Torpedo

Već druga pumpa hidraulike iz KND,Bison 15w40 ulje u hidrauliku,hladan na leru 175 (radni ventil na 200bari) na radnoj temperaturi na 2000 obrtaja jedva 120 bari,jako su im kvalitetne pumpe (dupla pumpa u pitanju)
 
Poslednja izmena:
Može ako ti nije problem kad dobiješ vreme,ako možeš ti mi što je moguće više slika stavi sa nazivima(npr.ovo je razvodnik,ovo je tamo neki ventil,itd.),znanja nikad nije mnogo.
 
Druga pumpa hidraulike iz KND,Bison 15w40 ulje u hidrauliku,hladan na leru 175 (radni ventil na 200bari) na radnoj temperaturi na 2000 obrtaja jedva 120 bari,jako su im kvalitetne pumpe (dupla pumpa u pitanju)

A kakvo ulje je u pitanju.
Tako je meni bilo s motorom s ininim uljem sad ubacio shell i nema više brige s pritiskom .
 
A oprosti nisam vidio...
Umor valjda...
Meni je bilo na hladno dobar pritisak na vruće loš.
Zamjenio ulje i se u redu...
A sad ko zna...
 
U pitanju je hidraulik,pumpa stavljena posle jesenjih radova,skupa nema 100 radnih sati,takođe i ulje,do ulja nije sigurno,e sad šta može biti osim pumpe,nemam pojma
 
nema to veze,prvi put kad smo bacali ureju po snegu pa već zezalo,šta je za njega 1200kg,sa pomoćnim cilindrima
a pogotovo sa prethodnom pumpom nije ništa teže od 1500 kg nosio,pumpa trpi samo dok diže,a posle sve ostalo,dobiće kanda petoletkinu pumpu,jes' da boli,40ak hiljada košta 19/11 dupla ali reskiraću
 
Upravu si lisnik, vracanje je veci problem od vadjenja, voleo bih da vidim tog strucnjaka koji ce cev od klipa da stegne a da nije skinuo deknu hidraulike

Cesto je veci problem kad poluga na kojoj je ovaj valjcic za otvaranje ventila pomjeri se napred.Kad pokusas da zakrenes regulator ona obavezno zapne za ventil(dio na kojem se vidi opruga na slici) i nemozes da zakrenes regulator.

---------- Poruka napisana u 22:41 ---------- Prethodna poruka je at 22:38 ----------

Kakav je to siledzija kada je to slomio....

Otkacila mi se prikolica i potegla crijevo za kipanje.Kod njega nije cijev vec fleksibilno crijevo.Crijevo zapelo za nosac rucica hidraulike i jbg puklo.

---------- Poruka napisana u 22:46 ---------- Prethodna poruka je at 22:41 ----------

Već druga pumpa hidraulike iz KND,Bison 15w40 ulje u hidrauliku,hladan na leru 175 (radni ventil na 200bari) na radnoj temperaturi na 2000 obrtaja jedva 120 bari,jako su im kvalitetne pumpe (dupla pumpa u pitanju)

Nove pumpe koje se danas mogu naci na trzistu su cest problem.Imao sam problem na jednom vilicaru sa deutz motorom koji koristi isto duplu pumpu.Svake godine crkne.
 
nema to veze,prvi put kad smo bacali ureju po snegu pa već zezalo,šta je za njega 1200kg,sa pomoćnim cilindrima
a pogotovo sa prethodnom pumpom nije ništa teže od 1500 kg nosio,pumpa trpi samo dok diže,a posle sve ostalo,dobiće kanda petoletkinu pumpu,jes' da boli,40ak hiljada košta 19/11 dupla ali reskiraću
Onda je razvodnik nema sta drugo barem ja mislim.Naruci bosch pumpu i razvodnik i Bog da te vidi
 
Razvodnik stavljen nov prošle godine,ali nema veze razvodnik sa izvodom za kipu,pritisak meren na izvodu za kipu,a tamo ide ulje direkt ulje preko razvodnika,tj protrči samo,kod torpeda su prioritet uređaji za kipu,pa tek onda poluge,koliko ja znam

Zvao neku firmu iz Bg,bosch hidraulika se čeka 4-6meseci,cenu nisam smeo pitati ali mislim da ako je ppt 400 ojra,bosch je bar duplo
 
Može ako ti nije problem kad dobiješ vreme,ako možeš ti mi što je moguće više slika stavi sa nazivima(npr.ovo je razvodnik,ovo je tamo neki ventil,itd.),znanja nikad nije mnogo.

Evo malo slicica iz kataloga.Nadam se da ce ti pomoci.



page0186.jpg

By kemolisnik at 2012-04-06

Uploaded with ImageShack.us


By kemolisnik at 2012-04-06


By kemolisnik at 2012-04-06
page0189.jpg

By kemolisnik at 2012-04-06
 
Već druga pumpa hidraulike iz KND,Bison 15w40 ulje u hidrauliku,hladan na leru 175 (radni ventil na 200bari) na radnoj temperaturi na 2000 obrtaja jedva 120 bari,jako su im kvalitetne pumpe (dupla pumpa u pitanju)

