Torpedo

Da, stim što u istom uputstvu piše da kad se traktor upali treba da radi do 5 minuta u leru da se ulje hidraulike malo ugreje :bravo:
 
savoris je napisao(la):
rale ima li kakav filter prije pumpe možda ?
Filteri oba zamenjena .
ZORAN.BNS je napisao(la):
Da, stim što u istom uputstvu piše da kad se traktor upali treba da radi do 5 minuta u leru da se ulje hidraulike malo ugreje :bravo:
žiki je napisao(la):
zar 120 ka nema slično kao i 75ica, pumpa na motoru s lijeve strane ili...
Nije moj traktor raspitujem se za kolegu , neznam ti reci
ZORAN.BNS je napisao(la):
Da, stim što u istom uputstvu piše da kad se traktor upali treba da radi do 5 minuta u leru da se ulje hidraulike malo ugreje :bravo:
ZORAN.BNS je napisao(la):
Da, stim što u istom uputstvu piše da kad se traktor upali treba da radi do 5 minuta u leru da se ulje hidraulike malo ugreje :bravo:
Ranije nije zujala hidraulika na ladan traktor tek posle remonta
 
žiki je napisao(la):
zar 120 ka nema slično kao i 75ica, pumpa na motoru s lijeve strane ili...

Nije isto. Drukcija je hidraulika. Rx ima dvije pumpe. I ima jos drukcije stvari. Ali sam zaboravio sada.

Rale 83 je napisao(la):
Moze li mi neko reci Torpedo RX120 ima zujanje na hidraulicnoj pumpi , pumpe su remontovane 2 puta
vibracije se osecaju na cevci sto vodi na sigurnosni ventil , i traju ( i zvuci) 10-tak minuta posle toga sve radi normalno , i dok zuji hidraulika radi normalno
Post je spojen: [time]1298038750[/time]
_________________________________________________

Ako je bilo hladno ovih dana onda je to normalno. Ali kod mene se nije culo zuljanje.
Hmmm, ali pozorno pogledajte one rucice za kipanje. Da nije neka ostala ukljucena ili je pomaknuta naprijed, pa kada se zagrije pa se vrati nazad.
Kazes da se radili remont na pumpi. Hmm to mi je cudno malo. Nikada nisam cuo da je netko radio. Uglavnom se kupovala nova pumpa.
 
da al ako ima pumpu odnosno pumpe (nema veze svejedno) na motoru kad probije semering na pumpi hidrol ide u motor a to mu ne koristi jos pogotovo ako je u teskim poslovima pa mu se to dogodi kad je vruc, to ga odmah kosta 1000 i vise sati rada....zato bolje kvalitetno motorno i u motor i u hidrauliku.
 
rx 100/120 ima tri filtera hidraulike jedan u hidrauliku na ulazu usisne cevi,drugi odgore na ploci (aluminiumski poklopac sa tri srafa) teci ispod kabine sa desne strane.
Koji je razlog stradanja pumpe?
U hidraulik od rx ide kao i u ostale torpedo traktore sae30 ili.........,a u menjac ide traktol 80 jer on ima u menjacu pumpu koja ga podmazuje.
 
Ajde jedno laičko pitanje.

Kakav je traktor RX 100? Mislim, kakav je u transportu, spremanju, oranju, kakva mu je potrošnja, koje su mu slabe tačke, cena delova, da li ih je teško nabaviti itd.
I kolika mu polovnom može biti cena?
 
u transportu je dosta brz, ja sa njim vucem tanjiracu 3,2 cosum,spremac imt 3,70 plug imt 757.3(mogao bi i veci npr neki obrtac..) Mana mu je aljkav domacin. redovno odrzavanje i neboj se :D
 
babela je napisao(la):
rx 100/120 ima tri filtera hidraulike jedan u hidrauliku na ulazu usisne cevi,drugi odgore na ploci (aluminiumski poklopac sa tri srafa) teci ispod kabine sa desne strane.
Koji je razlog stradanja pumpe?
U hidraulik od rx ide kao i u ostale torpedo traktore sae30 ili.........,a u menjac ide traktol 80 jer on ima u menjacu pumpu koja ga podmazuje.

Treci kojeg si nabrojio jest za menjac filter. Pokraj njega ima mjerac za ulje u menjacu.

Branko je napisao(la):
Ajde jedno laičko pitanje.

Kakav je traktor RX 100? Mislim, kakav je u transportu, spremanju, oranju, kakva mu je potrošnja, koje su mu slabe tačke, cena delova, da li ih je teško nabaviti itd.
I kolika mu polovnom može biti cena?


Dobar je traktor. Ja sam pozalio sto sam ga prodao. Malo je teze doci do dijelove za menjac. On ti ima 5x5 brzina. Jako veliki izbor brzina.
Potrosnja mu je bila jako mala.Manje od rusa trosio. U transportu je dosta brz, ide oko 32-35 km/h. U oranju sa vogel not 950 tri brazde se igrao. Bez problema je kod mene mogao na 16".
Radio je sa rotodrljacom od 3m.
A cijena ovisi kakvog naletis. Sada je tesko naci nekog u dobrom stanju.
Krece se od 4 000-5,500 eura.
I zahtijeva vise odrzavanje. Cesto ga ispirivati i pazit na nivo ulja u motoru. Jer je zracno hladenje.


Bubu je napisao(la):
Znaci taj RX 120 je isti ocin kao TT120?
Drugar isto vuce 757.30 (vukao je i V&N obrtac 3x40cm nesto malo) i setvospremac 3.6 IMT...

Ne, TT120 ti ima zf menjac.
 
Da li svaki torpedo ima filter ulja u menjac ili samo neki modeli, na koliko se menjaju sati? Na koliko menjate sati ulje u motor? :bravo:
 
ima jedan u erdeviku 90 godište na prodaju oko 3000e motor odličan gume zadnje nove crko menjač ali samo igličasti lezaji izgleda jer sve ostalo je kao staklo ::novac:: :D
 
frenky9415 je napisao(la):
Da li svaki torpedo ima filter ulja u menjac ili samo neki modeli, na koliko se menjaju sati? Na koliko menjate sati ulje u motor? :bravo:

Koliko ja znam samo ovi veci mislim na RX modele imaju filter ulja u menjacu.Za 45, 55, 62, 75 i 90 znam da sto posto nemaju taj filter.A ulje u motoru se manja od zavisnosti koje je ulje sipano ako je neko "vasarsko" nebi trebalo da predje 100 sati izmedju dve zamene, a neka kvalitetna mogu i do 300 sati da idu.
 
savke je napisao(la):
ima jedan u erdeviku 90 godište na prodaju oko 3000e motor odličan gume zadnje nove crko menjač ali samo igličasti lezaji izgleda jer sve ostalo je kao staklo ::novac:: :D
ja letos na licitaciji u erdeviku kupio menjac za 11000rsd :D
 
sremac88 je napisao(la):
frenky9415 je napisao(la):
Da li svaki torpedo ima filter ulja u menjac ili samo neki modeli, na koliko se menjaju sati? Na koliko menjate sati ulje u motor? :bravo:

Koliko ja znam samo ovi veci mislim na RX modele imaju filter ulja u menjacu.Za 45, 55, 62, 75 i 90 znam da sto posto nemaju taj filter.A ulje u motoru se manja od zavisnosti koje je ulje sipano ako je neko "vasarsko" nebi trebalo da predje 100 sati izmedju dve zamene, a neka kvalitetna mogu i do 300 sati da idu.
hvala sremac88
 
Bubu je napisao(la):
Mislio sam da iste prikljucke vuku (u ovom konkretnom primeru) na relativno istom kvalitetu zemljista.

Neznam, ali vjerovatno nemaju istu vucnu silu jer predpostavljam da taj zf menjac nema isto broj brzina kao i ovaj rx-120.
 
Nazad
Vrh