Torpedo

A zasto je onda u toliko zadruga bilo tako puno torpeda,a ne 577?barem po licitacijama sto su bile,malo kad je u pnudi bio neki 577,a koliko je bilo75ica?
IMT je izvozen u zemlje evrope, amerike,afrike, azije, a TD ne
Mislim da je bila komunisticka fora da bi prodaja torpada isla ravnopravno sa IMT nisam ostrascen vozio sam obe fabrike torpedo ima nekih prednosti, POTRISNJA JE LAZ!!!!!! to pricam is iskustva
A sve ostalo je na strani IMT ajmo realno
Bolja hidraulika
Bolja spoljna hidraulika
Bolje grejanje
Bolji menjac
Bolji motor
Bolji kardan
Bolji prednji trap
Hidro volan bolji
Bolje kvacilo
Losije je
Kocnice
Mehanicki volan
E sad u PERKINSA i njegove kopije motora mogu da se ZAKUNEM pogotovo u DIREKTASE mada I KOMORASI super rade da dajc motor manje trosi od PERKINSA ugradjivali bi ga I dan danas u novije traktore umesto PERKINS motora
svi znamo kako pucaju po pola torpedo traktori, kako 55_60 jedu diferencijale, kako 75-90 jedu menjace, kako pucaju kucista diferencijala na 75-90
Kako mali 40-48-60 jede spojnicku osovinu
Nemojte misliti da ja IMT kujem u zvezde ali je kud I kamo bolja masina, moramo se sloziti da od FERGY-a nema boljeg na svetu u klasi do 40ks
Opet kazem komunisticka politika je I to a mozda vecina vas nije znala da je prvi torpedo napravljen u NOVOM SADU u PETAR DRAPSIN pa je fabrika preseljena u RIJEKU zbog ravnopravnosti republika u SFRJ
isto tako je I MLIN iz mog sela preseljen u SLOVENIJU jos 53g a nemacka zgrada gde je bio stoji I dan danas! isto tako torpedo 90 u original verziji ima oznaku 10006 Ali zbog konkurwncije IMT 5100 je nazivan 9006
Jbg komunizam je od fabrika zahtevao proizvodnju a za prodaju je uvek bilo mesta, isto tako mi je otac pricao kako su u VOJNA USTANOVA KARADJORDJEVO prodali ispravne IMT traktore kupili torpedo, a prodali teske zglobne DZONDIRE I kupili IMT 5220-5270 !!!!!



Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Torpedo nije traktor za nearnog gazdu. On hoce pedantnog domacina i nekog ko ga nece kidati na svakom cosku.
Torpedovi, tj Deutzovi motori su fenomenalni. Mala potrosnja i dug vek trajanja uz jednostavno odrzavanje koje zahteva redovnu zamenu ulja i izduvanje i pranje rebara cilindara i turbine. Koliko sam upucen, mnogo vise gradjevinskih masina je od 70-ih do sredine 90-ih nosilo Deutz vazduhom hladjene motore nego Perkinse. Kasnije je primat preuzeo Cummins koji trenutno radi odlicne motore.
Hidraulika i menjac hoce da zezaju, ali to je posledica ishabanosto sklopova i ocajnog kvaliteta delova koji se sveo na ponudu male privrede. Vecina tih Torpeda koji trenutno rade na domacinstvima su dosla iz kobinata gde su ih 15000rc njakali i Kurta i Murta, pa nije ni cudo da se toliko kuka na njih :ppozdrav:.
 
Kod nas su se sve novopečene gazde obogatile sa Torpedima. Što se tiče potrošnje torpedo je u svojim klasama najmanji potrošač. Ja kokretno imam TD 48 Adriatika 89 god sa njime radim površinske radove i u toj klasi mu nema ravnog.
 