Bilo je i kod mene par takvih slučajeva, te pumpe što prodaju oni su neke Indijske i Turske kako kad imaju i to je čisto đubre a dosta košta.Kupiš Petoletku i miran si sa tim.Ali treba paziti gde se kupuje pošto su se pojavile neke kopije Petoletkinih pumpi, samo je ovde sigurno kupovati http://www.ppt-hidraulika.co.rs/Kontakt.htm
http://www.ppt-hidraulika.co.rs/Pumpe.htm
 
Poslednja izmena:
vazano za montažu ventila hidraulike:
jel imbus , onaj dugački šaraf šta steže onu cijev unutra ide kroz provrt kroz cijeli ventil? --ide
dakle, uzmeš ventil u ruke, promjeniš onu veliku gumicu, namažem dosjed male gumice s masti i "priljepiš" malu gumicu na mast...namažeš ju i s vanjske strane s masti i veliku isto kao i vanjske dijelove ventila koji ulaze tik do kućište (da ga je lakše zakrenut)
umetneš ventil u kućište i lagano zakrećeš dok god ide, kad stane uzmeš komad željeza sa što manjim fi, u gurneš ga kroz provrt kud ide imbus šaraf i time pogurneš poluge prema nazad, i tak par puta, al pazit da ne smotaš lajtung unutra (jbga zato sam tam reko da treba pazit kod montaže)
kad se ventil postavi u odgovarajući položaj, ubaciš imbus i loviš onaj lajtung (koji prethodno nisi smoto), eventualno ak treba malo ljevo desno, al rijetko je potrebno i to zategneš (lajtung je elastičan do neke granice i uvijek je na mjeri, osim ak nije neposredno prije toga smotan, jer da je kak sastavljeno bilo prije, lajtung je od grijanja i hlađenja ulja primio oblik kojim sjeda taman na ventil)
uzmeš onaj konus šta ide sa strane šta steže ventil i po konusu namažeš malo masti i stegneš ga na mjesto
dalje je jasno kak ide...
ko ne vjeruje, jbga svako ima svoje mišljenje, ovo šta je napisano, napiso sam iz vlastitog iskustva, i na taj način sam promjenio ventil nekih 4-5 puta

---------- Poruka napisana u 20:57 ---------- Prethodna poruka je at 15:46 ----------

Upravu si lisnik, vracanje je veci problem od vadjenja, voleo bih da vidim tog strucnjaka koji ce cev od klipa da stegne a da nije skinuo deknu hidraulike

voleo bih da vidim tog stručnjaka....hahahahahah (sistem "ja pa ja i niko drugi nego ja")
 
Poslednja izmena:
svako ima svoj sistem, ti nabadas tamo nekim "zeljezima" pa pazis da ne pomeris i da ti ne ostane opiljak neki u razvodniku, a ja skinem deknu i to namestim rukama i verujem da sa sve skidanem dekne brze odradi nego na tvoj nacin, ali opet svako radi kako misli da je najbolje
 
svako ima svoj sistem, ti nabadas tamo nekim "zeljezima" pa pazis da ne pomeris i da ti ne ostane opiljak neki u razvodniku, a ja skinem deknu i to namestim rukama i verujem da sa sve skidanem dekne brze odradi nego na tvoj nacin, ali opet svako radi kako misli da je najbolje

to stoji, zato kažem treba pazit...što se tiče brzine, nisam baš brz, al za promjenu okruglog ventila ako sam radim mi treba oko 20 minuta uključujući ispuštanje i ulijevanje ulja
 
Forum je napravljen da bi ljudi pitali kako da rijese svoje probleme.Ja isto u poslu imam dosta precica,al nemogu ljudima koji se po prvi put susrecu sa nekim problemom pisati o brzom nacinu koji i onako nije pravilan.

Lakse im je da odrade posao daljim putem.Na taj nacin nemogu uglavnom nista da zaj...

Kao u ovom npr. slucaju kolega @Sumadinac nema pojma sta se nalazi iza regulatora hidraulike.Zato se neslazem sa tvojim nacinom postavljanja regulatora.
 
treba mi mala pomoć oko mjenjača na Torpetu 7506. Zanima me da li među grupu Z smijem da koristim u težim operacijama oranje i slično. U L grupi je skroz spor. Pa predpostavljam da L kornjača je za lagane oprecije kao sadnje...
 
Forum je napravljen da bi ljudi pitali kako da rijese svoje probleme.Ja isto u poslu imam dosta precica,al nemogu ljudima koji se po prvi put susrecu sa nekim problemom pisati o brzom nacinu koji i onako nije pravilan.

Lakse im je da odrade posao daljim putem.Na taj nacin nemogu uglavnom nista da zaj...

Kao u ovom npr. slucaju kolega @Sumadinac nema pojma sta se nalazi iza regulatora hidraulike.Zato se neslazem sa tvojim nacinom postavljanja regulatora.

ja sam nadodao da se može i na brži način a na kolegama je da odluče kako će i šta će

hahaha...vidim u prvom odgovoru na moj post da bi baš volio vidjet stručnjaka koji će sastavit sve na taj način,...a sad si kao znao da se može tak sastavit....(bez uvrede, al tak ispada)

kažem samo sam nadodao da se može i brže i jednostavnije izmjenit ventil.....i time nisam nikoga htio uvrijedit niti poklopit u stilu "znam ja bolje"... u ovom slučaju znam jer se bavim torpedima, a da me pitate za imt, massey, rus, nh, zetor i sl... i ja bi isao duljim putem jer neznam osim ako mi neko nebi objasnio drugačije
 
Nazad
Vrh