Torpedo

Znas kako u principu nebi trebalo da je to slucaj,ako bi neka glava bila kriva,strafovi istegljeni ili kompresioni prostor pogresno izmeren tj nije od 1 do 1.2mm usimovan culo bi se kako puca kompresija u radu onda tipa pojedinacno se malo odvije dovod goriva sa svake glave i vidi se koja lupa i ne valja sto bi isto moglo i lose rasprasivanje dizne da izazove.
 
Prvo se steze moment kljucem msm dal je 4 ili 6 kg nisam siguran pa posle momenta ide stepen kljuc.
 
Ma traktor je radio najnormalnije samo je flisovalo ulje na onim gumicama kod podizaca ventila pa su ga zbog toga rastavili i sad to neko treba da vrati nazad.
 
Za to ne treba da se skidaju glave. Bespotrebna rabota. Samo se skinu klackalice i izvuku podizaci a cevi podizaca se sabiju dole i izvuce se gornja strana. Za vracanje je potreban alat al i on se da lako napraviti a i imaju slike na forumu.
 
Kolega pravo da vam kazem pojma nemam dal je trebalo ili nije ali su ih skinuli i sad ja treba da ih vratim nazad a kao sto sam vec napisao nisam nikad radio torpeda pa ne znam ni jednu meru pa da se raspitam kod vas koji znate bar da tu ne napravim neku glupost.
 
Da. Ide moment pa stepen kjuc koji nije toliko neophodan. Moze i odokativno koji stepen manje vise nije strasno. Sugestija. Paziti da se ne pocupaju brezoni na klackalicama. Meni se to desilo sad da li zbog loseg osecaja ili zato sto je sve bilo u ocajnom stanju...
 
Morao da raspolovim 48 a skoro kupljena , htjeo ponekad da izbaci mali mjenjač tj iz brzih . Našli viljuška malo potrošena ali igličastog ležaja na gornjem snopu u šupljoj osovini nema uopšte , raspao se i zavario za osovinu , i onaj ležaj pored njega u kućištu raspao . Igličasti nam se ne svidja pa ćemo staviti bronzanu čauru umjesto njega a umjesto onog konusnog bez unutrašnje košulje obradićemo osvinu 4. brzine na 40 i staviti ležaj 6008 . Mišljenja ? Inače mjenjač mu je kao u putničkog auta sitan :haha:
 
Kukaju svi na njega. Zupcanici iz male privrede nisu nekog kvaliteta pa otuda vecina problema. No ako su original zupcanici i ako nisu potroseni izmenjati lezajevei trajace to dugo. Ono sto mi se svidja je sto je menjac bas mekan i ide kao u sir. Ovaj kod mene je 4006 sa oridjidji Deutz motorom a mislim da je i jos dosta delova Nemacko.
 
Hm torpedo
Ko je kupio nov mazio i pazio traje mu, nije za krljanje, ne trpi!
Voli nežno i polako ko djevica
Više sam ta ove MILF varijante samo jaši svi smo naši

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Imam ponudu Torpedo 60,na oko je OK,ispravan je.Male su pare u igri.Sta mislite,uzeti i usreciti se ili zaobici.Znam sve njegove nedostatke,radice prskalicu,rasipac,presu ali u brdu.Imam rakovicu 76 pa mi ovaj zanimljiv samo zbog potrosnje,kazu da malo trosi a opet ima snage.
 
Imam ponudu Torpedo 60,na oko je OK,ispravan je.Male su pare u igri.Sta mislite,uzeti i usreciti se ili zaobici.Znam sve njegove nedostatke,radice prskalicu,rasipac,presu ali u brdu.Imam rakovicu 76 pa mi ovaj zanimljiv samo zbog potrosnje,kazu da malo trosi a opet ima snage.
Laž da malo troši, uzmi vidi uporedi
Motor od 75, samo pumpa smanjena
a zamajac i sve ostalo od 40ke
Menjač i diferencijal jako slabi za motor


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Ferguson mi mali za moj teren,treba mi traktor oko 60ks a da je okretan za radove u njivi,povrsinske.I jeftin.Rakovice 65 su skupe,60 su bogalji,560 i 558 su neokretni,nisu bas zgodni traktori za te poslove,jaki su nema reci ali su vise za potezanje tu su sila.Zetori na ceni takodje.Ostaje samo Torpedo jer sam Ursus izbacio iz polja razmisljanja zbog menjaca koji iskace iz brzine.
 
U podpunosti se slazem sa Lukom, u stvari do nekle.. manje trosi od rakovice i 560 sigurno, e sad ima dosta losih strana tako da ce jednog dana tu razliku u potrosnji nadoknaditi sigurno. Iz iskustva pricam, traktor jeste privlacan na izgled, motor vazdusar, tih i mekan zvuk, snage na pretek... ali moj savet, zaobidji ga.

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Imam ja ,6206 trosi kao upaljac sto se tice snage moze voz da povuce. Ali menjac je slaba tacka ko vodi racuna moze lepo da sluzi ja nisam imao problema za 15 godina.

Послато са HTC Desire 650 уз помоћ Тапатока
 
Ferguson mi mali za moj teren,treba mi traktor oko 60ks a da je okretan za radove u njivi,povrsinske.I jeftin.Rakovice 65 su skupe,60 su bogalji,560 i 558 su neokretni,nisu bas zgodni traktori za te poslove,jaki su nema reci ali su vise za potezanje tu su sila.Zetori na ceni takodje.Ostaje samo Torpedo jer sam Ursus izbacio iz polja razmisljanja zbog menjaca koji iskace iz brzine.
Ja bih se pre odlucio za Ursusa 60, delovi jako jeftini i ima ih sugde... menjac moze da se resi, cuo sam, kod mene u selu su resavali to, kojom magijom ne znam, ali kazu da nije problem... on iskace iz 3 samo dok Torpedo iskace iz svih sem 3 i 4.


Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh