Torpedo

svaka cast dragane na majstoriji,nije mali posao u pitanju ali kad se zavrsi vredi muke :bravo:inace kolega sremac imas i u ns-u firmu koja prodaje kedere bar sam ja od njih uzimao za mog TD-a
 
Zet ima Torpeda 90, i sa njim vuce 2x40 plu, pa mu je mali i verovatno ce menjati, pa sam se pitao da li moze obrtac, ali mislim da ce najverovatnije uzeti 3 brazde ravnjaka.
 
Što se tiče hidraulika on to može bez problema da nosi, samo opet ponavljam trebaju mu pomoćni klipovi na polugama, sad pitanje je da li može i da vuče toliki plug.Ponavljam kod mene u selu ima delova atara gde rade sa Vogel trobraznim obrtačima i 90-kama.
 
Što prodaješ tvoju 90-tku?

jel mene pitas?
iskreno da ti kažem ćale je hteo da uzmemo nešto veće i novije,ipak je uveliko punoletna:osmeh:,pa sam hteo nešto da uvezem, ali sto se mene tiče ne bi je menjao
možda i ostane kod mene i u narednom periodu ko to zna, već sam je stavljao u oglas prošle godine pa se predomislio i zadržao je.
Ipak su to dobre mašine, ko je nikad nije imao ne zna šta je to
 
Pa zato te i pitam jer vidim da je domaćinski traktor.Greota ga je prodavati.E sad kad je višak i treba para za drugi onda je OK.
 
Ja imam pomoćne cilindre i na 75ici i na 90ki,a brat sa 75icom nosi i vuče trobrazdni obrtač RABEWERK sa sve predplužnjacima,točkom ,crtalima,doduše rešetkaste daske,32zahvat
 
Imam 75-icu,nikad nisam probao 3 brazni plug ni da nosim a kamoli da vucem jer kod nas to ne bi islo ni u snu.Ipak je kod vas laksa a rodnija zemlja.
 
sremac 88 je u pravu, moze ali potrebni su klipovi na polugama, ali isto tako je preporucljivo ugraditi i duplu pumpu hidraulike. Znam coveka koji je kupio voogel-a 3 brazde obrtaca pa je morao i da stavi duplu pumpu, ali sto se sange tice nosi ga bez problema
 
Jel si siguran da je lakša zemlja u Sremu? Jedan moj poznanik iz sela Šašinci(blizu Sremske Mitrovice) ne može da vuče petobrazni obrtač da traktorom od 200 ks!U Sremu je najveći deo fruškogorskog atara laka zemlja, ali donji Srem je većinom jako teška zemlja za obradu.

Sta mislite o 4006 u sustini,i koliko su uopste torpeda skupi za odrzavanje ??

Ti traktori su po meni jako dobri vrlo retko se kvare menjači a i motori.Delovi nisu jeftini, ali nije ni neka ne normalna cena, npr. zupčanici menjaća su od 3500-5000 dinara, najskiplji ležaj u menjaču košta 3800 dinara, delovi za motor su skuplji od delova za IMR motore, pumpa ulja oko 5000 zavisi od proizvođača, klip oko 4300 karike oko 1500 stublina ok 4000.Osetna je razlika u snazi u odnosu na 539, ali je hidraulik lošiji, volan ako je mehanički lakši je od IMT-a, manje goriva troši lakše pali, po meni prednost što je vazdušar.
 
  • Like
Reagovanja: PKB
Ma da nepricam o zemlji u sremu krenuli smo sa 7 glava pa smo poceli jednu po jednu da skidamo dosli na 5 ali samo zato sto je sramota da traktor od 330-360 ks da vuce manje,ovi iz padinske skele dosli na ispomoc dva pluga na pola 5 braz kvenrelandi mi smo orali sa jednim kvenr,i sa dva kuhna jedan sa supljim das jedan normalan katastrofa jeste da je owa godina specificna ali nimalo nije laka zemlja za obradu tj neznam u procentima ali lupam sad 50-50 tj 50 posto se tesko radi 50 lako .
 
Da li moze neko da mi kaze koliko bi izasla ugradnja tih pomocnih cilindara?
 
Možeš uzeti polovne par za 50-100eura,ako imaš sreće biće dobri,ako ne još do 100eura za remont(pričam za par) + creva,fitinzi,strugar za priključak još oko 30eura
 
Nazad
Vrh