Bas,imam na jednoj masini Hatz vazdusno hladjen sa 2 cilindra isto renomirani proizvodjac-bas lepo skockali motorce...,kod Deutz motora jedino treba znati kad `cepa` kompresija kako one metalne prstene ugoditi ili izmeriti kompresioni prostor...jer nije samo ravnjati glavu,leziste ventila,staviti dihtung i stegnuti po uputstvu.
 
Ja imam D4006. Jeste spor ali trosi ko upaljac. Naspem i zaboravim kad sam sipao. Sa njim radim sejanje, prskanje, spartanje, bacanje vestaka, transport i sve sitne poslove. Moze i da ore i tanjira, al sto da patim i sebe i traktor kad imam veci traktor za to.
------------------------------
Kako bi za taj kompresioni prostor? Je li se steluje nakon svakog skidanja glave ili samo prilikom generalne?
 
Msm da je prednost imt samo brzina i kabina i nista vise.Torpedu kad zakacis sejacicu ili prskalicu pa krenes u atar a ono rupe a torpedo samo pliva po njima kao ladja.Okrenes ga tamo di nijedan ne moze.Kaze jedan majstor sto volim da radim Torpeda pa mora da bude sve u pasentu kao kod aviona a ne kad radim rusa on dotera ga na opravku a ono 4 prsta lufta ima a on i dalje ide volim ovake sto mora sve precizno da bude.
 
Ja imam D4006. Jeste spor ali trosi ko upaljac. Naspem i zaboravim kad sam sipao. Sa njim radim sejanje, prskanje, spartanje, bacanje vestaka, transport i sve sitne poslove. Moze i da ore i tanjira, al sto da patim i sebe i traktor kad imam veci traktor za to.
------------------------------
Kako bi za taj kompresioni prostor? Je li se steluje nakon svakog skidanja glave ili samo prilikom generalne?
Sta znaci malo trosi
Ja naspem 539 pun I posejem 15_20ha nodetkom sa 35l dizela

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Sa rezervoarom
Izbalira 1500-1800bala
Obere 2ha kukuruza
Ili ode po treber u Apatin I dodje kuci I ostane jos u njemu a do pivare 60km



Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Taj sto je radio kod mene on je bas majstor(kombaje,traktore,brodske motore,catepilare,u libiji isto covek radio)-on bi vrlo rado sve objasnio,idemo od pretpostavke da ima propisano rastojanje koje treba da bude i ima u uputstvu navedeno...ako cepa tu naravno nesto ne stima,skines glavu proveris dali treba da se ravnja,obrade lezista,ne daj boze da je neko sa cev od 2m stezao i istegljio srafove...ima sta znam 4-5 mozda i vise prstena razlicitih debljina a treba staviti tacno onaj koji treba inace ce opet kompresija da lupa...e sad tu ima i deo koji meni isto nije jasan ali nebi trebalo da je previse komplikovano...uglavnom bitan deo procedure sam zapazio,uzmes tovatnu mast i iseces 2 parceta zice za lemljenje i zalepis je sa donje strane,vratis sve nazat(sigurno po propisu se zategne 45nm+45stepena+45stepena+45stepena+30stepena za ovaj motor bar) onda rucno okrenes motor da ``spljeska`` lem,ponovo skines i mikrometrom izmeris oba parceta i prstene koji pasuje.To je inace i zvanicna deutz procedura...bas negde imam i radnicki prirucnik ali mrzi me da trazim gde je sigurno sve obasnjeno od pocetka do kraja.
 
Zar se taj kompresioni prostor ne steluje dole izmedju cilindra i bloka? Ja sam skidao glavu ali nisam gledao taj kompresioni prostor. Motor ne lupka ali boboce na vazdusni filter jer izgleda pusta kompresiju na ventiima (progutao je pola matice koja steze glavu). Sam motor radi veoma mirno aglavu sam dotezao po fabrickim specifikacijama.
 
