Torpedo

neki dan sam imao priliku da sjednem malo u RX160 , masivnoooooooooooooo
a zemlja im je takva da jedva vuče 3 glave
 
Pozdrav svima na forumu. Menjao sam desnu poluosovinu na prednjem mostu kod TD 7506 A, interesuje me moze li kako da se podmazuje zglob poluosovine, jer vidim da postoje srafovi kod zeger osiguraca, ispod kojih bi trebali da se nalaze iglicasti lezajevi. Na staroj poluosovini sam odvrnuo taj sraf i vidim da negde ima masti a negde ne. Da li bi trebalo nekada odvrnuti te srafove i obaciti masti. Evo i slike
156ep04.jpg

15ckepi.jpg

Hvala u napred.
 
Da,jednostavno,istiskivana doza na svakom elementu boš pumpe se šteluje kao na 7506,tj dobiješ 18 ks po cilindru,jer je 7506 72ks,tako na 6cilindara dobiješ 108 ks

i sta si dobio sa ti dodatnih 18 konja...?u principu nista.....jedino vecu potrosnju...imam i ja 90ku..i savrseno radi...ore 3 brazde i vucem stevospremac 3.90...komotno
 
Postoji takva vrsta podmazivanja mislim da se zove straumpfova mazalica dosta se primenjuje kod vodenih pumpi i okretnih elemenata .Kada skines cep ili sraf unutra ubacis kolomast i taj cep zavijes skroz ili postepeno ,kada se zavije do kraja postupak se ponovi .Na cepu nekad bise zapremina cilindra za mast na primer 2 cm3 (kubna).
 
ljudi da li neko zna sta je ovde problem,posto me bas nervira,motor radi ekstra ali ovde mi vlazi na prvom klipu,da li je dihtung na poklopcu u pitanju ili nesto drugo pomaga
content_round.php
jte
content_round.php
content_round.php
content_round.php
 
A gde to vlazi?


Ja bih zamolio clanove,da samo malo obrate paznju na pisanje i postavljanje pitanja,ipak nismo jos stigli do nivoa baba~vange.

Hvala!
 
izvinite gospodine moderatore htedoh reci ovde mi malo pusta ulje da ne silazimo na nivo baba vange..
 
A gde je to ovde?
Gde je slika,snimak?
Kako ti ocekujes pomoc,ako neznas da objasnis i postavis sliku?
Ja i dalje nerazumem gde ti je problem?
 
kao sto vidis novi sam ovde,i nema potrebe za kritikama odmah,mucim malo muku da postavim sliku,ali nadam se da sam sad uspeo..hvala na razumevanju
1.jpg
[/IMG]
 
Gumice na podizacima treba promeniti.Zapravo aluminijumske cevi kroz koje trci podizac,a na krajevima su gumice koje dihtuju.Gumice se posle odredjenog vreme stvrdnu i ne dihtuju vise dobro,te ih treba zameniti.
 
samo da napomenem sad kad sam postavo sliku,da se ulje sliva ispod poklopca ventila, i to samo na tom klipu,ne znam sta je u pitanju pa ko ima volje nek pomogne :)
 
Daki, ti od skoro imaš Torpedo? Na krajevima cevi podizača ventila se nalaze gumice, izgleda da ti na gornjim gumicama curi.
 
Nazad
Vrh