Torpedo

Koje ulje ide u menjac 6006 i jel ulje posebno kao kod rakovice ili je zajednicko u kutiji kao kod IMT
 
Imam ja ,6206 trosi kao upaljac sto se tice snage moze voz da povuce. Ali menjac je slaba tacka ko vodi racuna moze lepo da sluzi ja nisam imao problema za 15 godina.

Послато са HTC Desire 650 уз помоћ Тапатока
Sa čim porediš potrošnju?
Ja sam dosta vozio 60 i poredio sa 560
Nemože zapeti
Isto 90g oba

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Posebno hidraulik, posebno menjac.

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
ja mislim da se ne bi pokajao kad bi uzeo torpeda 75, nek je on 75 konja al uopste ne trosi puno, a za te poslove moze itekako da ti posluzi
 
Ja bih se pre odlucio za Ursusa 60, delovi jako jeftini i ima ih sugde... menjac moze da se resi, cuo sam, kod mene u selu su resavali to, kojom magijom ne znam, ali kazu da nije problem... on iskace iz 3 samo dok Torpedo iskace iz svih sem 3 i 4.


Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
Kod nas je bilo tih ursusa i svi su iskakali,samo jedan nije nije prevrtao traktor,ostali jesu,cak je jedan poginuo,od tad vise niko nema ursusa.
 
Torpedo je velika LAŽ
Loša kopija DEUTZ koji je bio OK za 60_70g prošlog veka

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Sa čim porediš potrošnju?
Ja sam dosta vozio 60 i poredio sa 560
Nemože zapeti
Isto 90g oba

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
Imao sam 560 linijska pumpa trosi ko tenk,u 3coj brzini nema snage samo mrtvari,u oranju nije spustao u smonici na sat ispod 7 litara samo preko. A 62jka neće preci bar moja i mojih radova 6l i to je mnogo za druge ne znam...

Послато са HTC Desire 650 уз помоћ Тапатока
 
Nije traktor prouzrokovao prevrtanje, to je do rabadzije.
Kod mene ih ima, upoznat sam sa njima bas, nisu skloni prevrtanju, tj, nisu previsoki za brdovit teren, ja zivim u brdovitom kraju.
Po meni mnogo bolja opcija od torpeda, jeftiniji delovi duplo, okretan, nije preveliki potrosac... hidraulika radi korektno...
Na torpedu kad pocne zezati to se tesko popravlja...

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Uradjen motor bio pojma nemam,bio je bas tip top,za oranje nema boljeg orača osim 558 i 560 stari tip je moj bio.

Послато са HTC Desire 650 уз помоћ Тапатока
 
Imao sam 560 linijska pumpa trosi ko tenk,u 3coj brzini nema snage samo mrtvari,u oranju nije spustao u smonici na sat ispod 7 litara samo preko. A 62jka neće preci bar moja i mojih radova 6l i to je mnogo za druge ne znam...

Послато са HTC Desire 650 уз помоћ Тапатока
Jel kod tebe ravnica ili planinski kraj?Ja sam koristio 560 i mogu vam reci da je to traktor koje se ne boji potezanja,nije neka ostrina ali izvlazi iz mrtvih uzbrdo_Ovaj je bio sa rotacionom pumpom.
 
Slušam a vozio dugo oba, kakve gluposti možeš čuti ovde
Mic@ u čemu je razlika 558_560?
U felnama
Motor isti , prenosni odnos isti,

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Nije traktor prouzrokovao prevrtanje, to je do rabadzije.
Kod mene ih ima, upoznat sam sa njima bas, nisu skloni prevrtanju, tj, nisu previsoki za brdovit teren, ja zivim u brdovitom kraju.
Po meni mnogo bolja opcija od torpeda, jeftiniji delovi duplo, okretan, nije preveliki potrosac... hidraulika radi korektno...
Na torpedu kad pocne zezati to se tesko popravlja...

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
Koliko se secam ursus kao i rakovica 60,treba da radi kardan da bi podizao hidraulik?
 
Kod nas je bilo tih ursusa i svi su iskakali,samo jedan nije nije prevrtao traktor,ostali jesu,cak je jedan poginuo,od tad vise niko nema ursusa.

Imam ja C 360 i fala Bogu do sad mi nije izbacio, a jesam ga izvrtao, ali zbog velikog bocnog nagiba. Ono sto sam ja video kod ljudi kojima hoce da izbaci jeste da ga pretovare i na losim putevima kad ga zaljulja teret izbaci. Sve to u kombinaciji sa losim utvrdjivacima brzina na menjacu, cak sam video da kod nekih nisu ni zategnuti utvrdjivaci. Inace i ti torpedo 48 i 60 i 62 uglavnom izbacaju.

I kod ursusa NE mora da RADI KARDAN da bi radio hidraulik.
 
Da, i to mu je jedino mana, velika mana..

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
Kad budem vukao samo drljacu ili tanjiracu uzecu ga u razmatranje,ovako mi ne zavrsava posao.

- - - - - - - - - -

Dogovorite se,jel mora da radi kardan ili nemora.Ako mora da radi kardan,za iste te pare kupim rakovicu 60 i nerazmisljam o menjacu.
 
Ja sam ga imao i bas zbog tog menjaca mi vise nikad u dvoriste nece uci!
Dva puta za 10 god otvaran, vozen normalno, samo ja ga vozio. Nikad nisam dao da zakrci pri saltanju, bas sam ga pazio, ali bilo je potezanja... lamela mu je isto problematicna, menjao sam nekoliko..
E sad drugar u selu ima starog 45 malog sa dvaneskama zadnjim gumama, na njemu svugde pise DEUTZ predpostavljam da ga je torpedo samo sklapao.. evo za 40 i kusur godina jednom prekaricen motor, i ofarban komplet i to je od ulaganja na njega bilo, a vozi se kao tudje, dusu mu vadi, jos i radnici voze...

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh