li nekih davača i satova za temperaturu motora i gde sugrađuju,pretpostavljam bolji su na skalu ako postoje nego na lampu (kao kod DEUTZ kamiona)da nebude kasno kad se lampa upali.Poz.
 
Sumadinac neka ti budu rebra na cilindrima uvek cista ,kontrolisi remen ventilatora da ne bi pukao nedaj boze filter vazduha proveravaj da li je cist ili ga izduvaj ili zameni . Ulje u motoru neka bude na maximumu ili izmedju crta ja imam model TD 6206 nije mi se pregrejavao .takodje nemam nikakvih satova za temperaturu Svakako. je na skalu ergonomicniji sat od same lampe .:sjasi:
 
jesam. Ocistio sam i to. Probacu jos da dolijem ulje ili nemam pojma sta da probam :) :)[/QUOT
ta dva sarafa sto su na onoj velikoj oprugi nazad , saraf u sredini : treba da ima razmak od glave sarafa i opruge 9mm
saraf sa leve strane: otprilike jedan prst razmaka

ali mislim da je kod tebe drugi problem, skini sediste, otvori poklopac hidraulike, i upali traktor , videces onu veliku osovinu sto tera poluge, na njoj ima jedan lim i njega pomera klip hidraulike i dize poluge, stisni ga rukom do kraja ako onda normalno dize, tada uzmi i malo iskrivi taj lim da dobijes odgovarajuci ugao preko kojeg ce ga normalno dizati.
Pokusaj ovo, jer sam ja imao slican problem i resen je na ovaj nacin
 
hvala Frenky na savetu kod mene ovde vrlo malo ima Torpeda pa nemaš skim ni da se posavetuješ a kad smo kod ove teme indikator ispred usisne grane ima dve buksne ajedan (zeleni) kabal gde da ga ubodem kad stavim na gornju stalno svetli kontrolna lampa i kad je pod kontaktom (ugašen motor) i kad motor radi, a kad stavim na donju neće nikako da svetli neznam kako će da me obavesti o zaptivenosti filtera.Pre neki dan sam zamenio mali filter FRAD-ov i na njemu piše da se on ne čisti nikako nego se menja posle 5 zamena velikog filtera kakva su tvoja iskustva? NA nekoj prethodnoj strani sam pročitao da je 45-ica teška 2080kg. a u saobraćajnoj piše 1660kg. šta je tačno?Pozdrav.
 
Kod mene ima mozda 2 traktora i ja treci cak ne znam da li ima i toliko . Meni zenska buksna stoji na donju musku tacnije tu gde ti ne svetli znam na sta mislis .Sto se tice filtera kad sam kupio traktor zamenio sam i mali i veliki i to sam nasao u Kg. nisam znao kataloske brojeve izbrisali se pa ih nekako uporedjivali i nasli oko 3000 din su bili oba .To je bilo prosle god ,za to vreme sam usisivacom izvukao jednom prasinu iz velikog (grubog) filtera a mali je cist .Posto sam balirao seno i slamu pa je bilo siljaka i pleve . Ne znam tacno koliko je tezak 4506 ali je odlican traktor kako kazu forumasi cak i bolji od mog .
 
Evo ti brojeva -veliki filter 2339813 on u Kragujevcu iz čije sam ja okoline košta 1700 din. a mali 2379161 košta 1450.din. ja ga toliko platio,našao sam u Šapcu firma JUSEL za činimise 1800. oba ali cena je velikoprodajna +pdv+poštarina oko 350.din. ispalo je nekih 200.din. jeftinije ja odustao i kupio u gradu inače svaki dan idem u Kg.jer tamo sam i zapošljen možda bi preko neke firme bila ona cena manja.Poz. moram na spavanje sutra radim.Ćao.
 
Nazad
Vrh