Torpedo

kod mene nije tako pucalo vec dodnji deo drzac kapiras znas ti to vidi se da se razumes ali ja dugu devetku cenim opasno masinka je extra ide ko luda!!!
 
Motori su im 1 generaciju ispred IMT-ovih, samo što se ljudi boje zračnog hlađenja a to su samo priče.. Et, men 1 otišla vodna pumpa, jednom mi obala otvorila pipu.... A kod zračnog je dovoljno povremeno ispuhati cilindre i gas, nema zezanja s antifrizom, pumpom, hladnjakom, gumenim crijevima, termostatom (kojeg većina vadi, što nije u redu, jer kad imaš termostat uvjek imaš rezervu ''hladne'' vode, a ako ga nema polako diže temperaturu i kad dođe visoko teško ju smanjit, a i radi u režimu hladnog rada, a motor je konstruiran na radnu temoeratur gdje ima bolje izgaranje, manju potrošnju..)... Znaš da jedan hladni start motora košta kao i 8 sati rada...

Bitno je samo da što manje radi u leru, kad stoji a radio teži posao dić mu gas da se može ohladit, kao i što se nesmije odma ugasit poslje težeg posla, ali to sve vrijedi i za motore s vodenim hlađenjem samo što ljudi to zanemaruju... :ppozdrav:
 
75 boljka je menjac,ako se ne pazi(a mora dobro da se pazi) 2. brzina hoce da se slomi zupcanik i da napravi kurslus.
 
KishRobert je napisao(la):
75 boljka je menjac,ako se ne pazi(a mora dobro da se pazi) 2. brzina hoce da se slomi zupcanik i da napravi kurslus.

uh, moj je svašta radio, ali sa mjenjačem nikada problema, općenito sa njim problema nismo imali
 
kada se slomi,mozes ga **greška,samo rus ili neki traktor koji ima jaku hidrauliku i da ga nosi na poluge.
 
KishRobert nije bas tako izvini ali nije 75 nemozes da mu lomis menjac ako je sve ok pa makar vuko 3 petotonke pune zita za njim nema sanse a isti taj menjac ima i 90-tka i ona pravi problemcice ponekad jer je prejaka za t5aj menjac inace nema problema ni kod nje osim sto zablokirAju lageri snopa zubcanika i pocinju skroz da se krecu sa kosuljicom i onda se izjeda kuciste menjaca pa ima luft i tako dolazi do uzubljenja dve brzine a da se zubcanici pokidaju nemoze bas lako inace boljka je kod zvona!!ODAVDE NAJBOLJE ZNA petartHR :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
kod 75 su boljke prsteni sto spajaju zubcanike ili kako da nazovem posto on se ne uzubljuje direktno kad menjas brzine . ali to je bas boljka svaki zubcanik ide na rolne . jest da on ima lak menjac ali kad jednom rikne od toga menjaca pravog vise nema . a sto se zvona tice, nas ima utovarivac napred i nista mu ne fali
 
nema veze utovarivac!!koji torpedo 75:haha:ako rikne menjac i menjas sve nema nista dabome ali ako ga celicno biksnujes kao ja kuciste konplet biksnovano celikom nema sanse da rikne veruj mi!!!na zvono puca kada se nestrucno podigne prednji deo i takodje pusta nestrucno puca ali za to treba silina nemoze lako!!!
 
kombajner kad si kupio 75 icu. ja sam vec pisao da sam potrosio novog fergu na njega taj menjac je nula . nemozes da kupis originalni deo za njega . medutim mali sto imam 45 on ima vise delova dajc nego torpedo , nista mu ne fali 81 god radi ko sat i radice ako treba jos 10
 
nemam 75 imam 90 i nije torpedo klasican nego sa delovima dajc sto je radjen sa zatvorenom haubom napred sa sitnom zicom a ne onaj sa crnim reckama napred na haubi po tome se poznaje dobar torpedo od loseg ovom mom nista bas nefali menajc nikad nije radjen i eto sad ga ja biksnujem i ima da radi koliko god oces pa i 10 god boze zdravlja imam i ja malog 45 i sad ej gotov ali motor ne menjac i moram da ga radim jbg!!!
 
blago tebi kad jednom pipnes setices se mene sta sam ti pisao a sto se tice malog video si sliku ofarbano radi i dan danas ko singerica jest da motor raden nije ni cudo ali ostalo bez problema
 
prste pregrizo :D :D :D ma daj nema da rikne nema sto brate sve konplet uradjeno jer znas sta je problem moj uopste nije sjebo brzine nego od kad ej on nije otvoren pa su zablokirali lageri snopova i pravili su luft i isli su gore dole onda su kad naglo ides preko oranja popreko kad udari naglo on uzubi dve brzine i eto ja da izbiksnujem celikom nema da zajebe to !!!samo bez silovanja i ima da drzi 10 god i jace a mali moj torpedo hmm hteo sam juce da ga palim al nece probo sam i baklju ali nece nema grejac i dizne su verovatno lose jer su od rajke glupi majstroi su ovde opasno i stavili od rajke koliko ja znam moracu sad da mu radim motor i da ga teram inace za sada on samo prska seje ponekad pa cak i drlja 3 krila probo sam da orem nece ni prvom a dim ne izduvava
 
vidis kod mene na malog nikad ama bas nikad nije trebao grejac ni kad je bio pred generalnom samo je trosio ulje
 
ulje?? hmmm za sada ne bar moj samo moj je kupljen 77 i nije radjen u sloveniju mislim!!!samo sam siguran da imas problema sa kocnicama mom nisu radile kocnice skoro do 2008 i moj cale izvadi osovin znas kako je verovatno i napravi novu i evo radi cak nije imao ni cev za kipanje jedva sam naso kolender jer je 17mm
 
To što neće orat su ili pumpa ili dizne, vjerovatno kasno otvaraju(naštimane na velik tlak) pa dobiva manje goriva u cilindre.. Zato ni nedimi, ali ni ne troši, i vjerovatno je ljen na gasu. I može pumpu razjebat... Riješi dizne, pa vidi kako će onda palit, meni 533 isto nije htio ali su bile propišale i dimio je stalno a motor napravljen generalno... Jel ti troši ulje, ako je u normali (malo ga mora uzet), izmjeri kompresiju i znat ćeš... Netreba odma rastavljat, kvalitetnije dijelove od tih vjerovatno nećeš naći tako da....

I da, prilikom kupovanja sklopova mjenjača, odnesite stare i nove na ispitivanje tvrdoće(to ide kako gdje, negdje i za ćevape i pivu) i odma znate na čemu ste
 
Da poznato mi je... i ja sam radio delove za torpeda kod privatnika dok sam radio! Pa gde treba č4732 nema potreban precnik, a on ti da č1530 ili č1230! Nije ni cudo sto je posle vek trajanja kratak! I jos se hvali kako njegove delove nose ko bombone jer izgledaju kvalitetno ko original! ::lose:: ::lose::
 
Kupi nove dizne, naštimaj ih na tvornički tlak i mora onda ići i dobro palit ako je pumpa u redu. Od kad ti je to tako? Možda mu treba i paljenje naštelat (na pumpi, kut ubrizgavanja)
 
to da neprima gas je jedno 5 god haha odprilike mada je moj cale odma reagovao i stavili mrkali neke dizne sacuvaj boze majstor nema pojma covek i eto uzeo pare a nista esi mi se ugasi u njivi sam a ima nafte i mislio casica puna
 
Nazad
Vrh