Torpedo

Čugi

Zaslužan član
Učlanjen(a)
15 Avg 2007
Poruka
2.117
Lokacija
Nova Pazova
Šta reći o ovom čuvenom proizvođaču tarktora iz Rijeke.....rađeni su po licenci DF-a, večiti rival sa IMT-om u doba stare nam države, a i dan danas kada više ne postoji kao proizvođač, stalna natezanja koji je bolji, kako god bilo to su dva proizvođača sa čijim mašinama je SFRJ svoju poljoprivredu držala u samom vrhu sa ostatkom sveta! Po meni su IMT traktori bili bolji u klasi do 70KS, a Torpeda preko toga. Kao i nekada, i danas brojna domaćinstva u Srbiji rade sa torpedo traktorima i siguran sam da će raditi još dugo.

Za početak evo dve slike sa jučerašnjeg vašara TD 90, 75 i 45, kao i slika RX170 inače najjačeg traktora iz Rijeke, traktor je od našeg kolege Alena-Ratarka sa HR foruma.

dsc00131ur1.jpg

dsc00132jt1.jpg

rx170saudvojenimkotacimxv5.jpg
 
Jel bre a onaj na drugoj slici sa registracijom RU-10-275, jel i taj na prodaju:haha:?? :D :D
Keeway od 125 ili 200 cc?
 
A ne, on ide gratis uz 75-icu, a bajs i ono pivo na blatobranu, gratis uz 45-icu! :osmeh:
 
Danas sam bio kod prijatelja preko kojeg nabavljam repromaterijal, i evo njegovog crvenog (izvozna varijanta) RX-a 170.


 
Koja je namena ove mašinerije, ili se meni samo čini da je ogroman? :sta:
 
Ogroman jeste, namena.......teški radovi u polju-oranje, tanjiranje, izvlačenje repe......
 
@ čugi

Da mislim da mu je cena mala.....pogotovo sto ide ono i jeftinije, nije zadnja cena. Kolko sam ja upoznat kod nas 75-ice idu za cenu od 6-8.000 hiljada, za 90-tku nisam davno čuo, a za RX od 170 nesto mi je jako mala cena.
 
Problem je u tome što se ti traktori teško prodaju, i mala je potražnja za njima. Poljoprivrednici koji danas rade dosta zemlje i kojima treba traktor te snage, pre će uzeti nešta malo novije zapadne proizvodnje, dok su 75 i 90 traktori koji su na ceni, isto kao što je 539 skuplji od 560 istog godišta, nadam se da razumeš šta sam hteo reći.
 
Nazad
Vrh