Zar se taj kompresioni prostor ne steluje dole izmedju cilindra i bloka? Ja sam skidao glavu ali nisam gledao taj kompresioni prostor. Motor ne lupka ali boboce na vazdusni filter jer izgleda pusta kompresiju na ventiima (progutao je pola matice koja steze glavu). Sam motor radi veoma mirno aglavu sam dotezao po fabrickim specifikacijama.
Ajde jedna sema dilema STARIH majstora od kojih sam KRAO zanat kad pakujes DEUTZ motor imas one stel (Sims) platne koje idu pod cilindar stavis ih vise nego sto je bilo I upises na papir red i debljinu za svaki cilindar kako si redjao uzmes SREBRO zicu za bakarne cevi ili olovo napracis kuglice precnika 2,5-3mm stavis 3 komada na svaki klip lepo rasporedis stavis glave pritegnes na meru okrenes motor rukom skines glave i meris one kuglice na koliko ih je zgnjecilo I vadis one platne secicama kompresioni prostor bi trebao da bude izmedju 1,2_1,7mm ali isto na svakom cilindru isto tako sam KRAO MERU od jednog starog PALMAISTERA!! Nek mu je slava svasta me je naucio!!!
Sreca je moja bila da upoznam takvog coveka I da upisem ono sto je radio a nije pricao, tacno je ocekivao da pratis svaki njegov korak I da si skoncetrisan na posao!


Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
To mi kazemo kubiciranje. To je tacno i nista posebno, i pored toga to je amo jedan traktor sa 30 god starosti....
 
Tek sad videh ovu prepisku o IMT i TORPEDO traktorima. Doduse nemam ni jedan od njih. Mada, izgleda da su ovi mali stvarno dobri. Bas skoro mi prica drug kako mu je njegov D 4006 mnogo zgodan za rad, a na 555 mu se ne seda. Inace su mu oba traktora sredjena i u dobrom stanju. Naravno stalno hvali potrosnju kod D 4006.

A jedan u selu kupio ranije nov 542 pa pre nekoliko godina kupio D 4506. Od kad je kupio ovu 45-icu onaj 542 skoro i da ne pali. Jedino kad ore onda 542. Kaze da mu je hidraulik mnogo bolji. Sad je pre neki dan kupio i C 355 ili C 360 pa ce da vidimo kako ce on da se pokaze u direktnom poredjenju.
 
Ajd torpedaši sa pvp IPM i membranskom ac pumpom kako ste rešili problem onog "nosa" na ac pumpi kojeg skine bregasta pvp ?Problem je sa ac pumpom od kako imam traktor,ne mogu da ih se namenjam. Dođe mi da nađem benčićevu pvp i nju stavim.
 
Ajd torpedaši sa pvp IPM i membranskom ac pumpom kako ste rešili problem onog "nosa" na ac pumpi kojeg skine bregasta pvp ?Problem je sa ac pumpom od kako imam traktor,ne mogu da ih se namenjam. Dođe mi da nađem benčićevu pvp i nju stavim.
JEL sipas ulje u PVP?

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Sipam ali nisam skoro_Oko 200-300rs izdrži ac pumpa i onda se ožulja taj nos i počinje da brljavi.Juče sam ga šlepao sa autom sve sa sejalicom,upalio sam lamelu na golfu ,stao u sred njive u setvi.
 
Ma torpedo je prenježan traktor to kod mene nebi par dana izdrzalo.
Ovaj s slike gura piljevinu na pilani čisti snijeg.
Radili mu generalku motor otisao .
mjenjač iskače



 
Kod mene drug ima onaj stari, mislim da je 4006, njegov deda kupio nov, mislim da su crvene felne, na celom traktoru pise DEUTZ, ljudi moji taj traktor se naradio kao ni jedan, covek ima mnogo stoke, a do skoro samo njega imao...
Samo jednom motor prekaricen do sad i nista vise od ulaganja, i da, skoro ga je kompletno ofarbao.

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh