Torpedo

Pozdrav svima!
Potreban mi je savet.
Kupio sam svoj prvi traktor stari Torpedo 4006 koj ima problem sa kvačilom.
Prepolovio sam ga, kupio nove lamele, druk ležaj ali sada mi je problem kod slaganja.
Mož li neko da mi pomogne?
Zapelo je sa zazorima pri slaganju korpe na gore navedenom modelu.
 
Ako je druk lezaj njegov (tanki) ide ovako
Na vucnoj lameli oni za srafciger i kontra matica nastelujes zabice na 43mm od lamele meris do vrha zabice,
Kardanske one okolo sto su duple matice ides 1,5mm lufta meris spijunom izmedju zabice i matice
Onda malko dostelujes stanglu na papuci i bude grom
Obavezno koristi laznu spijnicku da budu lamele u centru da ih ne bi pokrivio dok ga budes sastavljao


Poslano sa mog Moto C koristeći Tapatalk
 
:ppozdrav:
Naravno, to sam hteo ja da predložim.
Moramo to nekako organizovati.:osmeh:
Za sada sam pokušao da slożim po parametrima kako si mi rekao. Tada mi je druk ležaj odvojen od polugica 18mm, te tako kada pritisnem kvačilo do kraja druk ležaj samo dodirne polugice.
Ako pak podignem polugice do druk ležaja, kontra matica na polugici ne može da se zategne jer imam samo dva-tri navoja.
Pretpostavljam da sam negde pogrešio.
Zaboravih danas da slikam :-(
 
:ppozdrav:
Naravno, to sam hteo ja da predložim.
Moramo to nekako organizovati.:osmeh:
Za sada sam pokušao da slożim po parametrima kako si mi rekao. Tada mi je druk ležaj odvojen od polugica 18mm, te tako kada pritisnem kvačilo do kraja druk ležaj samo dodirne polugice.
Ako pak podignem polugice do druk ležaja, kontra matica na polugici ne može da se zategne jer imam samo dva-tri navoja.
Pretpostavljam da sam negde pogrešio.
Zaboravih danas da slikam :-(
Nesto nisi dobro merio
Meris od lima lamele 42,5_43
I spijunom okolo do matica 1,5mm
Mora biti ko GROM
U firmi je bilo 6 malih DEUTZ i tu sam pokupio mere
Ovog sa slike sam tako uradio gazda je oduševljen mekano kvačilo odvaja lepo i ima lep prazan hod

Poslano sa mog Moto C koristeći Tapatalk
 
Sto kaze PG Krnac to je to sad samo da vidis kako jel lupka ako lupka onda je dizna ja sam imao sa diznama problem tek posle generalne kada se razradio poceo da lupa pa sam skinuo sve cetiri i od te 4 jedna nije valjala.A dimio i prazan i pod opterecenjem
 
Nesto nisi dobro merio
Meris od lima lamele 42,5_43
I spijunom okolo do matica 1,5mm
Mora biti ko GROM
U firmi je bilo 6 malih DEUTZ i tu sam pokupio mere
Ovog sa slike sam tako uradio gazda je oduševljen mekano kvačilo odvaja lepo i ima lep prazan hod

Poslano sa mog Moto C koristeći Tapatalk
Dali može bez rastavljanja da se došteluje korpa, hoće ponekad kad krećem da zakrči.
 
Malo se igramo sa jednim torpedom
Kvačilo hidraulika itd
74790ee1f5e3c9328e6a6d332d58e81e.jpg


Poslano sa mog Moto C koristeći Tapatalk
A sta je sa hidraulikom? Sta se pravi?

Послато са HTC Desire 650 уз помоћ Тапатока
 
Sto kaze PG Krnac to je to sad samo da vidis kako jel lupka ako lupka onda je dizna ja sam imao sa diznama problem tek posle generalne kada se razradio poceo da lupa pa sam skinuo sve cetiri i od te 4 jedna nije valjala.A dimio i prazan i pod opterecenjem


lupka kad dajem gas povecala se i potrosnja dosta???? znaci dizne
 
Dobar si Milane, samo te malo teze razumem. Najverovatnije "pisa" jedan (ili vise) od 3 dizni. Proveri to, nije velik' pos'o, pa ako ne, onda gledamo dalje.
 
Nazad
Vrh